Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 13d. 16:29

Klaipėdoje po ketvirčio amžiaus statomas naujas darželis

Įkasta simbolinė kapsulė, reiškianti naujo statinio statybas.
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr. / Įkasta simbolinė kapsulė, reiškianti naujo statinio statybas.

Klaipėdoje pradedama lopšelio-darželio „Puriena“ rekonstrukcija, kurios metu bus renovuotas senasis pastatas ir iškils naujas, erdvus priestatas. Modernus darželis galės ugdyti dvigubai daugiau vaikų nei dabar. Prie projekto įgyvendinimo 1,84 mln. eurų prisideda Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Ugdymo įstaigos rekonstrukcijos pradžią simboliškai įprasmino kapsulės su laišku ateities kartoms įkasimas. Ceremonijoje dalyvavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l.e. infrastruktūros direktoriaus pareigas Vidmantas Paukštė, ugdymo įstaigos vadovė Virginija Letukienė bei rangovas-bendrovė „Lyderio grupė“.

Žvejybos uosto rajone, Naikupės gatvėje esančio darželio rekonstrukcijos vertė siekia 3,225 mln. eurų, iš kurių 1,84 mln. eurų skyrė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Šis lėšos skirtos kaip kompensacija už numatomą nugriauti darželį Strėvos gatvėje. Po Baltijos prospekto ir Minijos gatvės sankryžos rekonstrukcijos šis pastatas pateko į sanitarinę zoną.

Numatoma, kad po rekonstrukcijos įstaigos patalpų plotas padidės dvigubai iki 3 300 kv. m., darželyje bus ugdoma du kartus daugiau vaikų. Bendrai lopšelyje-darželyje bus įrengta 20 grupių.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos l.e. infrastruktūros direktoriaus pareigas Vidmantas Paukštė pabrėžė, jog direkcija rūpinasi ne tik krantinėmis ir kita infrastruktūra, bet yra socialiai atsakinga įmonė.

„Uostas – tai ne tik krantinės, geležinkeliai ir sandėliai. Mums tai yra ir visi klaipėdiečiai, dirbantys uoste, gyvenantys šalia uosto. Todėl Uosto direkcija labai džiaugiasi galėdama prisidėti prie mažųjų klaipėdiečių gyvenimo sąlygų pagerinimo sakė Vidmantas Paukštė.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, ši rekonstrukcija simbolizuoja vienybę tarp uosto ir miesto.

„Ši rekonstrukcija simbolizuoja naujo, prasmingo proceso pradžią. Šis projektas rodo gražią, socialiai atsakingą miesto ir uosto vienystę. Simboliškai surėmėme pečius, kad kartu įveiktume iššūkius ir pagerintume mažųjų klaipėdiečių gyvenimą“, kalbėjo Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Rekonstruotas lopšelis-darželis „Puriena“ duris atvers kitų metų rudenį. Tai pirmoji uostamiesčio ikimokyklinio ugdymo įstaiga, kuri per pastaruosius kelis dešimtmečius bus rekonstruota iš pagrindų. Kartu greta išdygsiantis naujas priestatas realiai taps ir pirmuoju per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje pastatytu lopšeliu-darželiu

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min