TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Susvetimėjimo“ aktorius Christosas Stergioglou: „Man gėda, kad tokie dalykai, kurie rodomi filme, vyksta mano šalyje“

hristosas Stergioglou
„Kino pavasario“ nuotr. / hristosas Stergioglou
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį festivalyje filmo „Susvetimėjimas“ peržiūroje dalyvavo ir pagrindinio šios bulgarų režisieriaus Milko Lazarovo kino juostos vaidmens atlikėjas, vienas žymiausių šiuolaikinio Graikijos kino aktorius Christosas Stergioglou.

Filmą „Susvetimėjimas“, festivalyje „Kino pavasaris“ dalyvaujantį konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“, pagrindinis šio filmo aktorius Christosas Stergioglou salėje stebi įdėmiai, susikaupęs, tarsi matytų jį pirmą kartą. Vėliau po filmo prisipažįsta, kad iš tiesų tai buvo trečias kartas, kai matė šią juostą kino ekrane. „Negaliu pasakyti, kad mėgstu šį filmą, – pusiau juokais sako aktorius. – Kai matau filmą ir stebiu save vaidinantį, jaučiuosi keistai“. 

Išraiškinga Ch.Stergoglou vaidyba (jis išgarėsjo filmuose „Iltinis dantis“, „Nesąžiningas pasaulis“; šiemet jį „Kino pavasaryje dar galima pamatyti ir dramoje „Rugsėjis“) šiame filme – itin svarbi, būtent ji daugiausia kuria filmo nuotaiką. Aktoriaus vaidinamas personažas sėda į automobilį ir iš gimtosios Graikijos keliauja į Bulgariją. Kišenėje turi dešimt tūkstančių eurų, už kuriuos pirks kūdikį ir bandys nelegaliai pervežti per valstybės sieną. Tačiau jis atvyksta per anksti – vaikas dar negimęs, tad sutartame name turi laukti kartu su surogatine motina, nebyliu jos broliu ir pribuvėja.

Kai matau filmą ir stebiu save vaidinantį, jaučiuosi keistai

Anot aktoriaus, po filmo susitikusio su žiūrovais, ši tema – ne filmo režisieriaus fantazija, o aktuali problema. Tiksliau – iki dar neseno laiko buvusi labai aktuali problema Graikijoje ir Bulgarijoje. „Tai buvo labai paplitę, tačiau dabar tokie bandymai dažnai sustabdomi, – sakė jis. – Man gėda, kad tokie dalykai vyksta mano šalyje“.

Anot aktoriaus, filmo režisierius tinkamai pasirinko juostos finalą – prasideda audra, vaikas verkia, ir niekas nežino, kas jo laukia ateityje – tai labai simboliška. 

„Kino pavasario“ nuotr./Filmo „Susvetimėjimas“ kadras
„Kino pavasario“ nuotr./Filmo „Susvetimėjimas“ kadras

Ch.Stergoglou sako, kad bulgarų režsierius M.Lazarovas, už „Susvetimėjimą“ jau gavęs keletą apdovanojimų (praėjusiais metais Sofijos kino festivalyje „Susvetimėjimas“ pelnė geriausio bulgarų filmo titulą, Venecijos kino festivalio paralelinėje programoje „Venecijos dienos“ Europos kino kritikų federacija pripažino Milko Lazarovą geriausiu režisieriumi, o kino teatrų tinklas „Europa Cinemas“ skyrė specialų prizą. Filmas taip pat buvo apdovanotas Busano ir Varšuvos kino festivaliuose) jį pagrindiniam vaidmeniui pasirinko pamatęs filmą „Iltinis dantis“ ir nusprendęs, kad kino juostai, kurioje pagal scenarijų pagrindinį vaidmenį turėjo atlikti graikas vyras, būtent jis bus tinkamiausias aktorius. 

Filmavimo procesą aktorius prisimena kaip labai linksmą ir kupiną improvizacijų – kai kurios scenos į filmą buvo įtrauktos jau filmavimo aikštelėje, režisierius paprašė aktoriaus padainuoti kelias dainas. Anot aktoriaus, „Susvetimėjimo“ filmavimo išskirtinumas ir buvo tas, kad režisierius turėjo pagrindinę idėją, o ji vystėsi, virto filmu jau filmavimo aikštelėje. Savo vaidmens, darbo „Susvetimėjime“ aktorius nenorėjo vertinti – jo manymu, viskas priklauso nuo viso kolektyvo – režisieriaus, santykių su kitais aktoriais, scenarijaus. „Tu juk nevaidini vienas“, – sakė aktorius. 

VIDEO: Filmas „Susvstimėjimas“

„Mes buvome labai laimingi šio filmavimo metu“, – sakė Ch.Stergoglou. Juokdamasis jis sakė, kad mielai ir ateityje dirbtų su režisieriumi, atvyktų į filmavimą, net jeigu šis nekviestų. Jis taip pat pokštavo, kad galėtų pakliūti ir į Guinnnesso rekordų knygą kaip aktorius, suvaidinęs su daugiausia jaunų režisierių – jis tapo ne tik pirmojo M.Lazarovo filmo, bet ir graikų režisierės Penny Panayotopoulou filmo „Rugsėjis“ žvaigžde. 

Aktorius susitikimo pabaigoje norėjo išsisukti nuo klausimo, kaip jis vertina pagrindinį herojų, jo veiksmus. Galiausiai surimtėjęs sakė: „Filmo personažas tai daro, aš tik seku jį. Taigi, aš nesu vienas, aš esu su juo“. 

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min