Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 28d. 11:34

„Kino pavasaryje“ – iššūkiai lietuviškam santūrumui

Prodiuserė Eglė Burbaitė
Prodiuserė Eglė Burbaitė

Jubiliejinis 20-asis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ išsiskiria savo repertuaru – daugelis festivalio metu rodomų filmų yra paveikūs, jautrias socialines temas nagrinėjantys, neretai kontraversiški darbai. Kitokių filmų nei populiarios holivudinės kino juostos susirenka pažiūrėti ir skirtinga publika – daugeliui kinas yra ne tik pramoga, bet ir gyvenimo būdas. „Kino pavasario“ metu veikianti „ERGO svetainė“ kviečia bent festivalio metu pamiršti susikaustymą ir įsilieti į kūrybingų žmonių ratą.

Pasak jau 6 metus „Kino pavasaryje” dalyvaujančios prodiuserės Eglės Burbaitės, viso festivalio metu veikianti zona yra tarsi antri namai kino gerbėjams, o kartu vieta naujoms pažintims.

„Didelė dalis festivalio lankytojų yra kino industrijos atstovai, žurnalistai, rašantys apie kiną, ar kiti žmonės, kuriems kinas yra daugiau nei pramoga. Todėl net atėjęs be kompanijos niekada nesijausi vienas, nes rasi bendraminčių. „ERGO svetainė“ sukuria galimybes tokiems žmonėms pabendrauti, aptarti pažiūrėtus filmus, išgirsti rekomendacijų. Pastebėjau, jog ten, kur jautiesi patogiai, jaukiai, lengviau užmegzti pokalbį su mažai pažįstamu žmogumi, kurio gatvėje užkalbinti neišdrįstum“, – teigia du trumpametražius filmus šių metų festivalyje pristačiusi E.Burbaitė.

E.Burbaitės teigimu, 30 yra minimalus filmų skaičius, kuris leidžia susidaryti pagrįstą nuomonę apie festivalį ir jo bendrą koncepciją, tačiau yra ir tokių žmonių, kurie per kelias savaites sudalyvauja daugiau nei 60-yje seansų. Mergina teigia, kad pasiryžti pažiūrėti kelis kino seansus per dieną padeda tai, kad yra vieta, kur per pertraukas galima padirbėti, užsirašyti gimusias mintis ir ramiai atsipūsti.

„Norėjome sukurti erdvę, kurioje santūrūs lietuviai jaustųsi saugiai užmegzti pokalbius, bendrautų ir kartu galėtų be rūpesčių mėgautis kinu. „ERGO svetainėje“ prisėda ir garsūs režisieriai bei aktoriai, interviu dalina kiti festivalio dalyviai, organizatoriai. Manau, kad jauniems žmonėms, kurie nori savo gyvenimą susieti su kinu, aktoryste, režisūra arba tiesiog pabendrauti su išprususiais ir kūrybingais žmonėmis, tai yra galimybių vieta“, – apie „ERGO svetainės“ idėją kalbėjo „ERGO“ bendrovių Lietuvoje rinkodaros vadovas Irmantas Šerys.

Festivalio repertuaras šiemet yra ypač turtingas – 270 autorinio kino darbų iš daugiau kaip 60 šalių, o norint peržiūrėti juos visus iš eilės, organizatorių teigimu, prie ekrano tektų praleisti 13 dienų ir 17 valandų.

20-ąjį kartą rengiamas Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyksta kovo 19 d. - balandžio 2 d. Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių kino teatruose. Festivalio filmus organizatoriai atrinko aplankę daugiau nei 30 tarptautinių kino festivalių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min