Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 25d. 22:00

Andriaus Šedžiaus sindromas. Kaip tapti žvaigžde, bet ne prezidentu Lietuvoje

Parlamentaras A.Šedžius ir jo automobilis Kadaise patarimų knygų, kaip tapti žvaigžde Lietuvoje, buvo išleista nemažai. Vienas jų autorių Nėrius Pečiūra-Atsuktuvas, vadinamasis Lietuvos pankų tėvas, rašytojas, ir dabar TV laidose kartoja, kad „norint tapti žvaigžde reikia permiegoti su visais Lietuvos prodiuseriais“. Suprask, neva būk patinas ar patelė ir tapsi žvaigžde.

Tik nebandykite suprasti pažodžiui. Protingi žmonės, ypač pažįstantys šizofreniškai juokingą Nėrių, kartais rimtą, o kartais nesikratantį autoironiško klouno kaukės, supranta, kad tokiu būdu pramogų verslo senbuvis pokštauja: mūsų žvaigždynas pakankamai paprastas, primityvus ir nuspėjamas. Kai kas gal ir daro karjerą per lovą, bet iki Holivudo (juodosios pusės) mums dar toli. Ir ačiū Dievui, kad kai kurie žmonės kyla karjeros laiptais vien tik todėl, kad yra protingi ir daug dirba.

Pradėjęs komentarą tokiomis kreivomis aliuzijomis į lietuvišką pramogų verslą įspėju iš karto: ieškosiu sąsajų su „aukštąja“ politika. Kaip atskirti klouną nuo veiklaus politiko, naudingo savo valstybei, o ne pačiam sau?

Pramogų verslo metodai: patinėlių metodai veikia! Prisiminkime grupės „Bavarija“ vaikinus, dviprasmiškai įsiamžinusius su nelabai apsirengusiomis merginomis ar uostančius vėlgi dviprasmiškai atrodančius miltus. Nepamiršome „Pikaso“ tarp nuogų merginų, primenančių kai ką daugiau nei striptizo šokėjas. O ŽAS nariai geraisiais laikais: daugybė skandalų skandaliukų, susijusių su smurtu ir muštynėmis arba merginomis. Patinų sindromas bei kriminalinė romantika tuomet suveikė idealiai. Dviprasmiškos meilės istorijos ar pasirodymai su blondinėmis padėjo išgarsėti ir Minedui bei Eugenijui Ostapenkai...

Ryškiausi politiko žingsniai. O dabar trumpam pamirškime pramogų pasaulį ir pažvelkime, kokiu keliu jau keletą metų eina politikas, neseniai pareiškęs, kad yra pakeliui į prezidentus. Tiesa, dabar, prieš savivaldos rinkimus, jis nusitaikęs į mero kėdę Šiauliuose. Kokias viešųjų ryšių technologijas pasitelkė politikos debiutantas, norėdamas tapti žinomas ar pakelti savo reitingus?

Andriaus Šedžiaus noras. Kadaise Andrius Šedžius, ką tik tapęs Seimo nariu, privataus pokalbio metu prasitarė norįs, kad jo pavardė dažniau skambėtų žiniasklaidoje. Ji neva pasimeta tarp kitų 139 pavardžių. Natūralu, kad žurnalisto pareiga tokiu atveju politikui patarti: darykite prasmingus darbus, komentuokite aktualijas ir būsite pastebėtas. 

Iš pradžių taip ir nutiko. Tegul ir populistinis žingsnis, sukėlęs didžiulį rezonansą, bet, kaip parodė vėlesni įvykiai, – labai į temą. Prisimenate, kaip A.Šedžius pareikalavo, kad Linas Karalius pateiktų pažymą, jog nėra narkomanas? Pasidarė įdomu. Bet neilgam. Pažvelkime, kokiais žygdarbiais ar faktais politikas pagarsėjo vėliau. Verčiu spaudos puslapius ir skaičiuoju politiko paminėjimus...

Dar 2009 m. paaiškėja, kad A.Šedžius automobilį nuomojasi iš tėvui priklausančios bendrovės „Manukas“.

STT paskelbus įtarimus parlamentaro tėvui Alvydui Šedžiui ėmus stambų kyšį, parlamentaras staiga netiesiogiai „pritaria“ prezidentės raginimui kovoti su korupcija ir siūlo naikinti STT.

