Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daumantas Mikučionis: Kiek politikos jūsų kavos puodelyje?

Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

„Vilniaus energijos“ monopolį sunaikins ne jėgos, susitelkusios S.Daukanto arba V.Kudirkos aikštėse, o naudos sau siekiantys konkuruojantys verslininkai, dirbantys ties alternatyviomis šildymo rūšimis. Arabų pavasaris ir Graikijos krizė yra tik tikrosios revoliucijos – interneto – pasekmės, o Lietuva yra tarp šios revoliucijos nugalėtojų, privataus verslo dėka paklojusi jai pamatus šviesolaidinio kabelio pavidalu!

Taip atrodo į vieną pastraipą sutrauktas dviejų modernių ekscentrikų, praėjusią savaitę apsilankiusių Lietuvoje skirtingomis progomis, indėlis į šalies viešąjį gyvenimą.

Pirmasis personažas – ekonomikos išsišokėlis amerikietis Douglasas Casey, laisvosios rinkos propaguotojas, spekuliantas ir šiaip įkyrus, nepatogus elementas oficialiuose elito vakarėliuose, jo paties žodžiais tariant. Antroji moderni įžymybė – Alexanderis Bardas – pranoksta savo bankininką, primenantį vyresnį kolegą tiek išvaizda, tiek iškalba. 

Įsivaizduokite Leniną su barzda ir dizainerišku švarku, su užsidegimu į šuns dienas dedantį bolševizmo idėjas, – tokiu vaizdeliu mėgavosi būrys Lietuvos verslininkų su premjeru priešaky.

Šie du ponai, kaip ir šio teksto autorius, turi prabangą sakyti, ką mano, nes yra ne politikai ir, būdami sveiko proto, supranta, kad ir ateityje jais negalės tapti. Bent jau tradicinės politikos prasme. Poreikis keisti tradicinį politikos apibrėžimą ir yra ta abiejų veikėjų išsakyta bendrybė, labai tinkanti į šalies kontekstą prieš rinkimus.

Jei norite keisti savo gyvenimą, nesirūpinkite mažytės Lietuvos mažyčiais rinkimais.  Prisėskite prie „kompo“.

Praėjusio amžiaus žmonės spalį bandys patekti į įsivaizduojamą valdžios olimpą, kur jie įsivaizduojamai valdys šalį. Ketveri metai lėlių teatro! Kiek iš tikrųjų lemia šalies valdžia jūsų gyvenime? Benzino kaina ir šildymo sąskaita yra litais išreikštos smulkmenos, kurias, tarp kitko, atsveria pingančios technologijos ir didėjantis pasirinkimas. Kiek jūsų vidutinėje dienoje yra valdžios pėdsako? Rytinio jogurto indelyje ir kavos puoduke? Kelionėje į darbą? Kasdienėse darbo peripetijose – ginče su kolega ir flirte su pavaldiniu? Tik tiek, kiek sveria mokesčiai, kuriuos lemia „oldskūlinė“ šalies valdžia.

„Top 10“ Lietuvos „Facebook“ įžymybių lemia daugiau šalies aktualijų nei valdžia su savo didžiuliu aparatu toms aktualijoms formuoti ir daryti įtaką.

Kiekvienais metais žmonija internetu perduoda daugiau informacijos, nei buvo per visą prieš tai buvusį raštingą laikotarpį, įskaitant praėjusius metus (!!!). Visas pasaulis yra po jūsų klaviatūra lakstančiais pirštais, atviras tam, ką jūs norite pasakyti ar padaryti, ir perduosiantis tai ateities kartoms taip pat, kaip jūsų ką tik išreikšta mintis savyje atspindi visą žmonijos iki šiol sukauptą patirtį. Jei norite keisti savo gyvenimą, nesirūpinkite mažytės Lietuvos mažyčiais rinkimais. Prisėskite prie „kompo“.

Interneto Andrius (Užkalnis) seniai lemia daugiau šalies aktualijų negu vyriausybės Andrius (Kubilius). Kai sakau aktualijų, turiu omeny mažyčius kasdienius džiaugsmus ir rūpesčius. Žinote, tą tikrą gyvenimą, kuris nugula į (dabar jau skaitmeninius) nuotraukų albumus.

Autorius rašo tinklaraštyje www.pasaulispagaldaumanta.com.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min