15min be reklamos
Publikuota 2022 09 22, 20:00

Giedrius Petkevičius: Pavojingos iliuzijos dėl rusų patrankų mėsos

„Negalima nuvertinti priešo ir taktinę sėkmę vertinti kaip pergalę kare“: nežinomas II-ojo pasaulinio karo vadas. Na, gerai, prisipažinsiu, šią frazę sugalvojau aš, šio teksto autorius, tačiau jeigu jums patiko, galite ja papuošti savo socialinio tinklo paskyros „sieną“ ar net paversti jos viršeliu. Šia, bet kuriam Karo akademijos pirmakursiai savaime suprantama tiesa, jūs erzinsite savo draugus ir pašnekovus, galbūt net būsite išvadintas vatniku ar bent jau netikinčiu Ukrainos pergale žmogumi.
Rusų kariai stumia autobusą Maskvos gatvėje Tik prenumeratoriams
Rusų kariai stumia autobusą Maskvos gatvėje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ukrainos pergale aš tikiu, tačiau mano tikėjimas paremtas ne tik ir ne tiek kovos už teisybę aspektu, kiek praktiniais ginklų tiekimo iš vakarų, bei ukrainiečių valios kovoti, pasiryžimo žūti už savo žemę bei karinės logikos motyvais.

„Karus laimi dideli batalionai“ – toks, kiek modifikuotas karybos klasikos posakis nieko bendro neturi su neapykanta priešui, o štai su „Putino mobilizacija“ – turi. Pakalbėkime būtent apie tai.

AP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas
AP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas

Vienas iš kertinių euforijos ir iškreipto mąstymo viešojoje erdvėje elementų yra tai, kad Rusijos tauta neva tai nepakęs valstybės kišimosi į privatų žmogaus gyvenimą – šioje šalyje prasidės bruzdėjimai, o gal net atviras maištas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min