Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 27d. 09:38

Iš Neringos į Klaipėdą atkeliavo pirmoji pušų siunta

Pušų sodinukai į Klaipėdą keliavo laivu
Organizatorių nuotr. / Pušų sodinukai į Klaipėdą keliavo laivu

Bendradarbiaujant su Nacionalinio parko direkcija socialinis projektas Pušys Klaipėdai į uostamiestį atgabeno pirmąją pušų siuntą iš Neringos.

500 pušų sodinukų buvo perduoti klaipėdiečiams, kurie pasodino juos privačiuose sklypuose bei tose vietose, kurių apželdinimo projektai buvo suderinti su savivaldybe iš anksčiau.

„Derinimo darbai su savivaldybės institucijomis būtų užtrukę mažiausiai mėnesį. Tiek ilgai laukti negalėjome, nes būtų prasidėjusios šalnos, todėl atidavėme pušaites tiems, kurie turi galimybę sodinti iškart“ , – sako projekto iniciatorius Paulius Zaviša.

„Privačių sklypų apsodinimas miestui didesnės reikšmės neturės, todėl nuo kitų metų orientuosimės į viešąsias erdves. Organizuosime ne tik sodinimo talkas, bet ir teiksime apželdinimo projektų bei jų derinimo su savivaldybe paslaugas.

Šis žingsnis yra naudingas visoms pusėms, nes norint sodinti pušis kad ir savo kieme, reikia ne tik parengti projektą, bet ir suderinti jį su miesto plėtros, žemėtvarkos, kraštovaizdžio skyriais, Nacionaline žemės tarnyba, paveldosauga. Tai rimti reikalai, o didelis interesantų skaičius tik dar labiau viską komplikuotų. Todėl reikalinga proceso optimizacija. Tuo ir užsiimsime“, – tikino pašnekovas.

Organizatorių nuotr./Pušų sodinukai maišuose
Organizatorių nuotr./Pušų sodinukai maišuose

Pušaitės atplaukė laivu jau sutemus, todėl nutiko kuriozas – gyventojai niekaip nerado vietos, kurioje galėtų atsiimti sodinukus. Organizatoriams teko kreiptis per socialinį tinklą ir gyvos transliacijos metu aiškinti kur ateiti.

Kiekvieną rudenį iš Neringos planuojama atvežti mažiausiai po 500 pušų sodinukų, o kiekvieną pavasarį organizuojamose talkose ketinama pasodinti bent po tūkstantį. Projekto tikslas – 50 000 pušų. Spygliuočiai medžiai pasirinkti todėl, kad jie žaliuoja visus metus ir sulaiko šaltą žiemos vėją. Tai ypač aktualu jūriniam Klaipėdos klimatui.

Pušų sodinimą taip pat rekomenduoja specialistai, savivaldybės užsakymu atlikę Klaipėdos aplinkos monitoringą 2013 metais.

Organizatorių nuotr./Savanorių komanda Neringoje
Organizatorių nuotr./Savanorių komanda Neringoje

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min