Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Meistrų“ programa siūlo kino gurmanams skirtus filmus – intelektualius, filosofiškus, įtraukiančius

Pristatymo akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Kino pavasario“ programos sudarytoja ir meno vadovė Santa Lingevičiūtė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienio vakarą kino, pramogų ir žiniasklaidos visuomenės atstovai susipažino su viena garbingiausių ir tituluočiausių „Kino pavasario“ programų – „Meistrai“, kurią šiais metais pristato „Omnitel“. Ši programa žiūrovus kasmet supažindina su naujausiais visame pasaulyje pripažintų režisierių darbais. Šiemet „Meistrų“ programa išsiskiria Azijos šalių atstovų gausa: puikius filmus žiūrovams pristato tokie kino genijai kaip Takashi Miike, Kim Ki-dukas, Bongas Joon-ho, Tsai Ming-liangas ir kiti.

Festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė pasidžiaugė, kad šiemet festivalis turi išmanųjį partnerį, kuriam padedant buvo sukurta patogi naudoti programėlė. Joje kino mylėtojai gali ne tik susipažinti su festivalio repertuaru, bet rašyti komentarus, dalintis patikusiais filmais ir pan.

„Omnitel“ viceprezidentė klientams Lina Galatiltė pažymėjo, kad bendrovė festivalį remia pirmus, tačiau nepaskutinius metus.

Asmeniškai man „Kino pavasaris“ visada asocijuodavosi su kitokios Lietuvos auginimu, nes tai yra kokybiškos kultūros flagmanas, įrodantis, kad ir kokybiška kultūra gali būti populiari.

„Asmeniškai man „Kino pavasaris“ visada asocijuodavosi su kitokios Lietuvos auginimu, nes tai yra kokybiškos kultūros flagmanas, įrodantis, kad ir kokybiška kultūra gali būti populiari. Būtent ji augina kokybišką, intelektualią, išprususią Lietuvą“, – įsitikinusi L.Galatiltė.

Tiems kino mėgėjams, kurie festivaliui „Kino pavasaris“ netgi ima atostogas, kad galėtų pažiūrėti visus sudominusius filmus, ji palinkėjo gerų įspūdžių.

„Kino pavasario“ programos sudarytoja ir meno vadovė Santa Lingevičiūtė pažadėjo, kad programoje „Meistrai“ parodyti filmai patiks tiems žiūrovams, kurie nusiteikę filosofiškai ir kine mėgsta pakontempliuoti.

Pavyzdžiui, režisieriaus Bongo Joon-ho filme „Sniego traukinys“ netrūks nei trilerio elementų, nei intelekto, nei filosofijos.

Tuo metu tuos, kurie viename laukiamiausių festivalio filmų, Larso von Triero „Nimfomanė“, laukia sekso, S.Lingevičiūtė turėjo nuvilti. „Jo ten labai mažai", – lyg juokais, lyg rimtai sakė ji.

Prieštaringas danų režisieriaus Larso von Triero kūrinys „Nimfomanė“ pasakoja apie erotinį moters gyvenimą. „To ir reikėjo tikėtis – į šio filmo seansus Vilniuje visi bilietai jau išpirkti. Kauniečiai taip pat turėtų suskubti, kol dar turi paskutinę galimybę įsigyti bilietus į šią skandalingą juostą“, – ragina „Kino pavasario“ programos sudarytojas Edvinas Pukšta.

VIDEO: Filmo „Nimfomanė“ anonsas

„Nimfomanė“ – ne vienintelis atgarsį sulaukęs filmas „Meistrų“ programoje. Tik stiprių nervų žiūrovams rekomenduojamas Pietų Korėjos režisieriaus Kim Ki-duko kontraversiškas darbas „Mėbijaus juosta“. Pranešama, kad per pasaulinę filmo premjerą Venecijos kino festivalyje filmo vaizdai supykino kai kuriuos žiūrovus.

VIDEO: Filmo „Mėbijaus juosta“ anonsas

„Meistrų“ programa turtinga ne tik garsių režisierių vardais, bet ir visu pulku kinomanams puikiai pažįstamų aktorių. Broliai Coenai savo filme „Groja Liuvinas Deivisas“ atskleidžia visai kitą aktorės Carey Mulligan veidą – šioje juostoje ji vaidina be makiažo ir įprastų stilingų drabužių.

Minėtame filme susitinka Holivudo žvaigždynas: „Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas Oscaras Isaacas, Justinas Timberlake‘as, Johnas Goodmanas, Ethanas Phillipsas.

Filme „Zero teorema“ vaidmenis sukūrė dviejų „Oskarų“ laureatas Christophas Waltzas, Tilda Swinton ir Mattas Damonas.

VIDEO: Filmo „Groja Liuvinas Deivisas“ anonsas

„Stebint išankstinės bilietų prekybos rezultatus, akivaizdu, kad lyderiauja trys „Meistrų“ programos filmai: japonų juosta „Koks tėvas, toks ir sūnus“, geros muzikos siūlantis filmas „Groja Liuvinas Deivisas“ ir Romano Polanskio „Venera kailiuose“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka režisieriaus žmona Emmanuelle Seigner. Žiūrovams rekomenduoju nepraleisti ir šešiems „Oskarams“ nominuotos komiškos dramos „Nebraska“, tikrais įvykiais paremtos istorijos „Filomena“, kurioje vaidmenį atlieka geriausia aktore pretendavusi tapti Judi Dench, prancūzų režisierės Claire Denis filmo „Niekšai“, kuriame epizodinis vaidmuo atiteko mūsų šalies režisieriui Šarūnui Bartui, ir kitų dėmesio vertų „Meistrų“ programos filmų, kurių repertuare – net aštuoniolika“, – sako E.Pukšta.

VIDEO: Filmo „Venera kailiuose“ anonsas

Kovo 20 dieną prasidėsiančiame festivalyje „Kino pavasaris“ iš viso bus parodyta apie 250 filmų iš keturių žemynų.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min