Politinį portretą puošia ir pasiaiškinimai, kaip A.Šedžius sugebėjo praleisti tris Seimo posėdžius, ir spėlionės, kur jis tada buvo: užsienyje ar šokių repeticijose su Beata Skaisgiryte. Kas dar?

2010 m. traukiasi iš Lietuvos socialdemokratų partijos, įregistruoja LDDP, vėl sukeldamas bangų... O prieš tai LSDP Etikos ir procedūrų komisija rekomenduoja partijos tarybai šalinti A.Šedžių iš partijos, nes šis „smukdo partijos autoritetą ir menkina LSDP visuomenės akyse“. Pagalvokime, o kokia iš to nauda rinkėjams? 

Negali slėpti nuo jų savo meilės kančių, nes tai svarbi, politiką geriausiai charakterizuojanti informacija...

 

 

Ryškiausi potėpiai. Gal pakaks apie politiką, nes ryškiausi A.Šedžiaus potėpiai – ne Seime, o asmeniniame gyvenime. Kaip manote, ar tai daryta sąmoningai, orientuojantis į tipinio rinkėjo mentalitetą („kad tikras vyras turi turėti daug bobų“), ar atsitiktinai?

Gerokai intensyviau nei žiniomis apie A.Šedžiaus pasiekimus darbe žiniasklaida buvo maitinama asmeninio gyvenimo perliukais. Visų jų fabula ta pati: patrauklus milijonierius, paliktas neištikimos žmonos, yra vienišas.  Ir greitai užkariauja kitų gražių moterų širdis, pelno jų pasitikėjimą, jas palaiko sunkią akimirką. Kitaip tariant, supermeno, pleibojaus sindromas.

Atrodo, A.Šedžius, siekiantis tapti Lietuvos prezidentu (o gal tai sarkazmas ar autoironija?), aklai patikėjo Atsuktuvo žodžiais, kad „seksualumas“ yra raktas į sėkmę? Nejaugi kazanovos (arba tiesiog patino) įvaizdis yra tiesiausias kelias į šlovę Lietuvoje? Ir netgi politikams? Jeigu tai tiesa, tuomet galima teigti, kad A.Šedžius yra labai geras viešųjų ryšių specialistas, žinantis, kad „meilėje ir politikoje visos priemonės įmanomos“. 

Sandra Šedžiuvienė kažkodėl pasakoja visai ką kitka: ji išmesta iš namų A.Šedžiaus gyvenime atsiradus aštuoniolikmetei Monikai...

 

 

Nesutapimas Nr. 1. Iš pradžių TV laidoms A.Šedžius gražiai pasakoja apie skyrybas. Na taip, turi būti Seimo narys atviras savo rinkėjams... Negali slėpti nuo jų savo meilės kančių, nes tai svarbi, politiką geriausiai charakterizuojanti informacija... Pasirodo, praėjus šešeriems metams po skyrybų, mylįs tik vieną moterį – jį palikusią žmoną Sandrą. Meilės drama: Sandra pamilo kitą vyrą, realybės šou „Baras“ dalyvį Britvą. Tačiau A.Šedžius atleidžia ir laukia jos sugrįžtančios. Puikus, krikščionškas politiko portretas, ar ne?

Tačiau Sandra Šedžiuvienė kažkodėl pasakoja visai ką kitką: ji išmesta iš namų A.Šedžiaus gyvenime atsiradus aštuoniolikmetei Monikai...

A.Šedžius savo pasakojimus tarsi netyčia pagardina pikantiškomis detalėmis: jį tiesiog medžioja turtų ir šilumos ištroškusios moterys, vyras yra paklausus. O žiniasklaida, užuot rašiusi apie parlamentaro darbus, spėlioja, kokia moteris dabar gyvena A.Šedžiaus namuose.

