TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daumantas Mikučionis: Verslo balsas – be tarpininkų

Šaltinis: 15min
0
A A

Šios eilutės – mažytė žurnalistinės demokratijos puota jūsų rankose arba ekrane. Jei skaitote šį tekstą, vadinasi, populiarioji interneto (komentatorių) nuomonė klydo: R. Valatkos perėjimas į „15min“ nereiškė šio leidinio nuopuolio, žurnalistų laisvės suvaržymo ar demagoginio rašymo stiliaus pradžios.

15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Daumantas Mikučionis (nuomonė)
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Daumantas Mikučionis

Per pastaruosius du dešimtmečius turbūt nebuvo karto, kai mano asmeninė nuomonė būtų sutapusi su paprastai kritiška R. Valatkos pozicija, aktyviai reikšta per šalies oficiozu buvusį dienraštį, TV ir internetą. Nepaisant mano galimo nuolatinio oponavimo, vyr. redaktoriaus sprendimu šis tekstas atsidūrė jums prieš akis. 

Faktas, kad „Schibsted“ žiniasklaidos grupė, dabartinė „15min“ savininkė, patikėjo man, šio nemokamo leidinio įkūrėjui, jau ketverius metus nedalyvavusiam leidinio veikloje, ekonominio komentaro tribūną, yra duoklė moderniajai žiniasklaidai ir „asmeninės“ žurnalistikos tendencijai: nesu profesionalus žurnalistas, bet turiu kasdienį ir labai praktišką sąlytį su verslu ir įgimtą, o gal išmoktą polinkį rašyti. Taip pat turiu nepopuliaraus prigimtinio optimizmo ir pasitikėjimo savim, kurie Lietuvoje dažnai nepelnytai painiojami su realybės jausmo stoka ir pasipūtimu, tačiau teisę tinkamai pavadinti tas savybes, be abejo, paliksiu auditorijai.

Man rūpi tikrais pavyzdžiais pademonstruoti jums, kaip tos savybės keičia kasdienybę, o realybę kuriame patys. Ką man, kaip verslininkui, o jums, kaip galutiniam vartotojui, reiškia valdžios sprendimas padidinti PVM arba sustabdyti didelio banko veiklą ir kaip tai susiję su kavos puoduko kaina ir jūsų (arba draugo) galimybe gauti pirmą darbą. Man, kaip optimistui, rūpi parodyti, kad ne visi valdžios sprendimai yra blogi. Kad Lietuvos verslo aplinka – tikrai ne kliūtis siekiantiems ir trokštantiems. Ir kodėl Lietuva man – geriausia šalis gyventi. 

Šis komentaras – kartu ir nepriklausomos pozicijos garantija skaitytojui. Kiekvieną kartą, kai skaitysite mano tekstą, galite būti tikri: aš jį parašiau tik todėl, kad man tai rūpi. Neturiu jokios ekonominės būtinybės rašyti. Tuo labiau rašyti ką nors kitą negu savo paties nuomonę. Arba rašyti apie tai, kas man neįdomu. Ir, matydamas, kad šiame debiutiniame ekonomikos komentare prisistatymo bus daugiau negu ekonomikos, įtariesiems iš karto galiu atskleisti, kad vienintelis mano verslo interesas šiuo metu yra kavinių tinklas „Coffee Inn“. Už jo populiarumą mes susimokame per brangią nuomą jūsų miesto populiariausiose vietose, dėl to neturiu poreikio atvirai ar slapčia pirkti papildomą populiarumą dar ir žiniasklaidoje. Todėl tai yra pirmas ir paskutinis kartas, kai matote tą pavadinimą mano tekste (nors gali tekti pasiremti savo verslo pavyzdžiu iliustruojant valdžios daromų sprendimų poveikį privačiam sektoriui). Visi kiti verslai ar ekonominiai reiškiniai, apie kuriuos turėsiu teigiamą arba neigiamą nuomonę ateityje, bus būtent mano asmeninė nuomonė, be verslo interesų konflikto ar redakcinės cenzūros. Tai mano pažadas skaitytojams. 

P. S. Šiuo P. S. demokratijos testą naujajam „15min“ vyr. redaktoriui galime ir apsunkinti. Aš skaitytojams pažadu, kad kiekvieną kartą, kai „15min“ dėl kokių nors priežasčių atsisakys spausdinti mano tekstą arba iš esmės jį pakeis, originalą rasite mano tinklaraštyje www.pasaulispagaldaumanta.com skyrelyje „Neišspausdinti tekstai“.

Šis straipsnis buvo spausdintas savaitraštyje „15min“, visą savaitraštį rasite čia: http://www.15min.lt/laikrastis

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min