TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kauno vicemeras P. Mačiulis: „Apleista Lietūkio garažo žudynių vieta – nepagarba žuvusiems“

Prieš 13 metų Lietūkio garažo žudynių aukoms atminti pastatytas paminklas
Prieš 13 metų Lietūkio garažo žudynių aukoms atminti pastatytas paminklas
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Greta prieš 13 metų Lietūkio garažo žudynių aukoms atminti pastatyto paminklo – du buitinių atliekų konteineriai ir automobilių stovėjimo aikštelė. Tokia situacija pasipiktinę kauniečiai kreipėsi į miesto vadovus. Konteineriai buvo išvežti tą pačią dieną. Šiuo metu sprendžiama, kaip kuo skubiau sutvarkyti paminklo prieigas.

„Neprižiūrima, šiukšlių konteineriais užstatyta žudynių vieta – didžiulė  nepagarba aukoms. Patys kauniečiai atsiuntė fotografijas, kuriose matyti  kaip „pagarbiai“ sutvarkyta žudynių vieta. Nepateisinama yra tai, kad apie šią gėdingą situaciją jau seniai žinoję savivaldybės darbuotojai iki šiol nesiėmė jokių veiksmų, – pabrėžė Kauno vicemeras Povilas Mačiulis, šiuo klausimu sušaukęs skubų pasitarimą. – Konteineriai iš tos vietos buvo patraukti tą pačią dieną. Toliau tęsime diskusijas su Kauno žydų bendruomenėmis, kultūros paveldo specialistais, siekiant kuo skubiau deramai sutvarkyti šią vietą.“

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Visvaldas Matijošaitis ir Povilas Mačiulis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Visvaldas Matijošaitis ir Povilas Mačiulis

Bendrovė „Kauno švara“ greta paminklo stovėjusius šiukšlių konteinerius praėjusią savaitę perstatė į kitą vietą. Atsakingi Kauno miesto savivaldybės administracijos darbuotojai pirmiausiai kreipsis į Lietuvos žydų bendruomenę, kad ši pateiktų savo siūlymus dėl Lietūkio garažo žudynių vietos sutvarkymo.

Naciams okupavus šalį Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų sąjungos „Lietūkis“ garažų teritorijoje 1941 m. birželio 27 d. buvo viešai ir žiauriai nukankinta daugiau nei 50 Lietuvos žydų. 2014 metais Lietūkio garažo žudynių vietą Kultūros paveldo departamentas įtraukė į kultūros vertybių registrą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kauno žinios

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min