Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gruodžio 31d. 23:07

Kas mūsų laukia 2012 metais: prognozė su „papildomomis sąlygomis“

Monetos ant sąsiuvinio Rašydamas prognozę 2012 metams jaučiuosi beveik kaip astrologas: daugelį dalykų nesunku ir vaikui nuspėti, pažvelgus į žvaigždes arba prisiminus, kas nutiko 2011-aisiais. Aišku viena: jei negalvosime galva, kentės piniginė.

Pasinaudosiu anekdotais apie astrologą Naglį Šuliją, būrėją Vaivą Budraitytę ar jų kolegas santykių specialisto Gedimino Navaičio lūpose tapusia istorija.

Juokeliu apie tai, kaip astrologai prognozuoja ateitį. Juk nesunku patarti: neišlaidaukite mėnesio pradžioje, nes po kelių savaičių turėsite rimtų finansinių problemų. 99,9 proc. atvejų būsi teisus.

Ironiška, bet jau nuo sausio 1 d. patariu: neišlaidaukite ir netikėkite rinkiminiais pažadais, kad „žmogus – pirmiausia“, „vidutinė alga bus 6000 Lt." ir pan.  Metai bus sunkūs, bet, gyvendami iliuzijomis, ne iš karto tai suvoksime. Nes spalio mėnesį laukia rinkimai į Seimą...

2012-aisiais, kaip ir šių metų pabaigoje, ekonomika „popieriuose“ ir rinkiminėse kalbose tikrai augs, nes politikams reikės pasigirti suvaldyta krize, išgelbėta „Sodra“, pagerbtais pensininkais (niekas juk nesigirs, kad nuskriaudė tų pensininkų vaikus). Tačiau realybė bus kitokia: ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje dėl valstybių įsiskolinimų, dėl galinčios perkaisti Kinijos ekonomikos, V.Putino kovos dėl grįžimo į prezidento postą, krizė, ko gero, pagilės dar labiau.

Juk nesunku patarti: neišlaidaukite mėnesio pradžioje, nes po kelių savaičių turėsite rimtų finansinių problemų.

Naivu tikėtis, kad euras, iš gražios svajonės virtęs košmaru, išgelbės Europą. Tą parodė ir britų demaršas, kai D.Cameronas pasinaudojo veto teise sprendžiant euro zonos problemas.

Todėl, mesdamas 2011-ųjų kalendorių į smulkintuvą, juokiuosi iš šių savo minčių. Bet, už lango nervingai pokšint fejerverkams, nieko kito nebelieka, kaip tik iššauti porą kulkų. Nesavikritiškai spėju, kad pataikysiu ir atspėsiu scenarijų.

2012 metais visų mūsų, mielieji, laukia tas pats galvosūkis, kuris 2011-aisiais atėmė daug A.Kubiliaus vyriausybės nervų ląstelių (tikėkimės, šalutinio poveikio nebus): nestabili koalicija, politinė prostitucija, stokojanti logikos, ir netikrumas dėl mokesčių. Biudžeto deficitas dar labiau padidės, jei, neduok, Dieve, susvyruos dar vienas, tegul ir smulkus bankas. Tuomet egzistencinis pesimizmas neapims tik tų, kurie į namus grįžta tik Kalėdoms, Velykoms ir per Žolinę pilnomis kišenėmis eurų, svarų ar dolerių.

Viliotinis 12-ai zodiako ženklų

Beveik visos partijos, artėjant rinkimams, norės uždirbti ir pinigų (taigi ieškos rėmėjų, tik dabar jau aplinkiniais keliais, apeidamos partijų finansavimo įstatymą).

Daugelį dalykų nesunku ir vaikui nuspėti, pažvelgus į žvaigždes arba prisiminus, kas nutiko 2011-aisiais.

Bet svarbiausia – užsidirbti politinių dividendų. Todėl antroje metų pusėje prognozuojamas miglos pūtimas į akis, populistiniai pažadai, pranešimai apie gerėjantį gyvenimą ir 2016 m. (kadencijos pabaigoje) didėsiančius atlyginimus.

Vienintelė išeitis išgyventi 2012 m. ir po jų einančius metus – neimti visko į širdį. Na, pažadėjo – patiešijo, netesėjo – sugriešijo... Juk rinkimų metai. O mūsų šalies politika – įtariamųjų nusikaltimais reikalas. Vieni įtariami ryšiais su kontrabandininkais, kiti ieško žaliaakių padėjėjų, treti dar labiau stengiasi darbo metu šokti, dainuoti ir rodytis TV (nes tai – efektyviausia reklama, jei dar nežinote).

