-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 01 02

Giedrius Petkevičius. Trumpojo nuotolio oro gynyba: kaip Lietuva gintųsi nuo Rusijos apšaudymų?

„Viskas, kas nauja, yra gerai pamiršta sena“. Visiems teko girdėti šį posakį, tačiau karyboje tiesioginių jo apraiškų kovos laukuose nedaug. Kavaleriją pakeitė motorizuotos žemės bei oro transporto priemonės, šiuolaikiniai husarai nesipuošia plunksnomis, o dirižabliai nemėto bombų. Kovos orlaiviai atrodo gerokai kitaip nei Pirmojo ar Antrojo pasaulinių karų lėktuvai, dangų raižo raketos bei dronai. Bet gynybai nuo jų reikia prisiminti tėvų ar net senelių naudotus metodus, papildant juos šiuolaikiškomis technologijomis.
STINGER sistemos koviniai šaudymai Danijoje
STINGER sistemos koviniai šaudymai Danijoje / KAM archyvo nuotr.

Ukrainiečių namuose, mirgant elektros lemputėms ir vėstant radiatoriams, nepaliauja degti elektros transformatorinės bei katilinės, gaminančios šilumą. Kažkada, tik piktą pagyvenusios kaimynės grūmojimą sukeldavęs burzgiančio mopedo garsas kieme, dabar verčia civilius gūžtis slėptuvėse ir įsitempti šalies oro gynybą.

Tiek sparnuotosios raketos, tiek pigūs, bet mirtini dronai daro milijardinę žalą šalies energetikos infrastruktūrai, žudo civilius ir eikvoja tūkstančius kainuojančias oro gynybos sistemų raketas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius