TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno klinikinėje ligoninėje šalę pacientai „prisigaudė“ naujų ligų

Kauno klinikinė ligoninė
Teodoro Biliūno / 15min nuotr. / Kauno klinikinė ligoninė
Šaltinis: 15min
1
A A

„Nors buvo skelbiama, kad gydymo įstaigose šildymas įjungtas jau nuo spalio 4 d., tačiau Kauno klinikinės ligoninės padalinyje Laisvės al. dėl nežinomų priežasčių šildymas neįjungtas iki pat praėjusio pirmadienio. Ligoniai peršalo. Ar niekas negali ligoninės vadovybės įpareigoti tai padaryti?“, – tokiu klausimu į 15min redakciją kreipėsi viena viešai prisistatyti nepanorusi kaunietė.

Dar spalio 6 d. Kauno mero atstovas spaudai Tomas Grigalevičius teigė, jog antrame pagal dydį Lietuvos mieste šildymas daugiabučiuose įjungiamas nuo spalio 6 d., o štai mokyklos, darželiai ir sveikatos įstaigos imtos šildyti dar anksčiau – nuo spalio 4 d. Tačiau realybė – kiek kitokia.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Kauno klinikinė ligoninė
Teodoro Biliūno / 15min nuotr./Kauno klinikinė ligoninė

Ligoninės pastatai Kauno mieste yra išsidėstę skirtingais veiklos adresais ir jų neįmanoma vienu metu įšildyti. Procesas užtrunka keletą dienų.

Į redakciją besikreipusios moters artimajam spalio 7 d. atsidūrus Kauno klinikinės ligoninės padalinyje Laisvės al., paaiškėjo, jog palatų radiatoriai – vis dar lediniai. Šalti ir taip jau kitomis ligomis sergantiems pacientams teko ir visą savaitgalį. Greitai pasijuto ir to padariniai – skundą pateikusios moters lankomas ligonis peršalo. Pagyvenusio amžiaus vyrui sukilo temperatūra.

„Kodėl šaldomi ligoniai ir mėtomi mokesčių mokėtojų pinigai? Jei esmė – lėšų taupymas, tai tikrai jos nebuvo sutaupytos, nes ligoniai, paguldyti dėl kitokių sveikatos problemų, pradėjo sirgti peršalimo ligomis, komplikavosi pirminės ligos, tad jų gydymui prireikė išleisti nemažai pinigų“, – tikino moteris.

Pirmadienį ji dėl šios situacijos kreipėsi į Kauno miesto savivaldybę, tačiau sulaukė paaiškinimo, jog Kauno klinikinė ligoninė atskaitinga Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM), tad tik ji gali duoti nurodymus, kada pradėti šildymo sezoną. Kauno valdžia neturi jokios įtakos. Savo ruožtu SAM kaunietei paaiškino, jog gydymo įstaigos turi savas lėšas ir pačios sprendžia, kada jas naudoti.

„Pasiskundžiau ligoninės personalui. Jie tik pečiais pagūžčiojo. Aišku, darbuotojai nekalti. Stengėsi padėti – atnešė papildomą antklodę. Tačiau situacija vis vien buvo prasta. Juk ligoniai serga, nejuda – nereikėjo jų taip ilgai kankinti. Visi, kam skambinau, pažadėjo viską išsiaiškinti. Nežinau, ar skundas padėjo, tačiau būtent tą patį pirmadienį ir ėmė šildyti pastatą“, – tikino skundo autorė.

Pasak Kauno klinikinės ligoninės atstovo ryšiams su visuomene Gedimino Stanišausko, gydymo įstaigose šildymas paprastai pradedamas, kai pasirodo informacija apie šildymo sezono pradžią mieste.

„Apie tai informacija spaudoje paskelbta spalio 6 d. Tą pačią dieną apie tai buvo informuotas šilumos punktų, šildymo ir karšto vandens sistemų techninės priežiūros paslaugų teikėjas UAB „Inservis“, kuris spalio 7 d. pradėjo paleidinėti šildymą.

Ligoninės pastatai Kauno mieste yra išsidėstę skirtingais veiklos adresais ir jų neįmanoma vienu metu įšildyti. Procesas užtrunka keletą dienų. Labai apgailestaujame, jei pacientas susidūrė su nepatogumais. Be jūsų minėto atvejo, daugiau nusiskundimų negauta“, – patikino ligoninės atstovas.

Paprašytas įvardyti, kiek kasmet Kauno klinikinė ligoninė skiria šildymui (vienam šildymo sezonui), G.Stanišauskas to pasakyti negalėjo: išlaidos šildymui priklauso nuo šildymo sezono trukmės, kuri kasmet skiriasi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min