Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 1d. 16:31

Kaune oficialiai atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras

Kaune atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras
K. Šimatonio nuotr. / Kaune atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras

Minint Kauno klinikų 75-metį, kartu buvo oficialiai atidarytas ir vos prieš tris savaites pacientus pradėjęs priiminėti naujasis Traumų ir skubios pagalbos centras.

„Čia yra viskas, kas šiuo metu sukurta naujausio ir geriausio“, – per centro atidarymą sakė Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Iškilmingo Kauno klinikų jubiliejui skirto renginio metu sveikatos apsaugos ministrė R.Šalaševičiūtė įteikė padėkas prie Traumų ir skubios pagalbos centro įkūrimo prisidėjusiems Kauno klinikų darbuotojams – prof. Dainiui Pavalkiui, prof. Ryčiui Rimdeikai, dr. Kęstučiui Stašaičiui ir slaugytojai Lianai Mitkienei.

Statybas pradėjo 2012 m.

Kertinis akmuo naujam Kauno klinikų miestelio statiniui buvo padėtas 2012-ųjų rugsėjo pradžioje. Statybos truko kiek daugiau nei dvejus metus, bendras pastato plotas – 15 tūkst. kv. m.

Dalis operacinės, diagnostinės įrangos buvo integruota dar statybų metu. Statant naująjį centrą, daug dėmesio buvo skirta funkcionalumui, siekta sukurti sąlygas, kuriomis būtų paprasčiau organizuoti darbą, teikiant pagalbą ūminių sveikatos sutrikimų patyrusiems pacientams.

K. Šimatonio nuotr./Kaune atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras
K. Šimatonio nuotr./Kaune atidarytas Traumų ir skubios pagalbos centras

Pasak Skubios pagalbos skyriaus vadovo dr. K.Stašaičio, planuojama, kad per metus naujajame traumų ir skubiosios pagalbos centre bus priimama daugiau nei 37 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos. Tai bus vienintelis priėmimo skyrius Kauno klinikose, jame skubi pagalba bus teikiama ir vaikams, ir suaugusiems. Tokio priėmimo skyriaus nėra jokioje kitoje Lietuvos ligoninėje: čia visą parą veikia pacientų stebėjimo palatos, modernia įranga aprūpintos operacinės, patogiai įrengti diagnostikos ir procedūrų kabinetai.

Skubios pagalbos skyriaus patalpos pirmame aukšte padalintos į vaikų ir suaugusiųjų zonas. Pirmajame aukšte esančiame laukiamajame suaugusiesiems yra 12 sėdimų vietų ir 17 lovų, kai, suteikus pagalbą, reikia stebėti ligonio būklę.

Senajame skyriuje šios paskirties vietų ir lovų buvo per mažai, ypač piko valandomis. Greta pirmajame aukšte yra trys reanimacijos salės gyvybei gelbėti. Antrajame aukšte yra 12 lovų ligoniams, kuriems reikalinga intensyvi terapija, taip pat 12 operacinių, vienas angiografijos kabinetas.

Centras – lyg atskira maža ligoninė, aprūpinta visa diagnostine aparatūra. 

Centras – lyg atskira maža ligoninė, aprūpinta visa diagnostine aparatūra. Čia yra rentgeno, ultragarso, endoskopijos, kompiuterinės tomografijos aparatai. Naujasis pastatas nauju požeminiu tuneliu prijungtas prie bendros tunelių sistemos. Greta statomas laboratorinių tyrimų korpusas.

Į Traumų ir skubios pagalbos centrą persikėlė ir Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinika. Ji įsikūrusi trečiajame aukšte, turi 82 lovas, iš jų dešimt – dienos stacionaro. Tai aukščiausio lygio traumų gydymo centras Lietuvoje, specialiai pritaikytas ir įrengtas pagal šiuolaikinius reikalavimus.

Didžioji dalis projekto „Kauno klinikų trečio (aukščiausio) lygio traumų ir skubios pagalbos centro plėtra“ vertės, apie 14,6 mln. eurų, buvo finansuojama iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto. Kitą dalį lėšų, reikalingų pastatui įrengti ir medicinos technikai pirkti, skyrė Kauno klinikos. Viso projekto vertė – 25 mln. eurų.

Temos: 1 Kas vyksta Kaune
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min