Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kada paskutinį kartą buvote Lietuvoje?

Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Odeta Bložienė, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto Lietuvoje vadovė „Kur atostogausi šiemet?“ – ne vienas išgirdęs tokį klausimą skaudžiai prisimename, kad sąskaitoje lėšų tėra tik tiek, kad vos užteks pragyvenimui iki kitos algos. Bet gal jau laikas nustoti pinigų trūkumą dangstyti nesibaigiančiais darbais, dėl kurių esą net pailsėti neišeina, ir išdidžiai atsakyti: esu suplanavęs nuostabias ir nebrangias atostogas čia, savo krašte!

Kaip skelbia Europos Komisijos statistika, pernai, palyginti su 2008 m., savo atostogų išlaidas apkarpė daugiau nei pusė lietuvių – pagal taupymą atostogų sąskaita mus aplenkė tik airiai. Kalbėdami apie tai, ką planuoja 2010–aisiais, didžioji dalis apklaustų lietuvių sakė, jog atostogauti ruošiasi. Deja, tik 15 proc. gyventojų tai gali daryti nesukdami galvos dėl finansų.

Gi kas trečias sakė, kad tam, kad galėtų sau leisti tai, ką yra suplanavęs atostogoms, jam reikės pataupyti, o kas penktas prisipažino iš viso neatostogausiantis, nes tam nėra lėšų. Vis dėlto būdų, kaip galima gana smarkiai sumažinti atostogų išlaidas, yra nemažai. Kai kuriais iš jų, pavyzdžiui, paskutinės minutės pasiūlymais, kai kelis tūkstančius litų kainavusios kelionės atpinga bent trečdaliu ar net per pusę, lietuviai gana aktyviai naudojasi.

Daug sutaupyti padeda ir kita lietuvių, rodosi, kur kas rečiau naudojama, bet europiečiams jau seniai įprasta praktika – atostogų planavimas bent prieš pusmetį. Pirkdami kelionę iš anksto ne tik galėsite sutaupyti iki trečdalio sumos, bet ir laisvai išsirinkti būtent tą kurortą ar viešbutį, kurio pageidaujate, o ne tą, kuriame yra likusios kelios laisvos vietos.

Vilniaus senamiestis prieš Prancūziją

Bet ką daryti, jei atostogos, prasidėsiančios jau po savaitės, nejučia taip ir liko nesuplanuotos, o pinigų net ir paskutinės minutės kainoms vis tiek trūksta? Čia prisimenu, kaip vienos kompanijos vadovas, besibaigiant pernykštei vasarai, apibendrino savo atostogas: per vieną savaitę išvažinėtas nuostabaus peizažo Prancūzijos kraštas, per kitą – aplankyti Vilniaus muziejai ir senamiesčio kiemeliai. Vienur ir kitur išleistos sumos skiriasi keliolika kartų, o įspūdžiai – vienodai nepamirštami.Taigi galime sakyti, kad viena išvykos Lietuvoje diena kainuoja daugmaž triskart pigiau nei užsienyje.

Juk savas miestas turi tiek dar nepažintų vietų, kad jas apžiūrėti savaitės per mažai, ką bekalbėti apie visą Lietuvą... Pripažinkite, kai abu variantai panašiai vertingi, kainų skirtumas vilioja dar labiau. Statistikos departamentas pranešė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį užsienyje lankęsi Lietuvos turistai kelionėje vidutiniškai išleido 1,6 tūkst. Lt. Vidutinė tokios kelionės trukmė buvo 6,8 nakvynės, taigi galime apytiksliai skaičiuoti, kad viena para atsiėjo daugmaž 235 Lt.

Tuo metu Lietuvos teritorijoje į kelionę su vidutiniškai 2,2 nakvynėmis išsiruošęs turistas jai išleido 141 Lt – vadinasi, 64 Lt parai. Mokėjo už nakvynę Lietuvoje tik kas trečias vietinis turistas, kiti apsistojo pas gimines ar draugus, atostogoms rinkosi savo sodo namelius arba sodybas. Taigi galime sakyti, kad viena išvykos Lietuvoje diena kainuoja daugmaž triskart pigiau nei užsienyje. Ir tai – turint omenyje, kad, užsienio kelionių organizatorių duomenimis, vidutinė perkamų kelionių kaina pastaraisiais metais sumažėjo iki ketvirtadalio.

Lietuviai – skaičiuojanti tauta

Panašu, kad lietuviai – skaičiuojanti tauta. Nepamiršdami pailsėti, bet norėdami atostogų metu ir šiek tiek sutaupyti, apklausų duomenimis, daugelis renkasi trumpesnes atostogas arba nesiverčia per galvą siekdami bet kokiomis priemonėmis (pavyzdžiui, skolindamiesi) išvažiuoti į tolimus užsienio kurortus, o renkasi atostogas arčiau namų. Ar ką nors dėl to prarandame? Tai, rodos, vienas iš tų klausimų, į kuriuos atsakyti galėsime, tikėkimės, ilgai netrukus – kai galėsime iš bent šiokios tokios laiko perspektyvos įvertinti krizės poveikį gyventojų įpročiams.

Daugiau naujienų apie finansus rasite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min