Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai pirmieji išvys filmą „Grėsmingas signalas“ apie mobiliųjų telefonų poveikį

Mobilieji telefonai
„Scanpix“ nuotr. / Mobilieji telefonai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovai pirmieji Europoje išvys dokumentinį filmą „Grėsmingas signalas“ („Full Signal“), kurį kino kritikai jau spėjo pakrikštyti mobiliųjų telefonų žalos detektyvu. Gruodį JAV pirmą kartą parodytą režisieriaus Talal Jabari filmą Lietuvoje pristato „Ekoinstitutas“.

„Grėsmingas signalas“ – atviras pasakojimas apie mobiliųjų telefonų ir jų skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės poveikį sveikatai, iliustruojamas moksliniais faktais ir iškalbingomis žmonių istorijomis.

Vida Ramaškienė, festivalio ,,Kino pavasaris” direktorė džiaugiasi, kad šokiruojančią juostą Lietuvos žiūrovai išvys pirmieji Europoje: „Šis filmas reikšmingai papildo festivalio programą: šiemet ypač daug dėmesio skiriame dokumentikai, skatinančiai mąstyti ir formuoti savo požiūrį į opias problemas“, – pasakoja V. Ramaškienė. Filmas yra įtrauktas į „Kino pavasario“ dokumentinių filmų programą ,,Aktualioji dokumentika”.

Mobiliuoju telefonu naudojasi net 98 proc. Lietuvos gyventojų (tyrimų bendrovės AC „Nielsen Baltics“, UAB 2009 m. rugsėjo mėnesį atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenimis). Be to, 41 proc. lietuvių naudojimosi mobiliuoju telefonu „stažas“ jau perkopė dešimtmetį, o 30 proc. gyventojų kasdieninė pokalbių trukmė viršija pusvalandį. Pasaulio mokslininkai negailestingai įspėja: dažnai ir ilgai (daugiau nei 10 metų) naudojantis mobiliuoju telefonu ypač išauga įvairių susirgimų, tarp jų – smegenų vėžio – rizika.

„Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, informacijos apie galimą elektromagnetinių bangų poveikį sveikatai trūksta net 54 proc. Lietuvos gyventojų. Pristatydami filmą „Grėsmingas signalas“ siekiame suteikti trūkstamų žinių ir atkreipti dėmesį į tai, kiek iš tiesų „kainuoja“ pokalbio minutės“, – sako Silvinija Simonaitytė, „Ekoinstituto“ vadovė.

Prof. Laima Griciūtė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, onkologė, teigia, kad yra būtini tolimesni elektromagnetinių bangų galimo kancerogeninio poveikio bei įtakos kitokių ligų atsiradimui tyrinėjimai ir objektyvus visuomenės informavimas apie naujų tyrimų duomenis.

Tikimasi, kad filmas paskatins atsakingiau naudotis mobiliaisiais telefonais ar – bent jau – padės nepamiršti, kad prieš kino seansus mobiliuosius telefonus išjungti būtina.

Dokumentinės juostos „Grėsmingas signalas“ premjera „Kino pavasaryje“ įvyks š.m. kovo 28 dieną, 20 val. kt. ,,Vingis” 1 salėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min