Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 26, 08:22

Austėja Landsbergienė: Kaip, kada ir ar su vaiku kalbėti apie seksualinę prievartą?

Anądien mano draugė parašė žinutę, klausdama, ką atsakyti aštuonerių dukrai, kuri pamatė nuotraukas moterų, protestuojančių prieš ir norinčių atkreipti dėmesį į seksualinę prievartą patiriančias moteris Ukrainoje. Dukra pamatė kojomis tekantį kraują, maišais uždengtas galvas ir su ašaromis akyse ir didžiuliu nerimu klausė mamos, kas joms nutiko.
Austėja Landsbergienė Tik prenumeratoriams
Austėja Landsbergienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Man pačiai tos istorijos iš Bučos yra siaubingos ir negaliu apie tai nei kalbėti, nei rašyti nesigraudindama ir nejausdama begalinio pykčio ir beviltiškumo. Asmeniškai priimu, matyt, ir todėl, kad auginu dvi dukras, ir istorijos apie išprievartautas nepilnametes tiesiog, atrodo, daužo visą pasaulį ir tikėjimą juo į šukes.

K.Jasudaitės nuotr./Lietuvos aktyvių moterų komiteto simbolinė akcija Vilniuje už Ukrainos vaikus
K.Jasudaitės nuotr./Lietuvos aktyvių moterų komiteto simbolinė akcija Vilniuje už Ukrainos vaikus

Tad kaip ir kada (ir AR) su vaiku kalbėti apie seksualinę prievartą?

Iš savo ilgametės patirties galiu jau apibendrinti, kad pokalbiai apie seksą apskritai yra vieni nepatogiausių tėvams. Be to, tėvai yra linkę šiomis temomis kalbėti su vaikais vėliau, kai jau jie dažnai būna jas aptarę ir su draugais, ir skaitę socialiniuose tinkluose, žurnaluose – tad susidūrę ir su prievartos bei smurto tema. Ir – kad ir kaip sunku apie tai kalbėti – kalbėti būtina. Ir su berniukais, ir su mergaitėmis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min