Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 29d. 10:58

Daumantas Liekis: Instrukcija, kaip būti veganu

Daumantas Liekis Pasaulyje tiek daug neteisybės. Dar nespėjot išsimokėt už savo naujausią Iphone‘ą, o jau išėjo naujas. Į feisbuką įkėlėt savo naujos šukuosenos nuotrauką, bet kažkieno papus like‘ino labiau. Norit veltis į svarbias diskusijas, bet niekas į jus nekreipia dėmesio, nes neturit ko pasakyti apie politiką, ekonomiką ar kultūrą.

O gal tiesiog norit numesti truputėlį svorio, bet prieš draugus kažkaip nelabai faina pripažinti, kad tokie paviršutiniški dalykai, kaip išorinis grožis, rūpi? Nesijaudinkit! Visas šitas problemas (ir dar daugiau kitokių) gali išspręsti veganizmas.

Tai labai šiuolaikiška. Visi į jus atkreips dėmesį. Jūs taip pat visą laiką būsit išskirtinis ir originalus, kai restorane rinksitės patiekalus ir padavėjui uždavinėsit klausimus apie visokias laktozes. Veganizmas taip pat padės pamatus jūsų pasaulėžiūrai, todėl visą laiką žinosit, kuo tikit ir už ką kovojat.

Veganai

Tačiau nei vienas negimsta tikru veganu, todėl prieš pradedant reikia praeiti pradžiamokslį ir žinoti dešimt svarbiausių veganizmo taisyklių. Arba, kaip pavyzdžiui, tokia Viktorija Gajauskaitė, kurios interviu visai neseniai skaičiau vienam portale, galite pažiūrėti kokį vieną filmą. Kad ir „Earthlings“ ir jei kankina tokios problemos, kurias aprašiau anksčiau, labai greitai atrasit tiesą ir gyvenimo tikslą. Taip, taip – užtenka tik vieno filmo ir jūsų gyvenimas apsivers aukštyn kojomis! Įsivaizduokit, kokios gilios, tvirtos ir greičiausiai ilgaamžės veganizmo idėjos!

Bet jeigu nesat V.Gajauskatė ir dar nematėt „Earthlings“ (o greičiausiai nematėt, nes skaitot šitą tekstą svarstydami tapti veganais), tai siūlau pradėti dar vieną naują savo gyvenimo etapą ir susipažinti su veganizmo pagrindais.

Užkniskit savo mamą

Vieną dieną atsikelkite ir nuspręskite, kad nuo šiol nevalgysite jokių gyvulinės kilmės produktų ir nenešiosite nieko, kas anksčiau buvo gyvūnas. Tada ateikite pas mamą ir pasakykite, kad visą savo gyvenimą ji nugyveno neteisingai ir dėl to traumavo jūsų raidą.

Tik nepamirškit, kad jei vis dar neturit darbo ir studijuojat arba mokotės, tai labai svarbu, kad mama to nepraleistų pro ausis. Nes ji turės už viską mokėti.

Todėl nuo šiol jūs maitinsitės tik ekologiškais produktais – tais, kurie prekybos centruose yra kelis kartus brangesni. Ir vietoj įprasto pieno dabar gersit avižų arba migdolų pieną, vietoj makaronų valgysit kiaulpienes.

O rūbus nuo šiol pirksit tokiose parduotuvėse kaip „Atsikeliu ir varau“, nes ten nupiešta arklio galva ir dėl to jų marškinėliai verti būti 2 kartus brangesni, nei įprasti. Tik nepamirškit, kad jei vis dar neturit darbo ir studijuojat arba mokotės, tai labai svarbu, kad mama to nepraleistų pro ausis. Nes ji turės už viską mokėti.

Jei su tėvais jau negyvenat ir jums prasidėjo vidutinio amžiaus krizė, tai pasirūpinkit, kad švenčių metu visa jūsų giminė žinotų, jog nebevalgot nieko, kas yra pagaminta iš gyvūno. Labai svarbu, kad savo smerkiančiu žvilgsniu užknistumėt kuo daugiau žmonių ir galiausiai įpliekstumėt diskusiją, kuri baigtųsi barniais.

Pasakykit, kad esat veganas (-ė), tada „laba diena“

Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių ir kuo anksčiau sužinotų, jog esat veganas. Nuo to priklauso, kaip anksti kompanija, kurioje esate, žinos, koks jūs turiningas ir gilus žmogus. Jei kažkas mėgins paneigti veganizmo svarbą, pasistenkite kuo agresyviau tokį neišmanėlį užčiaupti.

Tik nepersistenkit, nes labai aršiai gindami savo poziciją sudarysit sektos nario, kuris tiki makaronų deive, įvaizdį. Veganizmas yra rimtas dalykas, visi tai žinotų, jei būtų matę „Earthlings“.

Nusipirkit keistus karolius ir lininių rūbų

Deja, neįmanoma kiekvienam praeiviui ir nepažįstamajam deklaruoti savo įsitikinimų ir to, ką jūs renkatės valgyti. Todėl labai svarbu, kad kiekvienas veganas įsigytų kokius nors natūralaus pluošto rūbus, kurie kažkuo primintų viduramžių skarmalus arba kažką indiško stiliaus.

