Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 09:58

Kauno rajono valdžia skelbiasi jauniausia savivaldybe Lietuvoje: gimė 600-asis kūdikis

Kauno rajono meras pasveikino pirmagimio susilaukusius Nikitinus
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Kauno rajono meras pasveikino pirmagimio susilaukusius Nikitinus

Kauno rajonas išlaiko jauniausios Lietuvos savivaldybės pozicijas: čia užregistruotas jau 600-asis šiais metais naujagimis. Juo tapo birželio 26-ąją Radikių kaime Domeikavos seniūnijoje gimęs Jotautas Nikitinas, – skelbiama Kauno rajono savivaldybės pranešime spaudai.

Atsiimti gimimo liudijimo į Raudondvario pilyje įsikūrusį Civilinės metrikacijos skyrių atvyko visa šeima – mažylio mama Vilma, tėtis Robertas ir vežimėlyje miegantis Jotautas.

Pora susituokė dar 2002 metais, todėl pirmagimis buvo ilgai lauktas ir pasitiktas su didžiuliu džiaugsmu.

Tradicines dovanas – albumą „Atrastas neatrastas Kauno rajonas“ ir kūdikio kraitelį – tėvams įteikė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Nikitinai dėkojo už savivaldybės rodomą dėmesį šeimoms ir teigiamai vertino kitus Kauno rajone vykstančius pokyčius.

Kiekvienam naujagimiui teikti 300 eurų vertės kūdikio kraitelį – jau antrus metus Kauno rajono savivaldybės vykdoma socialinė akcija. Pernai tokių kraitelių buvo įteikta beveik 1300. Šiemet augimo tempai irgi nemažėja.

„Smagu, kad mūsų bendruomenė gausėja ir jau perkopė 100 tūkstančių ribą“, – džiaugėsi V.Makūnas.

Statistikos departamento duomenimis, Kauno rajono gyventojų dalis iki 19 metų yra skaitlingiausia tarp visų Lietuvos savivaldybių.

Statistikos departamentas taip pat paskelbė, kad 2018 metais Kauno rajone gyventojų padaugėjo 2 242, kai tuo metu Kauno mieste jų sumažėjo 534.

„Šie skaičiai paneigia mitą, neva Kauno rajonas auga tik Kauno miesto gyventojų sąskaita. Dabar akivaizdu, kad pas mus gyventojų daugėja dėl stabiliai didėjančio natūralaus prieaugio, mažesnio mirtingumo, daug jaunų šeimų atsikelia iš kitų Lietuvos vietų, susilaukiame grįžtančių migrantų“, – pastebėjo meras.

15min primena, kad šių metų vasarį Kauno mero Visvaldo Matijošaičio komanda paskelbė, kad Kauno mieste pirmą kartą per pastaruosius kelis dešimtmečius išaugo gyventojų skaičius. 15min patikrinus, ar tai tiesa, paaiškėjo, kad skaičiuojant Kauno miesto gyventojų skaičių, miesto valdžia „priskaičiavo“ ir priemiesčius. Oficiali statistika rodo, kad Kauno miesto gyventojų skaičius pernai sumažėjo. Gyventojų padaugėjo tik Kauno rajone.

V.Matijošaitis nekart užsiminė apie galimą Kauno rajono savivaldybės prijungimą prie miesto savivaldybės. Tokios kalbos įžiebė savotišką kibirkštį tarp šių dviejų savivaldybių atstovų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:41
01:01
01:30

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min