Tiesa, mūsų dėmesį nuo ekonominių problemų bus bandoma nukreipti ir kviečiant narplioti pedofilijos mazgą. Nors, būkime atviri, Kedžių šeimos ir visų žuvusių šios istorijos aukų atminimo karoliukus būtų sunku suverti vien tik ant violetinės smilgos. Reikėtų kalbėti ir apie teismų darbą, teisinį nihilizmą, spekuliacijas žmonių jausmais. Apie parsidavusią žiniasklaidą. Šia korta bus lošiama ir toliau, nes, ką gali žinoti, ar tik neturėsime naujajame Seime atstovų iš Garliavos. Gerai surežisavus violetinę rinkiminę kampaniją, tai visai realu.

Naivu tikėtis, kad euras, iš gražios svajonės virtęs košmaru, išgelbės Europą.

Nauji pretendentai į Seimą – labai įdomus klausimas. Dar neskelbiama, bet jau aišku, kad politinės jėgos ir vėl verbuos įžymybes, apie politiką ir ekonomiką nutuokiančias gerokai mažiau nei apie erotines fotosesijas ir skandalus, kuriais išgarsėjo. Išgirdę jų pavardes tikrai nustebsite. Bent jau tokias prognozes sufleruoja žvaigždžių išsidėstymas debesuotame Lietuvos danguje.

Todėl 2012 m. nepasiduokite erotiniams viliotiniams. Žiūrėkite, kad žmogus bent aukštojo mokslo diplomą turėtų, išmanytų savo darbą, girtųsi pasodintais medžiais ir užaugintais vaikais, o ne pasistatytais namais ir didžiakrūtėmis meilužėmis gyvenimo būdo TV laidose.

Ir dar, kad įstatymų laikytųsi, automobilio ant šaligatvio ar neįgaliųjų vietose nestatytų. Pradžiai bent tiek. O jei dar sugebėtų apie Lietuvos likimą mąstyti dešimčia metų į priekį, tuomet galėtume miegoti ramiai.

Beje, spėkite iš trijų kartų, ką 2012-aisiais veiks Rolandas Paksas? Jis ir dar keli kiti „nustumtieji“, bet turintys ambicijų, tikrai bandys sugrįžti į politikos TOP-141.

Netikrumo jausmas išliks, gal net stiprės

Tikrai nebūkime tikri, kad šiluma 2012 m. nepabrangs dvigubai, kad centre vis dar matysime miestiečių itin pamėgtus maršrutinius mikroautobusus (jie gali būti nukreipti į Nemenčinę, Grigiškes, Rokus ar net Kleboniškį, kad netrukdytų troleibusams).

Tikrai nebūkime tikri, kad šiluma 2012 m. nepabrangs dvigubai, kad centre vis dar matysime miestiečių itin pamėgtus maršrutinius mikroautobusus.

Gali būti, kad teks už milijonus rekonstruoti 2011 m. per kančias pastatytas sporto arenas. Net jei viesulas nenuplėš stogų, vis tiek išryškės naujų faktų: apie statybos defektus ir projektuotojų klaidas.

Atominės elektrinės projektas turėtų judėti, nes tai daugiau politine logika paremtas, o ne ekonominis klausimas. JIE nusprendė, reiškia taip ir bus.

Tačiau netikrumą jums kels eretiškos (tikrai ne erotiškos) mintys iš Vokietijos ar Italijos. Atsisakę atominės energetikos vokiečiai ir jų kaimynai kosminiu greičiu įsisavina saulės jėgaines. Silicio žaliava, naudojama saulės baterijoms, per metus atpigo tris kartus! Tai reiškia, kad dar po kelių metų kiekvienas vidutines pajamas gaunantis lietuvis savo sodo namelį galės pats aprūpinti elektra... Saulės baterijų elementais dengsime visą stogą. Bet elektra vis tiek brangs, kol ją gamins ir skirstys UAB'ai.

Nesilažinčiau ir dėl benzino kainos. Ko gero, būtent 2012 m. ji pasieks 5 litų ribą. Nerimstanti Rusija, ne itin švelniai nusiteikęs V.Putinas, Iranas, bandantis reguliuoti naftos tranzitą ir šitaip pykdantis ne tik JAV... Visa tai gali reikšti tik viena: naftos kaina pakils gerokai virš 100 dolerių už barelį, o iš to geometrine progresija pasipelnys visi tarpininkai.

Būkite ramūs, gyvenimas tikrai neblogės! Tačiau, kaip ir visose reklaminėse akcijose, čia yra žymėjimas papildomos sąlygos.

Vienintelė reali paguoda, kad bent jau Majų pranašystės tikrai neišsipildys, pasaulio pabaigos nebus. Neapsimokėtų pasaulio galingiesiems. Nebent tik filmų ir nebrangių romanų apie 2012-uosius padaugės.

Yra papildomų sąlygų...

Viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausos rezultatai rodo, kad tik kiek daugiau nei dešimtadalis (13 proc.) suaugusių šalies gyventojų mano, kad 2012 metai bus geresni. Kodėl tiek mažai?