Puoštis reikėtų kokiais nors keistais karoliais, arba į ausis įsiveriant tuos auskarus, kurie palieka milžiniškas skyles. Žodžiu, vadovaukitės natūralumo principu. Jums svarbiausia, kad visi praeiviai gatvėse žinotų, kad jūsų ryšys su gamta labai stiprus. Nepaisant to, kad gyvenate naujamiesčio lofte ir šiuo metu greičiausiai ieškote kavinės su wi-fi‘jumi.

Pasikeiskit šukuoseną

Šukuosena yra svarbi. Taip pat ir akiniai – jie turėtų būti kuo masyvesni ir ryškesni. Be šukuosenos, akinių ir veido auskarų, dėl jūsų apsirengimo žmonės galvos, kad esat valkata.

Merginoms rekomenduojamos dviejų tipų šukuosenos. Pirmoji, tai tiesiog ilgi nešukuoti, į kasą surišti plaukai. Gali būti ir riebaluoti. Antroji geriau perteikia veganizmo idėjas – kirpkitės kuo trumpiau. Geriausia „bliūdeliu“. Labai nebloga idėja plaukus išsidažyti, pavyzdžiui, violetine spalva.

Žodžiu, stenkitės, kad žmonės iš pirmo žvilgsnio suprastų, jog esat arši ir aktyvi diskusijų dalyvė, kuri taip pat gali būti ir lesbietė-feministė. Vaikinai, kurie renkasi veganizmą Lietuvoje, dažniausiai turėtų auginti ilgus plaukus ir keistas barzdas. Žodžiu, kaip pirmasis variantas merginoms, tik su barzdomis.

Nepamirškit, kad tikras veganas stengiasi pakeisti pasaulį. Todėl kiekvieną savo gyvenimo minutę turite skirti aplinkinių nuomonės formavimui.

Svarbi pastaba! Jei galvoje užsiveistų parazitų, galit juos drąsiai naikinti įvairiais preparatais, net neieškodami patarimų internete. Vabzdžių gyvybių saugoti neverta ir visai nepopuliaru.

Užkniskit savo draugus feisbuke

Socialiniai tinklai, tai iš esmės visa veganizmo esmė. Pasistenkit, kuo dažniau dalintis PETA‘os vaizdo įrašais iš skerdyklų ir būtinai pridėkit verkiantį veidelį.

Nepamirškit periodiškai rašyti apie tai, kaip pasikeitė jūsų gyvenimas po to, kai nusprendėt tapti veganu – kaip jums lengva gyventi, judėti, mąstyti ir pan. Aktyviai ieškokit visokių nevispročių, besilankiusių maitinimo įstaigose, kurių pavadinimuose yra žodis „mėsa“.

Kuo dažniau pradėkite diskusiją apie tai, kad iš augalų galima susirinkti visus reikalingus baltymus. Ir jei esat vaikinas, kuris sveria ~50 kilogramų, vis tiek įrodinėkit, kad būti veganu ir auginti raumeninę masę yra įmanoma.

Paverskit savo šunį ir katę veganais

Nepamirškit, kad tikras veganas stengiasi pakeisti pasaulį. Todėl kiekvieną savo gyvenimo minutę turite skirti aplinkinių nuomonės formavimui. Visų pirma pakeiskite artimuosius ir antrąją pusę, o tada galite imtis ir savo augintinių.

Galima ir atvirkščiai – jei šeima atsisako tapti veganais, galite jiems įrodyti, kad normalu šunį šerdami vien sojomis. Jei šuo nenugaiš, reiškia, ir vyras galės taip maitintis. Rimtai. Gyvūnų parduotuvėse galima įsigyti veganiško pašaro šunims. Ko jūs laukiate?!

Neskiepykit savo vaikų

Visų pirma reikėtų paminėti, kad moralinis klausimas, ar vaiko maitinimas krūtimi neprieštarauja veganizmo principams, dar neišspręstas.

Kaip jūs manote, ar tai nėra motinos išnaudojimas dėl pieno? Tačiau dėl skiepų ir šiuolaikinės medicinos visi veganai vieningi – tai nenatūralu. Skiepų vakcinos gaminamos iš visokių placentų ir abortuotų naujagimių, todėl gali sukelti naujagimiui Parkinsoną ar kokią kitą baisią ligą.

Beje, ar jūs matėte, kitą gyvūnų rūšį, kuri vartotų antibiotikus ir skiepytų savo jauniklius? Ne! Todėl ir veganai turėtų apsiriboti tik homeopatiniais preparatais.

Atsiverskit į kokią nors Tolimųjų Rytų religiją

Čia tuščiažodžiauti neverta. Kuo toliau religija nuo Lietuvos, tuo ji išmintingesnė. Deklaruokit savo domėjimąsi vedomis, induizmu ir joga.

Galit tų vedų ir neskaityt, svarbu, kad žinotumėt šitą žodį. Dar geriau, jei simpatizuojat būtent induizmui, kuriame jūs pats būtumėt priskirtas šudrų kastai. Tai parodo, koks nesavanaudiškas ir idėjos vedamas veganas esate.

