Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Račas: „Kasos knygos“ rubikonas

Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Aš labai noriu, kad Darbo partijos byla kuo greičiau pasibaigtų, o V.Uspaskichas, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė sėstų. Ilgam. Nes jei ta po Seimo komisijos posėdžių paviešinta „Kasos knyga“, kurioje tvarkingai fiksuota, kas, kam, už ką ir kiek davė, yra tikra, sėdėti ilgai yra už ką. Net jei byla ir buvo politizuota, kaip teigia V.Uspaskichas.

Jei teisingai suprantu, tai ta „Kasos knyga“ ir yra vienas pagrindinių įrodymų Darbo partijos byloje. Ir dar liudininkų, kurie, kiek teko girdėti, daug ką neigia, parodymai.

Tiesa, tai, kad „Kasos knyga“ yra tikra, o jos įrašai ką nors reiškia, įrodyti nebus lengva. Pamenate „Rubicon“ juodosios buhalterijos bylą: tada irgi daug kas manė žinantys, jog „Andr.“ – tai V.Andriukaitis, „Kviet.“ – tai V.Kvietkauskas, „Vidž.“ – A.Vidžiūnas, „soclib“ – A.Paulausko partija, TS – A.Kubiliaus Tėvynės Sąjunga, o AMB – prezidentas A.Brazauskas, buvęs šalies vadovės D.Grybauskaitės mokytoju.

Bet paaiškėjo, kad manyti viena, o žinoti – kas kita. Ir kai telefono ragelyje girdite, kad „abonentas nepasiekiamas“, tai nebūtinai reiškia, kad A.Zuokas vėl trumpam išvyko į Lenkiją. Gali būti, kad tas, kuriam skambinate, tiesiog išjungė telefoną.

Grįžtant prie paviešintos „Kasos knygos“, bus nenuostabu, jei paaiškės, kad VU iš tiesų reiškia Vilniaus universitetą, o „Respublikai“ reiškia ne V.Tomkui, o Lietuvai. Nes Lietuva juk Respublika.

Jei „Kasos knyga“ bus pripažinta tikra, tikėtina, jog visą per korupcines schemas išdalytą paramą Lietuva turės grąžinti ES.

Bet jei teismas viską išsiaiškins (o aš tuo nebejoju), nuspręs, kad „Kasos knyga“ yra tikra ir remdamasis joje esančiais įrašais ilgam pasodins V.Uspaskichą, V.Vonžutaitę ir V.Gapšį, tai dar neturėtų būti pabaiga. Žinoma, jei kalbame apie teisingumą ir pelnytas bausmes.

Nes ėmimo-davimo procese visada yra dvi pusės. Todėl teismui pripažinus, kad „Kasos knygos“ įrašai patikimi, o Ž.Žvaguliui, „Vairui“ ar bendrovėms „Combo“ ir „Makrokoncertas“ buvo mokėta „juodais“, reikėtų išsiaiškinti, ar jie visi gautas sumas deklaravo ir sumokėjo mokesčius. Jei ne, sodinsime, ar užteks baudų?

Teks aiškintis ir kodėl LVPA bei Ūkio ministerijos tarnautojai, spręsdavę dėl ES paramos skyrimo, skirdavo ją įmonėms, galbūt mokėdavusioms 5 proc. į Darbo partijos juodąją kasą. Ar tie tarnautojai gaudavo savo procentą? O gal jie buvo įbauginti? Jei ne, tai jie turbūt taip pat turėtų sėsti. Taip pat ilgam, nes išeitų, kad piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Nes žinome – ministras tik pasirašydavo. Buvęs ministras D.Kreivys taip sakė.

O ką darysime su įmonėmis „Stiklita“, „Paliūtis“, „Pamario medis“, „Nagisa“, „Sebra“, „Jūrės medis“, „Era ir Ko“, „Senovė“, kurios, kaip aiškina K.Masiulis, galbūt mokėjo 5 proc. gautos ES paramos į juodąją kasą? Logiška būtų sodinti įmonių vadovus, nes išeitų, kad jie dalyvavo korupcinėse schemose.

Be to, reikės reikalauti, kad tos įmonės grąžintų per korupcines schemas gautą ES paramą. Nes jei „Kasos knyga“ bus pripažinta tikra, tikėtina, jog visą per korupcines schemas išdalytą paramą Lietuva turės grąžinti ES. Nes toks paramos dalinimas ES reglamentuose nenumatytas. Nemokėsime juk už korumpuotus verslininkus ir valdininkus iš biudžeto, ar ne?

Neabejoju, kad taip ir bus. Lietuva – teisinė valstybė, kurioje prieš įstatymą visi lygūs.

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min