Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 10d. 09:47

10 faktų apie brolių Coenų filmą „Groja Liuvinas Deivisas“

Filmo „Groja Liuvinas Deivisas“ kadras
Filmo „Groja Liuvinas Deivisas“ kadras

Vienas laukiamiausių kovo 20 d. prasidėsiančio kino festivalio „Kino pavasaris“ filmų - brolių Joelio ir Ethano Coenų muzikinė dramą „Groja Liuvinas Deivisas“. Pateikiame dešimt įdomių faktų, kurių apie šį filmą dar nežinojote.

Istorija nukelia į 1961-ųjų Niujorką, beveik savaitę prieš Bobo Zimmermanno (Dylano) pirmąjį pasirodymą. Šio vietoje galėjo būti Liuvinas Deivisas („Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas Oscaras Isaacas), tačiau vaikinui labai nesiseka. Folk muzikos atlikėjas rašo poetiškas dainas ir virtuoziškai groja gitara, bet jo albumai nepopuliarūs. Trisdešimtmetis vienišius tik retkarčiais pagroja muzikiniame klube „Dujinė lempa“. Kiti jo kolegos, folk muzikos atlikėjai, jau įrašinėja albumus studijose ir skaičiuoja pelną, o Liuvinui Deivisui vis tenka prašytis pernakvoti pas draugus, kolegas ar šiaip atsitiktinius nepažįstamuosius. Jis net nežino, kur dirbs rytoj ir ar gaus bent dolerį kitą. Papildomų rūpesčių kelia ir garbaus profesoriaus katinas bei buvusi mylimoji dainininkė Džin (Carey Mulligan), ištekėjusi už kompozitoriaus, muzikanto Džimo (Justinas Timberlake‘as)

VIDEO: Filmo „Groja Liuvinas Deivisas“ anonsas

1. Filmo pavadinimas pasirodo tik ant Liuvino Deiviso plokštelės viršelio. Pavadinimo nerasite nei pradžios, nei pabaigos kūrėjų sąrašuose.

2. Liuvinas Deivisas yra išgalvotas personažas. Filmas nėra paremtas amerikiečių dainininko Dave‘o Van Ronko gyvenimo faktais, tačiau kai kurie su juo susiję dalykai įkvėpė brolius Coenus. 

3. 1963 m. Dave’as Van Ronkas išleido albumą „Inside Dave Van Ronk“. Jo viršelyje – stovintis atlikėjas ir katė tarpduryje. Brolių Coenų vienoje radijo laidoje buvo paklausta, ar ši katė turėjo įtakos tam, kad ir filme atsirado katė. Coenai atsakė, kad katę ant Van Ronko viršelio jie pamatė tik jau baigę filmuoti. 

4. Vis dėlto „Insided Llewyn Davis“ albumo viršelis yra labai panašus į „Inside Dave Van Ronk“ viršelį.

5. Liuvino Deiviso vaidmens atlikėjas Oscaras Isaacas labai nemėgsta kačių.

Filmo „Groja Liuvinas Deivisas“ kadras
Filmo „Groja Liuvinas Deivisas“ kadras

6. Kai Oscaras Isaacas pirmą kartą sutiko kompozitorių ir filmo konsultantą T Bone Burnettą, šis jam uždėjo Tomo Waitso įrašą ir valandai išėjo iš kambario.

7. Filme antrą kartą galime pamatyti Oscaro Isaaco ir Carey Mulligan vaidybinį duetą. Pirmą kartą jie vaidimo vyrą ir žmoną filme „Važiuok“ („Drive“).

8. Broliai Coenai interviu taip pat teigė, kad dirbti su katėmis filmavimo aikštelėje buvo labai sudėtinga, ir dėl to jie ėmė nemėgti kačių.

9. Keli pirmieji scenos vonioje kadrai filme yra nufilmuoti tokiu pačiu principu, kaip ir žymioji vonios scena Stanley Kubricko filme „Švytėjimas“ („The Shining“).

10. Šis filme išvysime paskutinę Jerry Graysono („Striptizas“, „Find Me Guilty“) rolę. Likimo ironija – šiame filme aktoriaus herojus Melas Novikovas dažnai nebūna darbe, nes mėgsta lankytis kapinėse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min