2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Giedrius Petkevičius: Niūri antiutopija – kas nutiks, jeigu mus okupuos Rusija?

Pastarųjų dienų, mėnesių, o tiesiai šviesiai kalbant – metų ir dešimtmečių geopolitinė mūsų šalies situacija kas kartą „suformuoja dienotvarkę“ diskutuoti sunkiu ir tragišku klausimu – kas nutiks, jei į mūsų žemę „įžengs karas“?
Pabradėje dislokuoti amerikiečių tankai Tik prenumeratoriams
Pabradėje dislokuoti amerikiečių tankai / Ievos Budzeikaitės nuotr.

Iki pat 2014-ųjų viešojoje erdvėje šitas klausimas buvo savotiškas tabu. Žinoma, kariuomenė turėjo savo operacinius planus, kurie dėl ribotų resursų ir galimybių, pripažinkime, buvo labai sunkiai įvykdomi.

Politikai, taikos metu, mušėsi į krūtinę kalbėdami kažką apie būtinybę „pakartoti didingus partizanų žygius“ ar nuvalkiotus „NATO mus apgins“, tuo tarpu ginkluotosios pajėgos, marinamos finansinio bado dietos, stengėsi bent jau nedegraduoti.

Užsižiebus „Krymo ir Donbaso raudonoms lemputėms“ (Sakartvelo lemputės mūsų politikams pasirodė per mažai) karštligiškai imta didinti finansavimą, tuo tarpu tiek tarp „sofos ekspertų“, besidominčių karyba, tiek tarp rimtesnių karybos žinovų pasirodė vertinimų, „kas būtų jeigu ateitų diena X – Lietuvos konvencinis užpuolimas“.

Žinoma, kito ir kariuomenės operaciniai planai, kito sąjungininkų priemonės ir veiksmai, tiesa, visų smulkmenų „eilinis mirtingasis“ apie tai niekada nesužinos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min