Nesutapimas Nr.2: Irma Jurgelevičiūtė. 2010 m. pavasarį žiniasklaidą apskrieja skandalas, kai iš Seimo nario milijonieriaus Andriaus Šedžiaus namų tik rankšluostuku prisidengusi išlėkė dainininkė Irma Jurgelevičiūtė. Dar viena pleibojaus auka ar surežisuotas spektaklis? Seimo narys tai pateikia kaip elementarų geraširdišką gestą. Tačiau, kaip vėliau Rūtos Mikelkevičiūtės laidoje prasitaria prodiuseris S.Bartkus,  politikas Irmą tą kartą tiesiog „pakišo“ žurnalistams – iš anksto pranešė, kad pas jį nakvos Jurgelevičiūtė... A.Šedžius laidoje tik purtė galvą. 

Kriminalinė romantika. Tęsdami „savireklamos pagal Ostapenko“ temą,  nepamirškime ir kriminalų. TV rodė reportažus apie tai, kaip įsilaužta į A.Šedžiaus prabangius namus. Vėliau, jau po išreklamuotos pažinties su Irma Jurgelevičiūte, parlamentaras sulaukia rimtų grasinimų iš jos buvusio vyro, sėdinčio už grotų! Jis netgi samdosi apsaugą! Tiesiog kriminalinė romantika, Teksaso reindžeris, ne kaip kitaip. „Dėl meilės reikalų vyras kone rizikuoja gyvybe!”, – turėtų pagalvoti patiklus žiūrovas.

Po Irmos skandalo TV studijoje, kai dainininkė buvo apkaltinta vagystėmis, A.Šedžius ir vėl negali nutylėti. Reikia kažkaip vėl priminti savo turtus ir aliuziją į artimus santykius su Irma. Jis užsimena apie super truper prabangų laikrodį, kuris dingo iš jo namų. Tiesa, vėliau paaiškėja, kad ir pats A.Šedžius gerai nežino, ar laikrodis dingo, ar tiesiog jį pametė. Tačiau tokios savireklamos esmė ir yra ta, kad pakanka paleisti virusą. Niekas paskui nesidomi, ar versija tikrai teisinga. Nes žurnalistai aklai griebia bet kokį jauką.

Nesutapimas Nr. 3. Ką tikras vyras, XXI amžiaus Kazanova darytų, jei norėtų mylimajai automobilį, lėktuvą ar net rūmus padovanoti? Turbūt suteiktų malonumą jai, o ne kitiems (savo šnekomis): prisipažintų meilėje ir galantiškai įteiktų raktelius. Tyliai grožėtųsi švytinčia šypsena mylimosios veide. Turtą registruotų savo damos vardu, be abejo. Ir nepultų girtis visam pasauliui, nes tai intymu. Švelniai tariant, kaip jūs charakterizuotumėte vyrą, kuris mielai pasakoja apie pas jį gyvenančias (gyvenusias) moteris ir joms dovanotus daiktus? Būsimas Lietuvos prezidentas? 

Dar vienas faktas masiniam skaitytojui: A.Šedžius turi nesantuokinį sūnų, kurį iki šiol slėpė nuo šeimos ir visuomenės.

 

 

Na netaktiškas žingsnis. Sunkmečio metu, kai įpykusi pusalkanė tauta sausio 13-ąją gretina su sausio 16-ąja, mylimajai Monikai (tai pačiai aštuoniolikmetei) politikas nuperka naujutėlaitį baltą BMW. Įdomu, registruoja ne jos vardu, bet per TV pasirodo, žurnalams nusifotografuoja ir pasipasakoja.

Tiesa, pamiršau dar vieną perliuką, sustiprinusį seksualinio giganto įvaizdį. 2010 metų rudenį Andrius Šedžius nustebina ir patraukia publikos dėmesį dar vienu biografiniu faktu: jis turi nesantuokinį sūnų, kurį iki šiol slėpė nuo šeimos ir visuomenės. Žinoma, sūnus gimė ne bet kaip, bet po aistringo romano! Na, jusliškumo A.Šedžiaus gyvenime, berods, tiek pat, kiek J.Irvingo romanuose. Po viso to „šokančios meškos“ misija, kurią seimūnas puikiai atliko ir net svorio numetė, tikrai būtų pati mažiausia nuodėmė, o gal net privalumas.

Žvaigždės politikoje. Gal baikime narstyti po kaulelį žmogų, kuris taip stengiasi dėl Lietuvos. Juk Lino Karaliaus Seime nebėra. Tai va, kaip toli kadaise žvelgė A.Šedžius... 

