Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 1d. 10:45

Artūras Kazlauskas: Sekmadienio Evangelija. Esminiai pasirinkimai 

Kun. Artūras Kazlauskas Anuo metu, Jėzus buvo Dvasios nuvestas į dykumą, kad ten būtų velnio gundomas. Išpasninkavęs keturiasdešimt dienų ir keturiasdešimt naktų, jis buvo labai alkanas. Prie jo prisiartino gundytojas ir tarė: „Jei tu Dievo Sūnus, liepk, kad šie akmenys pavirstų duona“.

Bet Jėzus atsakė: „Parašyta: Žmogus gyvas ne viena duona, bet ir kiekvienu žodžiu, kuris išeina iš Dievo lūpų“.

Tada velnias jį paima į šventąjį miestą, pastato ant šventyklos šelmens ir sako: „Jei tu Dievo Sūnus, pulk žemyn, nes parašyta: Jis lieps savo angelams globoti tave, ir jie nešios tave ant rankų, kad neužsigautum kojos į akmenį“. Jėzus jam tarė: „Taip pat parašyta: Negundyk Viešpaties, savo Dievo“.

Velnias vėl paima jį į labai aukštą kalną ir, rodydamas viso pasaulio karalystes bei jų didybę, sako: „Visa tai aš tau atiduosiu, jei parpuolęs pagarbinsi mane“. Tada Jėzus taria: „Eik šalin, šėtone! Juk parašyta: Viešpatį, savo Dievą, tegarbink ir jam vienam tetarnauk!“

Tuomet velnias nuo jo atsitraukė; štai angelai prisiartino ir jam tarnavo.(Mt 4, 1-11).

Esminiai pasirinkimai

Gundymai, kuriuos išgyvena Jėzus, anaiptol ne periferiniai. Gundytojas kreipia dėmesį į esminius Kristaus misijos elementus. Todėl ir ištinka jį viešosios veiklos pradžioje po krikšto Jordano upėje besiruošiant pradėti mokyti Galilėjoje.

Gundymuose Dievo Sūnus atsiskleidžia tikru, autentišku žmogumi. Dabar jam reikia pasirinkti kokiu Mesiju būti tarp daugybės idėjų, anuomet gajų tuose kraštuose. Juk nebuvo laukiama vienintelio Mesijo tipo. Pranašystės davė pakankamai darbo vaizduotėms, pagrįsdavo lūkesčius. Mesijas – tai ir karvedys, pasirengęs išvaryti romėnus ir pagaliau jėga atkurti Izraelio nepriklausomybę, tai ir vyriausiasis kunigas, pasirūpinsiantis liturgijų iškilmingumu ir gausiomis tinkamomis aukomis Jeruzalės šventykloje, jis ir teisėjas, branginantis teisingumą ir nusiteikęs nubausti bloguosius, jis ir mokytojas, pateiksiantis negirdėtą mokslą ir gilią išmintį.

Skirtingos figūros, tad natūraliai ir stiliai skirtingi.

Gundymai nukreipti į svarbų apsisprendimą, kurį turi padaryti Jėzus.

Gundymai nukreipti į svarbų apsisprendimą, kurį turi padaryti Jėzus. Jie rodo kelią, kurį galėtų pasirinkti Jėzus. Galios kelias. Nesiskaitymas su priemonėmis siekiant tikslo. Vargo, kančios, rizikos nepažinimas. Taip sakant, Mesijo gyvenimas – saugus gyvenimas, netrikdomas krizių, patiriamų visų laikų moterų ir vyrų. Egzistencija, rodanti gyvenimo lengvumą, stebuklingumą, patrauklumą. Mesijas turėtų skraidyti ant populiarumo, entuziazmo, besąlyginio palaikymo sparnų.

Tėvas pasiuntė Sūnų keliauti ne autostrada... Jis prašo jo pereiti siauru ir stačiu taku.

Neturte, išgyvenant tai, ką patiria visi žmonės: alkį ir troškulį, kančią ir triūsą, apleidimą ir vienatvę, priėmimą ir atmetimą. Gyvenimo, priemonių neturtą. Stokojimą, patiriamą kasdien, saulei kepinant. Neturtą, pasidalintą su apaštalais, su savo krašto žmonėmis. Mesijas darys stebuklus, bet ne sau, nesislėps už jų sunkioje situacijoje, neieškos jais išeities iš keblios padėties. Niekada.

Pasitikėjime, tai yra santykiuose su Tėvu, nereikalaudamas nuolat rodyti palaikymą stebuklingais ženklais. Nuo pradžios iki galo Mesijas atsiduoda į Tėvo rankas, užtikrintas, kad niekad nebus apleistas. Net siaubingiausią mirties ant kryžiaus valandą.

Mesijas bus beginklis ir nuginkluojantis. Kad gydytų ir išgydytų žmonių piktybę ir atmetimą.

Meilėje, kuri turi tam tikrą bejėgystę, nes reikalauja atsiduoti, pasidovanoti, pasiaukoti. Nesipuikuojant jėga ir galia, nereikalaujant paklusti, ne nuperkant pažadais. Mesijas bus beginklis ir nuginkluojantis. Kad gydytų ir išgydytų žmonių piktybę ir atmetimą. Bet būtent tokia meilė pajėgia nugalėti mirtį ir visokį blogį.

Vakarykščiai gundymai? Tai šiandienos ir visų laikų gundymai. Tikriausiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min