Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dangėje – senieji lietuviški laivai ir vestuvės

Klaipėdoje sutikta 15 istorinių laivų flotilė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Klaipėdą per Jūros šventę papuoš istorinių laivų flotilė
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį, liepos 28 d. 19.20 val., į Dangę įplauks Jūrų muziejaus jau šeštą kartą organizuojamas istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“. Tai – vienas pagrindinių Jūros šventės akcentų – unikalus, analogų Lietuvoje neturintis renginys, reprezentuojantis jūrinę Lietuvos kultūrą ir tradicijas.

Šiemet flotilėje pamatysime dešimt laivų – dauguma jų – įvairaus dydžio plokščiadugnės Kuršių marių arealo žvejų valtys. Flotilės žvaigždė naujasis istorinio Lietuvos laivyno pasididžiavimas – „Vytautas Didysis“, ką tik grįžęs iš Nacionalinės ekspedicijos Lenkijos vandenyse.

Tai – atstatyta sumažinta XVIII a. Merkinės laivo – vytinės – kopija. Flotilėje dalyvaus ir praėjusių metų ekspedicijos laivas „Vytis“. Juos abu atkūrė laivadirbis Simas Knpakis.

Flotilėje matysime ir didžiausią Lietuvoje atstatytą laivą – reisinę „Dreverna“. Laivadirbiai atkūrė šį burlaivį Drevernoje ir sugrąžino jį į Kuršių marias. Laivo statybos projekto autorius – Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras. 1874 m. Rytprūsiuose plaukiojo apie 600 šio tipo laivų. Šie laivai gabeno statybines medžiagas, druską, javus ir kitokius krovinius.

Kaip visada, Dangės flotilę ves Jūrų muziejaus kurėnas SüD 1. Už jo rikiuosis venterinės valtys, ketas „Dangė“.

Flotilėje bus ir svečių – Kaliningrado Pasaulio vandenyno muziejus plukdys karbasą – Baltosios jūros ir į ją įtekančių upių krovininis irklinį laivą.

Šiųmetė „Dangės flotilė“ plaukia ne tuščiomis: ji atplukdo į Klaipėdužę jaunavedžių porą iš Kuršių nerijos. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija padės papuošti vestuvininkų laivus pagal senąsias tradicijas – žolynais. Nuo 16 val. žolynų girliandos bus pinamos Smiltynėje prie Kurhuazo. Iš čia apie 19 val. flotilė pajudės link Klaipėdos ir 19.20 jau bus Dangės žiotyse.

Teatralizuota vestuvių šventė vyks 20 val. laivams prisišvartavus už Biržos tilto – Karlskronos aikštėje. Ją rengia Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka“. Žiūrovai gyvai pamatys XIX a. lietuvninkų vestuvių papročius: nuometavimą, marčios ašarų ragavimą ir kt.

Prisišvartuos flotilė už burlaivio „Meriadianas“. Gyvąją ekspoziciją bus galima lankyti visos Jūros šventės metu, o šeštadienio popietę bus rengiamos ekskursijos senaisiais laivais po Dangę.

„Dangės flotilę“ remia Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min