Labai norėčiau pasakyti taip: būkite ramūs, gyvenimas tikrai neblogės! Tačiau, kaip ir visose reklaminėse akcijose, čia yra žymėjimas papildomos sąlygos. O jame smulkiai parašyta: gyvenimas tikrai neblogės, jei nereikės skubiai gelbėti „Sodros“, valstybės biudžeto ar sutrikusios Europos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Ar taikydamasi į S.Skripalį Rusija tikrai siekė smogti vien jam?

Sportas

Čempionų lygos desertas: „Liverpool“ per pridėtą laiką nukovė PSG milijonierius

Popiežiaus vizitas Interviu Kultūra

Meno ir bažnyčios istorikė Irena Vaišvilaitė: „Iššūkiai prilygsta krikščionybės pradžiai“

Aktualu

Pramuštą ratą keitęs neblaivus panevėžietis prisipažino vairavęs girtas

Verslas

Kertama Labanoro giria įaudrino visuomenę: reikalauja stabdyti darbus metams, nors kirtimai legalūs

Aktualu

Kauno medikų apmaudas: skubėdami į beprasmį iškvietimą sudaužė automobilį

Sportas

Čempionų lygos startas: trys nuostabūs L.Messi įvarčiai ir drama Milane

Aktualu

Donaldas Trumpas nori privatizuoti JAV pajėgas Afganistane

Gyvenimas

Meilės romanų autorė Indrė Vakarė: daugelio moterims svarbių dalykų vyrai net nepastebi

Aktualu

Šilutės rajone nukrito vienmotoris lėktuvas: žuvo lakūnas

Vardai

Stilingi svečiai Vilniuje domėjosi mados tendencijomis ir apžiūrėjo deimantus

Gyvenimas

Indų plovikliai: kokios medžiagos kelia didžiausią pavojų?

Vardai

Didžiausios „Emmy“ stiliaus nesėkmės: kam verkiant reikia stilisto pagalbos?

Gazas

BMW pristato ateities SUV – visiškai elektrinį, autonominį „Vision iNext“

primena Aktualu

Pasakyta/Padaryta. Kaip kito R.Karbauskio nuomonė apie taupymą Seime

Gyvenimas

Tėvų kova už Adomą: buvo likusios vos kelios dienos, ir berniukas būtų apakęs

Vardai

Nomeda Marčėnaitė susižadėjo su mylimuoju Vytu Palavinsku

Aktualu

Panevėžio rajone „Audi“ vairuotojo akistata su stirna vos nesibaigė tragiškai

Pasaulis kišenėje

Kvapą gniaužiančios panoramos, kurios atsiveria kylant lyniniais keltuvais

Aktualu

JAV svarsto galimybę steigti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje

Naujienos

Aktualu

Ar taikydamasi į S.Skripalį Rusija tikrai siekė smogti vien jam?

Sportas

Čempionų lygos desertas: „Liverpool“ per pridėtą laiką nukovė PSG milijonierius

Popiežiaus vizitas Interviu Kultūra

Meno ir bažnyčios istorikė Irena Vaišvilaitė: „Iššūkiai prilygsta krikščionybės pradžiai“

Aktualu

Pramuštą ratą keitęs neblaivus panevėžietis prisipažino vairavęs girtas

Verslas

Kertama Labanoro giria įaudrino visuomenę: reikalauja stabdyti darbus metams, nors kirtimai legalūs

Aktualu

Kauno medikų apmaudas: skubėdami į beprasmį iškvietimą sudaužė automobilį

Sportas

Čempionų lygos startas: trys nuostabūs L.Messi įvarčiai ir drama Milane

Aktualu

Donaldas Trumpas nori privatizuoti JAV pajėgas Afganistane

Gyvenimas

Meilės romanų autorė Indrė Vakarė: daugelio moterims svarbių dalykų vyrai net nepastebi

Aktualu

Šilutės rajone nukrito vienmotoris lėktuvas: žuvo lakūnas

Vardai

Stilingi svečiai Vilniuje domėjosi mados tendencijomis ir apžiūrėjo deimantus

Gyvenimas

Indų plovikliai: kokios medžiagos kelia didžiausią pavojų?

Vardai

Didžiausios „Emmy“ stiliaus nesėkmės: kam verkiant reikia stilisto pagalbos?

Gazas

BMW pristato ateities SUV – visiškai elektrinį, autonominį „Vision iNext“

primena Aktualu

Pasakyta/Padaryta. Kaip kito R.Karbauskio nuomonė apie taupymą Seime

Gyvenimas

Tėvų kova už Adomą: buvo likusios vos kelios dienos, ir berniukas būtų apakęs

Vardai

Nomeda Marčėnaitė susižadėjo su mylimuoju Vytu Palavinsku

Aktualu

Panevėžio rajone „Audi“ vairuotojo akistata su stirna vos nesibaigė tragiškai

Pasaulis kišenėje

Kvapą gniaužiančios panoramos, kurios atsiveria kylant lyniniais keltuvais

Aktualu

JAV svarsto galimybę steigti nuolatinę karinę bazę Lenkijoje

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min