TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

11 nerimtų prietarų apie rimtą dalyką – pinigus

Šaltinis: 15min
0
A A

Deimantė Urbonaitė, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto ekspertė Dažnas, ko gero, pasakytų – „jokiais prietarais netikiu“ – ir tą pačią akimirką, išvydęs kelią kertančią juodą katę, „dėl viso pikto“ nusispjautų per petį. Tokių „dėl viso pikto“ apstu ir kalbant apie pinigus, tačiau finansų specialistai į viską žvelgia racionaliai. Tad priešais jus – 11 nerimtų prietarų, kalbančių apie labai rimtą dalyką – pinigus.

Nedėkite rankinės, kurioje yra piniginė, ant žemės – prarasite pinigus.
Sakoma, kad moterys yra prietaringesnės, tačiau laikydamosi šio prietaro jos iš tiesų neklysta. Vertingus daiktus geriau saugoti ir nepalikti netinkamose vietose. Tik taip būsite tikri, kad išvengsite netikėtų išlaidų dėl užmaršumo ar vagystės.

Jei automobilį apdergė paukščiai – bus pinigų.
Jei šis prietaras pildytųsi, visos stovėjimo aikštelės būtų įrengtos parkuose. Tačiau iš tiesų visiems Lietuvos automobiliams likus stovėti – kad ir po medžiais – bent vieną dieną, būtų sutaupyta net 8,26 mln. litų.

Šluotą namuose laikykite tik šeriais į viršų, kitaip iššluosite pinigus iš namų.
Norisi patikinti: jei pinigų namuose nelaikysite, jų nei šluota neiššluosite, nei su šiukšlėmis laukan neišnešite. O gal net ir vieną kitą litą palūkanų susišluosite. Pinigai vokuose, vazonuose, sofos atkaltėse ar mikrobangų krosnelėse yra linkę apkerpėti ir neatnešti jokios naudos, išskyrus, tikimybę jų netekti gaisro, vagystės ar net namų švarinimosi metu.

Darbo užmokesčio ar kitų pajamų negalima išleisti pirmąją jų gavimo dieną.
Tiesos yra: vos sulaukus atlyginimo ir iškart jį iššvaisčius, netrukus ima varginti nemalonūs pjūčiai – nerimas, miego sutrikimai, gėda. Jų išvengti padeda nuoseklus pajamų ir išlaidų planavimas, atsparumas spontaniškiems pirkiniams ir pan. Todėl derėtų pritarti ir kitam prietarui teigiančiam, jog gautą stambiausią kupiūrą reikia saugoti visus metus.

Išgirdus kukuojant gegutę, žvanginkite monetas – praturtėsite.
Nežinia, ar prietaras byloja apie tą pačią gegutę, kuri praskriedama virš aikštelėje pastatytų automobilių geba vos vienu netaktišku judesiu praturtinti jų savininkus, tačiau akivaizdu, kad įprotis galvoti apie finansinės būklės gerėjimą, gali prisidėti prie asmeninės gerovės. Vis dėlto vien mąstyti nepakanka – vertėtų apsibrėžti aiškius finansinius tikslus ir nuosekliai jų siekti, nesivadovaujant vien malonėmis „iš aukščiau“.

O posakis „kiekvienas yra savo laimės kalvis“, finansiniuose klausimuose – gryna tiesa.

Neskolinkite pinigų pirmadieniais ir sekmadieniais, kitaip skolininkas jų negrąžins.
Kaip sureaguotumėte, jei pirmą savaitės dieną į banko ar kitos kredituojančios institucijos atstovą kreipęsi dėl paskolos sužinotumėte, jog pirmadieniais ši paslauga neteikiama? Tikėtumėtės daugiau racionalumo? Iš tiesų – finansiniuose klausimuose be racionalumo efektyvių sprendimų nerastume. Todėl tiek skolinti, tiek skolintis verta vadovaujantis šaltu protu ir paskolos sutartimi, o ne kalendoriumi.

Prie namų po kilimėliu padėkite centų, kad pinigai į namus ateitų.
Jei po kilimėliu slėpsite pinigus, greičiau susidursite su policija, kuriai teks aiškintis vagystės aplinkybes.

Negalima iš loterijoje laimėtų pinigų pirkti naujo bilieto.
Loterija – tai investicija su labai prasta istorine grąža ir tikimybe gauti teigiamą išlošį, tad geriau bilietui skirtą sumą apskritai pasitaupykite. Na, o jei netikėtai pasisekė, nepulkite vadovautis kitu prietaru – laimėtus pinigus išleisti kuo greičiau, nes jie neva traukia nesėkmes. Geriausia vadovautis savo pačių galva, antraip laimėjimo greitai atrodys tarsi nebūta.

Prieš įžengiant į naują būstą reikia numesti priešais save sidabrinę monetą.
Įsigijus naują būstą, pinigais švaistytis nereikėtų. Naujakurių dar laukia įsikūrimo, būsto išlaikymo išlaidos, galų gale, reikėtų prisiminti ir paskolos grąžinimo įsipareigojimus. Visgi būsimos išlaidos neturėtų temdyti įsikūrimo džiaugsmo – tereikia apdairumo, atsakomybės bei finansinių žinių.

Nešvilpauk – nebus pinigų.
Švilpavimas savaime nėra blogas įprotis, tačiau finansiniuose reikaluose jis išties gali būti pavojingas. Jei tik švilpausime ir nesirūpinsime savo pajamomis, nieko keista, jei pinigų taip ir nesulauksime.

Tikėkite, kad esate verti didelių pinigų, ir jie jus susiras.
Optimizmas dar niekam nepakenkė, tačiau pinigai nevaikšto, nekrenta, neskrenda, jų nenešioja ir nedalina – juos uždirbame ir išleidžiame mes. Taip – pinigus galime laimėti, paveldėti, skolintis ir atgauti, tačiau tai nėra lėšos, kurias lemia lauro lapas kišenėje ar katinas skersgatvyje. Bet posakis „kiekvienas yra savo laimės kalvis“, finansiniuose klausimuose – gryna tiesa.

Daugiau žinių apie asmeninius finansus rasite www.manofinansai.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Swedbank Pinigai
Parašykite atsiliepimą apie 15min