TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno švietimo sistemos prioritetai: dėmesys pamokų kokybei, mokytojams bei ikimokyklinio ugdymo vietų plėtrai

Kauno švietimo sistemos prioritetai: dėmesys pamokų kokybei, mokytojams bei ikimokyklinio ugdymo vietų plėtrai
Kauno švietimo sistemos prioritetai: dėmesys pamokų kokybei, mokytojams bei ikimokyklinio ugdymo vietų plėtrai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet Kaune rugsėjo 1-osios skambutis į mokyklas pakvies daugiau nei 35 tūkstančius mokinių, iš kurių apie 3,5 tūkst. mokslo metus pradės nevalstybinėse mokyklose. Didžiausią dėmesį planuojama skirti pamokų kokybės gerinimui, mokytojų kvalifikacijos didinimui, neformaliajam ugdymui bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų, vietų plėtrai.

„Ypatingas dėmesys bus skiriamas pamokos bei mokytojo darbo kokybei, taip pat ikimokyklinio ugdymo įstaigų plėtrai, jau kitąmet turėtumėme panaikinti vietų stygių darželiuose.Švietimo kokybei gerinti pirmą kartą buvo organizuoti standartizuoti testai visų Kauno bendrojo ugdymo mokyklų 4 ir 8 klasių mokiniams. Šie testai leis stebėti mokinių pažangą, taisyti problemines sritis“, - pabrėžė Švietimo, kultūros ir turizmo plėtros reikalų valdybos direktorius Virginijus Mažeika.

Ateinantį pirmadienį į mokyklų suolus taip pat susės dviem šimtais pirmokų daugiau nei pernai, t.y. per 2500 pirmokų, kurie mokysis Kauno miesto savivaldybės ir nevalstybinėse švietimo įstaigose.

„Moksleiviai ir jų tėveliai Kaune gali rinktis iš plataus spektro skirtingų profilių mokyklų, kurios specializuojasi dailės, sporto, inžinerijos, kadetų ir kitose srityse. Manau, niekur kitur Lietuvoje nėra tokio plataus pasirinkimo. Dar vienas svarbus akcentas – mokyklų vadovų atsinaujinimas, nuo metų pradžios pasikeitė 17 ugdymo įstaigų vadovų. Nauji žmonės atsineša naujas idėjas ir darbo metodus, tad mokyklos atgyja“, - akcentavo Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas.

Pokyčiai ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tinklas kasmet koreguojamas. 2014 m. vietų stokos problema sprendžiama iš esmės, atidarant ikimokyklines ir priešmokyklines grupes ir bendrojo ugdymo mokyklų patalpose. Nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. atidaromos 23 ikimokyklinės grupės: po 4 grupes Bernardo Brazdžionio, „Nemuno“, Aleksandro Stulginskio mokyklose–daugiafunkciuose centruose; po 2 grupes Kunigaikščio Vaidoto, Jono ir Petro Vileišių mokyklose–daugiafunkciuose centruose ir rusakalbiams vaikams Aleksandro Puškino gimnazijoje; po 1 grupę Tirkiliškių mokykloje–darželyje ir „Gandriuko“, „Tuko“, „Svirnelio“, „Varpelio“ lopšeliuose – darželiuose.

„Kadangi mokyklose sumažėjo mokinių, likusias laisvas patalpas stengiamės išnaudoti efektyviai, jas pritaikant darželių grupių plėtrai. Ypatingas dėmesys skiriamas Šilainiams - tai vienintelė seniūnija, kur labiausiai trūksta vietų darželinukams. Manau, jog Jono ir Petro Vileišių daugiafunkcis centras iš dalies išspręs šį klausimą“, - sakė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkė Edita Gudišauskienė.

Taigi nuo 2014 m. rugsėjo 1 d. Kauno švietimo įstaigose bus sukurtos480 naujų vietų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams.  2014 metų rugpjūčio 1 d. duomenimis dar buvo 95 laisvos vietos į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.

„Iš tiesų Kaunas turi kuo pasidžiaugti, brandos egzaminų rezultatai tradiciškai aukštesni nei Lietuvos vidurkis, o kas susiję su ūkiniu miesto pasiruošimu naujiems mokslo metams, šiemet buvo skirtas didžiulis dėmesys įvažų į švietimo įstaigas sutvarkymui ir dauguma jų tikrai sutvarkytos. Taip pat matome, jog pasiteisina daugiafunkciai centrai įkurti mokyklose bei vykdantys ir ikimokyklinio ugdymo programas, tokiu būdu sprendžiama darželinukų vietų stokos problema“, - naujų mokslo metų pradžiai skirtoje spaudos konferencijoje teigė Kauno miesto tarybos narys Vygantas Gudėnas.

2014 metais Kauno miesto 4465 abiturientai siekė įgyti brandos atestatą. Šiemet 185 Kauno miesto abiturientai surinko 100 balų įvertinimus. Daugiausiai šimtukų 2014 metais abiturientai gavo iš anglų, lietuvių kalbos ir literatūros ir matematikos brandos egzaminų.

Dėmesys ugdymo įstaigų pastatų modernizavimui

Rugsėjo 1-ąją pasitiks trys renovuotos Kauno miesto švietimo įstaigos: Jono Jablonskio gimnazija, „Ryto“ pradinė mokykla ir vaikų darželis „Rudnosiukas“. Šių įstaigų pastatų modernizavimui buvo skirta 4,1 mln. LtES lėšomis finansuojamų programų ir 1,4 mln. Lt Savivaldybės lėšų.

Taip pat šiemet daugiau nei 1,7 mln. Lt. Europos Sąjungos lėšų skirta pastatų modernizavimo darbams – Kauno „Aušros“ ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijose, sporto aikštyno statybos parengiamiesiems darbams – prie Milikonių vidurinės mokyklos.

Tęsiama pastatų renovacija Valstybės investicijų programos lėšomis. 2014 metais buvo skirti 945 tūkst. Lt Kauno KTU Vaižganto progimnazijos ir Kauno „Santaros“ gimnazijos pastatų atnaujinimui.

Švietimo įstaigųveiklos kokybė

Didelis dėmesys skiriamas ugdymo įstaigų veiklos kokybės gerinimui. Viena iš priemonių yra bendrojo ugdymo mokyklų išorės vertinimas. 2005–2013 metų laikotarpiu įvertinta 51 Kauno bendrojo ugdymo mokykla iš esančios 71 (tai sudaro 72 proc.). Mokyklų išorės vertinimo rezultatai gerėja. Lyginant su 2012 m. duomenimis, išorės vertintų mokyklų kokybė padidėjo nuo 69,8 iki 71,9 proc.

Elektroninį dienyną naudos visos mokyklos

2010 m. elektroninį dienyną taikė tik 5 mokyklos, 2012–2013 mokslo metais – jau 67, o šiais mokslo metais taikys elektroninį dienyną visos bendrojo ugdymo mokyklos. Šiuo požiūriu Kaunas yra vienintelis ir išskirtinis miestas šalyje. Mokinių tėvai gali kasdien stebėti vaikų pamokų lankomumą, pažangumą, mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus. Jei šeima neturi prieigos prie elektroninio dienyno, mokykla tėvus informuoja apie mokinių mokymosi pasiekimus kitais būdais, pavyzdžiui, atspausdina pasiekimų įvertinimų suvestines ir įteikia jas tėvams. Taip pat diegiama ir mokinių saugos, lankomumo, atsiskaitymo valgykloje, bibliotekoje sistema. Ji veikia T. Ivanausko, Senamiesčio progimnazijose, Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, Maironio universitetinėje ir „Aušros“ gimnazijose. Naujais mokslo metais, atsižvelgiant į finansines galimybes, sistema bus diegiama ir kitose

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min