Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2023 01 03

Edwardas Lucasas: Ukrainos pergalės metai

Prognozuodami naujuosius metus, pirmiausia turėtume įvertinti, ko išmokome per praėjusius. Viena iš svarbiausių pamokų yra ta, kad Kremlius yra silpnesnis, nei manėme. Jo karo mašina palūžo mūšio lauke. Jo propagandos aparatas negali paaiškinti, kodėl. Jo sprendimų priėmėjai negali ištaisyti klaidų.
Edwardas Lucasas
Edwardas Lucasas / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Kita svarbi pamoka – Ukraina yra daug stipresnė, nei manė dauguma pašaliečių (ir daugelis ukrainiečių). Tiesa, žmogiškoji ir fizinė karo kaina yra bauginanti: žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, šimtai tūkstančių buvo sužaloti ar traumuoti, milijonai buvo priversti palikti savo namus. Fizinė žala yra baisi. Ši kaina dar labiau didės, kuo ilgiau karas tęsis. Gali būti, kad Rusija sugebės surengti dar vieną didelį puolimą, galbūt kartu padarydama katastrofišką žalą Ukrainos infrastruktūrai. Šie Naujieji metai – ne laikas tostams ir paplekšnojimams per nugarą.

Tačiau ukrainiečiai įrodė, kad yra pasirengę kovoti ir mirti už savo šalies laisvę. Jie tai daro ne tik drąsiai, bet ir vis veiksmingiau. Vakarai yra skyrę pinigų ir ginklų. Nėra jokių beskylančios vienybės ar „nuovargio nuo Ukrainos“ požymių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius