Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Romas Zabarauskas: „Naujausias Xavier Dolano filmas pranoko lūkesčius!“

Romas Zabarauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Romas Zabarauskas
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Festivalio „Kino pavasaris“ programoje „Kritikų pasirinkimas“ bus parodytas naujausias kino vunderkinu vadinamo Xavier Dolano filmas „Tai tik pasaulio pabaiga“ (orig. „Juste la fin du monde“, ang. „It‘s Only the End of the World“). Už šį filmą jaunasis režisierius praėjusį pavasarį apdovanotas Didžiuoju žiuri prizu.

Filme vaizduojamas jauno rašytojo susitaikymas su praeitimi prieš neišvengiamą mirtį. „Tai tik pasaulio pabaiga“ vaidina tikras Prancūzijos kino žvaigždynas: Nathalie Baye, Léa Seydoux, Vincentas Casselis ir Marion Cotillard.

Filmą, sukurtą pagal prancūzų dramaturgo Jeano Luco Lagarce’o pjesę, komentuoja neseniai Lietuvos kino ekranuose rodytos juostos „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ režisierius Romas Zabarauskas, savo filmuose taip pat savitai ir drąsiai nagrinėjantis komplikuotus jaunų žmonių santykius, jų seksualinį identitetą:

Filmas pranoko lūkesčius! Pagaliau Xavier Dolanas išsilaisvino iš sauso formalizmo ir sugebėjo sujaudinti tiek filmo istorija, tiek labai gerai apgalvotais kadrais, garsais, rūbais, mizanscena. Prancūziška melodrama, kad ir persotinta klišių, besotės muzikos ir nesibaigiančių emocijų, veikia, ir veikia gerai. Be abejo, Dolanui padėjo tikras prancūzų aktorių žvaigždynas, o taip pat Jean-Luc Lagarce'as, kurio pjese paremtas šis filmas – lietuviško teatro gerbėjams ji jau bus gerai pažįstama iš legendinio Gintaro Varno spektaklio „Tolima šalis“.

VIDEO: Filmo „Tai tik pasaulio pabaiga“ anonsas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min