Andrius Šedžius savo tikslą pasiekė. Jo pavardė jau nebepaskęsta tarp kitų politikų, o kaimo moterėlės kraipo galvas ir spėlioja, kiek laikrodžių ir kiek mylimųjų jis turi. Reitingai pakilo, jį pažįsta visa TV auditorija. Ta pati, kuri pažįsta ir Liną Karalių. Bet kur dabar Linas ir kur po kadencijos bus Andrius? Pasiekti, kad apie tave kalbėtų juk lengviau, nei pelnyti pagarbą bei autoritetą.

Na taip, A.Šedžiaus naudai kalba faktas, kad gerais politikais gali tapti ir šoumenai ar moterų numylėtiniai – aktoriai Ronaldas Reaganas (sugriovęs komunizmo bastionus) arba Arnoldas Schwarzeneggeris (uždraudęs JAV mokyklose nesveiką maistą). Tik ar jų kelias į šlovę kiek nors primena Andriaus Šedžiaus? Ir kokius politiko-milijonieriaus nuopelnus jau galime aptarinėti įpusėjus kadencijai?

Balsuokite apklausoje, mums įdomi jūsų nuomonė.

P.S. Būdamas Seimo nariu Andrius Šedžius dalyvavo šiuose televizijos projektuose: „Nuo… iki…” (LNK), „Valanda su Rūta” (LNK), „Šok su manimi” (LNK), „Kambarių plėšikai” (LNK), „Kažkas atsitiko” (LNK), „Neišgalvoti gyvenimai” (LNK).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Naujienos

Aktualu

Analitikai: Šiaurės Korėja neturi realių ketinimų atsisakyti branduolinių ginklų

Aktualu

V.Putinas staiga griebėsi nuolaidų dėl karo Sirijoje: kas lemia tokį nuolankumą?

Pasaulis kišenėje

Rudens kelionės į saulėtus kurortus: kiek galima sutaupyti ir ko reikia pasisaugoti

Mokslas.IT

Pradedami išankstiniai naujųjų „iPhone“ užsakymai, skelbiamos kainos

Verslas

Lituanistinių institutų jungimas iškėlė klausimą: ar viskas daroma tik dėl pastatų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Pagrindiniai popiežiaus Pranciškaus mokymo akcentai: ar jis išties reformuoja Bažnyčią?

Vardai

Po ilgos pertraukos Avril Lavigne pristato naują dainą: „Parašiau ją galvodama, kad mirštu“

Popiežiaus vizitas Sportas

Popiežius ir kamuolys: kodėl buvo vadinamas „pata dura“ ir nėra matęs žaidžiančio L.Messi?

Jolita Vaitkutė – apie kūrybą, skaitymą ir įsimintiniausias knygas

Pasaulis kišenėje

Agonija lėktuve: įgulai pamiršus sureguliuoti slėgį keleiviams iš nosies pasipylė kraujas

24sek

Domanto Sabonio universitetas suviliojo Kauno „Žalgirio“ talentą

Pasaulis kišenėje

Lietuvis Kretoje rado 1800 metų senumo vazą: iš pradžių man grasino kalėjimu

Aktualu

Be globėjų ir namų likęs našlaitis nerūpi ir valdininkams – vietos Vilniuje jam dar ieško

Deuce

Teniso pasaulį sužavėjo R.Berankio varžovo reakcija į teisėjo nuobaudą

Gyvenimas

Netapkite kliūtimi savo laimei: 3 mitai apie byrančią santuoką

Vardai

Mia pradeda gyvenimą iš naujo: „Pastarieji 4 metai su šiuo žmogumi man buvo tikra kančia“

Gazas

1000WOW: lietuvis pasiryžo įveikti 250 000 kilometrų ir pamatyti 1000 pasaulio stebuklų per 4 metus

24sek

Tarp LKL naujovių – du klubai po padidinamuoju stiklu ir R.Alijevui užtrenktos durys

Kultūra

Apie ką juoktis gyvenant priespaudoje, arba Humoras Palestinos kine

Popiežiaus vizitas Aktualu

Prieš popiežiaus Pranciškaus vizitą į Vilnių – sveikinimas Baltijos šalims

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min