Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 31d. 08:00

Ernestas Naprys: Ir tu esi Roko Masiulio pakalikas

Ernestas Naprys Viduramžiais raganų medžioklėje reikėdavo rimtesnių argumentų ir įdirbio ką nors apkaltinti nei Ramūnui Karbauskiui, sudarant keršto sąrašą Rokui Masiuliui. Buvai pavaldus, prasilenkei kurioje nors institucijoje – prisiduok į STT. Nesvarbu, ar esi kelininkas, jūreivis, ar vadovas – jei tik dirbai, tu R.Masiulio pakalikas.

Naują skaidrumo standartą siūlo valdančiųjų lyderis R.Karbauskis, žadėjęs paviešinti skandalingą informaciją, „bombą“ apie Roką Masiulį ir nepotizmo atvejus.

Ką iš tiesų jis atnešė – tai lentelę, kurioje surašyta, su kokiais asmenimis kada nors R.Masiulis dirbo daugiau nei vieną kartą. Ką dabar turės tirti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)?

Roko Masiulio ryšiai
Roko Masiulio ryšiai

Šiaip jau nepotizmu laikoma, kai tarnybinė padėtis naudojama giminaičiams, partijos bičiuliams ar draugams susodinti į postus, ar pagerinti jų ir savo gerovę. Taip pat, pavyzdžiui, jei tavo vadovaujamas ministras tau išasfaltuoja kelią iki trobos.

R.Karbauskio lentelė gi parodo, kad pavaldžių įstaigų vadovai su R.Masiuliu buvo susiję pavaldumo ryšiais. Tai kur tie draugai, giminaičiai, kur gauta asmeninė nauda?

Atlikite panašų pratimą: surašykite premjero Sauliaus Skvernelio komandą ar paskirtus vadovus į lentelę ir tada dairykitės jų biografijoje, kas kur prasilenkia. Pradedant nuo kanclerio Algirdo Stončaičio, kuris vidaus reikalų sistemoje dirbo dešimtmečiais, tęsiant būriu gerų vadovų, „kurie nesimėto“.

Šitaip premjerą būtų galima kaltinti parūpinus šiltų vietelių nuo Europos Komisijos iki ministerijų, įvairiausių agentūrų ir departamentų. Po „ledkalnio viršūnės“ sąrašą galima tęsti iki valytojos, kuri iki Vyriausybės gal ir policijos komisariate pašluodavo.

Prezidentas Gitanas Nausėda kaip tik sprendžia dėl naujo ekonomikos ir inovacijų ministro kandidatūros. Tikiuosi, įvertins, kad premjeras į ministro postą stumia savo patarėją.

Tokiais argumentais vadovaujantis, deja, tenka pripažinti, kad ir aš esu susaistytas nepotizmo saitais. Tiek Roko Masiulio, tiek ir paties Ramūno Karbauskio.

Esu dirbęs energetikos srityje, tad esu tiesiogiai susijęs su Algirdu Butkevičiumi, Birute Vėsaite, Rasa Budbergyte ir aibe kitų asmenų, kurie tik vadovavo kokiai nors susijusiai ministerijai. Visų ir neprisimenu, tiesą sakant, bet gal kada kas primins kokioje kitoje lentelėje.

Kultūros komitetui ir Kultūros ministerijai dabar tenka atsakomybė už žiniasklaidos sritį, gali būti, kad net duoną kasdienę pjaudamas už kažkurią riekę turiu padėkoti Ramūnui Karbauskiui.

Jau nekalbėsiu, kad su Ramūnu Karbauskiu mane sieja tiesioginė priklausomybė, kadangi kiekvienas jo atsikrenkštimas tiesiogiai ar netiesiogiai veikia tiek mano, tiek aplinkinių gyvenimus.

Tęsiant, Ramūnas Karbauskis netgi pats save turėtų įsirašyti į Roko Masiulio lentelę, nes kol tas darbavosi ministerijose, rusiškos trąšos sėkmingai riedėdavo Lietuvos keliais ir bėgiais, ar gal buvo kraunamos ministro prižiūrimame uoste. Įstatymų leidėjas ir įgyvendintojas veikė išvien dėl privačių interesų!

Apskritai, jei jau tu ką nors dirbai pastarąjį dešimtmetį, esi neabejotinai susijęs Ramūno Karbauskio įsivaizduojamais ryšiais. Tempk pareiškimą teisėsaugai ir muškis tris kartus į krūtinę.

Baigiant juokauti, R.Karbauskis neparodė kažkokių asmeninių sąsajų, kurios būtų vertos kilusio triukšmo. Jis iš viso vadovų būrio atsirinko tuos, kurie turėjo daugiausia „persidengimų“ su R.Masiuliu, ir tai pavadino „ledkalnio viršūne“.

Aš spėčiau, kad ministras R.Masiulis, užėmęs naujas pareigas, išties galėjo pasiūlyti atrankose dalyvauti specialistams, kurie savo kvalifikaciją jau įrodė anksčiau, ir dalis jų atrankas laimėjo. Aš sąraše matyčiau ekspertų, kurie turi gal net daugiau patirties ir kompetencijos nei pats R.Masiulis. Tačiau už tokią praktiką reikėtų sveikinti, o ne teisti.

Tai yra autoriaus asmeninė nuomonė-satyra, nebūtinai sutampanti su redakcijos pozicija.

Komentarai: 22

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min