Deklaruokit savo palaikymą trečiojo pasaulio šalims

Veganas turi manyti, kad jis yra humanistas, kuriam rūpi ne tik gyvūnai, bet ir skurstantys afrikiečiai bei visokie azijiečiai. Žodžiu, būkit beveik kaip Jėzus, tik su Iphon‘u ir brangiais kedais.

Taip, taip – vis tiek galite apsipirkinėti ekologiškų prekių parduotuvėse, kur viskas 3 kartus brangiau. Ir vis dar galite žiemos metu vartoti importuotus žalumynus! Svarbu, kad savo feisbuke nepamirštumėte dalintis tomis nuorodomis, kur palaikinus badaujantys Afrikos vaikai gauna ryžių.

Pasidarykit vegano tatuiruotę

Čia naujausias dalykas. Tokią tatuiruotę, pažiūrėjus „Earthlings“ filmą, pasidarė mano minėta veganė.

Tai tokia „V“ raidė, prie kurios pripieštas lapas. Ją reikia išsitatuiruoti kuo atviresnėje vietoje, kad visi matytų ir klaustų, ką tai reiškia. Tada turėsit progą skleisti savo gilią filosofiją.

Ir nekreipkit dėmesio į pavyduolius sakančius, esą tatuiruotės yra nebrandumo ir paviršutiniškumo bruožas, kuriuo mėginama suteikti svorio bevertėms idėjoms. Tokie pavyduoliai neturi nei stiliaus, nei Iphone‘o.

N.B. – Laikydamiesi šių taisyklių paslapčia galite valgyti mėsą. Vis tiek būsit veganais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daumantas Liekis: Ar norėtumėt vaikų be paveldimų ligų ir apsigimimų?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Verslas

Stasys Jakeliūnas: Krizės priežasčių tyrimas – ne keršto akcija, o būdas pasiruošti ateičiai

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Aktualu

Liudas Mažylis su TS-LKD dalyvaus rinkimuose į EP

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Neįtikėtinas gamtos kūrinys – Antilopės kanjonas JAV

Vardai

Premjera 15min studijoje: Dominyko Vaitiekūno alter ego Vitalijus Špokaitis pristatys klipą „Aš“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Agnė Širinskienė Gabrielių Landsbergį kaltina politine korupcija

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Aktualu

Beteisis ir girtas vairuotojas Panevėžyje bandė žiedinę sankryžą įveikti netradiciškai

Gyvenimas

Naujosios Zelandijos premjerė atsinešė kūdikį į JT posėdžių salę

Aktualu

Prezidentė apie kainas: neigiama verslo reakcija rodo, kad tiksliai pataikėme

Naujienos

primena Aktualu

Pasakyta/padaryta: Kuo baigėsi bandymai išskaidrinti kalinių maitinimo viešuosius pirkimus

Verslas

Stasys Jakeliūnas: Krizės priežasčių tyrimas – ne keršto akcija, o būdas pasiruošti ateičiai

Aktualu

Į teismą atvesdintas nužudymu įtariamas kaunietis: auką subadė parduotuvėje

Aktualu

Nauji požeminiai konteineriai Vilniuje: bus patogu ar drums gyventojų ramybę?

Aktualu

Liudas Mažylis su TS-LKD dalyvaus rinkimuose į EP

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kada kris Vokietijos kanclerės A.Merkel Vyriausybė?

Neįtikėtinas gamtos kūrinys – Antilopės kanjonas JAV

Vardai

Premjera 15min studijoje: Dominyko Vaitiekūno alter ego Vitalijus Špokaitis pristatys klipą „Aš“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius atsisveikino su Lietuva

Aktualu

Agnė Širinskienė Gabrielių Landsbergį kaltina politine korupcija

Vardai

Buvęs Karolinos Liukaitytės gyvenimo draugas Arnas Jurskis: „Nė vienos skyrybos nėra malonios“

Vardai

Prancūzijos ambasadoriaus atsisveikinimo vakare – svečių padėka už „protokolo laužymą“

Pasaulis kišenėje

Vieni gražiausių Lenkijos rūmų – pasakiška Mošnos pilis su 99 bokšteliais

Gazas

Skaitytojas užfiksavo chaosą Vilniuje: „Porsche“ kerta ištisinę liniją, BMW lekia per raudoną

Aktualu

Audringa „Putino virėjo“ J.Prigožino jaunystė: vagystės, išgertuvės su paaugliais ir kalėjimas

Gyvenimas

Tai – labai garsi optinė iliuzija, bet ar žinote, kas ją sukūrė ir kuo ji sudomino psichologus?

Aktualu

Beteisis ir girtas vairuotojas Panevėžyje bandė žiedinę sankryžą įveikti netradiciškai

Gyvenimas

Naujosios Zelandijos premjerė atsinešė kūdikį į JT posėdžių salę

Aktualu

Prezidentė apie kainas: neigiama verslo reakcija rodo, kad tiksliai pataikėme

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

01:52
01:07
01:15

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min