TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Artūras Račas: Rinkimų agitacija

Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Žinau, kad jums sunku. Bet nebūkite kvaili ir neklausykite tų, kurie jums siūlo balsuoti širdimi arba pataria, kuri partija yra „geriausia“. Patarti sau galite tik jūs patys ir balsuoti reikia ne širdimi ar kuria nors kita kūno dalimi, o interesais. Na, bent jau jei esate sveiko proto žmogus.

Pabandysiu paaiškinti. Tarkim, esate mokytoja. O jūsų sutuoktinis, pavyzdžiui, žurnalistas. Esate normali šeima, turite du sūnus, lankančius gimnaziją ir jau galvojančius apie studijas, bei pagrandukę dukrą, kuriai, tarkim, ką tik suėjo dveji. Gyvenate daugiabučiame name, tarkim, Pilaitėje.

Vyro tėvai jau iškeliavę anapilin, bet jūsų mama, nors ir pensininkė, dar pilna jėgų ir noro jums padėti, kai paprašote. Gyvena tėvo statytame name, tarkim, Utenoje, šalia namo – 20 arų žemės, kurios didžiąją dalį užima veja.

Pradėkim nuo paprasčiausių dalykų: ar jūs, kaip mokytoja, patenkinta savo darbo sąlygomis ir atlyginimu? Norėtumėte didesnių klasių ir daugiau pamokų ar priešingai – mažesnių klasių ir mažiau krūvio? O kaip buvo prieš ketverius metus? Prieš aštuonerius? O prieš dvylika, jei pamenate? Geriau ar blogiau?

Sūnus mokosi gerai? Gal kuris nors nori studijuoti mediciną arba architektūrą, bet nėra tikras, ar pakaks balų? Gal buvote sudarę draudimo sutartį ir problemos sumokėti už studijas, jei kartais tų balų pritrūktų, nebus?

Dukrą reikės pradėti vesti į darželį? Į šalia esantį (jei yra) patekote lengvai ar laukiate eilėje? O gal nusprendėte vesti į privatų darželį? Auklę samdysite?

O kaip vyrui sekasi? Patenkintas, kad jo algą „įsodrino“? Gali sirgti ir eiti atostogų? Vis dar vaikosi naujienų? O gal jau derasi su kokia viešųjų ryšių agentūra, nes naujienos vis pigiau perkamos. Bet gal vyras pats kaltas – vis nenori apie Bunkės krūtis ar A.Ramanausko šokio žingsnelius rašyti?

Per daug klausimų? Per sunku? O kas sakė, kad valdyti valstybę yra lengva?

O ir jūs pati gal be reikalo toje mokykloje sėdite? Gal reikėjo privačia praktika užsiimti. Su verslo liudijimu.

Buvote sudarę sutartį su privačiais pensijų fondais? Ar žinote, kiek ten sukaupta lėšų? O mamai pensijos pakanka ar kas mėnesį pervedate po porą šimtų ir 50 įdedate į rankinę, kai atvažiuoja išleisti jūsų savaitgaliui į Druskininkus?

Kaupsite pensijai privačiuose fonduose savanoriškai, skirdami papildomai 2–3 proc. nuo algos? Prie tų kone 35 proc., kuriuos mokate. Bet tada dar 2 ar 3 proc. pridės ir valstybė. Gal apsispręsti būtų lengviau, jei „Sodros“ sistemoje pasitikrintumėte, kokia yra jūsų prognozuojama pensija? Ar esate tai kada nors dariusi?

Kaip jums progresiniai mokesčiai? Jei nuo 3500 litų „ant popieriaus“? O jei nuo 5000? O jei kartu už kiekvieną jūsų vaiką neapmokestinamas pajamų dydis bus padidintas 200 litų?

Ką manote apie nekilnojamojo turto mokestį? Tikriausiai reikėtų, nes jūs juk daugiabutyje gyvenate? O mamai padėsite jį sumokėti. Juk malkų tai nuperkate, nepaisant, kad vis brangsta. Bet patys juk už šildymą mokate pigiau, nes PVM lengvata galioja.

Per daug klausimų? Per sunku? O kas sakė, kad valdyti valstybę yra lengva? Bet jūs juk norite? Tad ir valdykite vadovaudamasi ne širdimi ar kokių visažinių puskvaišių rėksminga agitacija. Valdykite vadovaudamiesi savo interesais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min