Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Knygų Kalėdos – vaikams ar knygynams?

Šaltinis: 15min
0
A A

Šias Kalėdas prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė Knygų Kalėdomis. Apskriejo žinia apie kelis šimtus vaikų, rašiusius laiškus prezidentei, kad jų bibliotekose trūksta naujų knygų.

Graži akcija, skambi tokia. Kaip ir renginys prezidentūroje, kur pati prezidentė skaitė pasakas.

Skaityti vaikams būtina ir rasti naujas tik iš leidyklų atkeliavusias knygas savo bibliotekoje – noras paprastas ir žemiškas. Tai ne milijonai Valdovų rūmams ar „daugiafunkcinėms“ arenoms, kurios po pirmo uragano stovi be stogų.

Galimybę atsiversti naujausias pasakų knygas riboja vis karpomas finansavimas bibliotekoms. Diržas jau suveržtas tiek, kad pakvėpuoti sudėtinga. Kitų metų biudžetas kultūrai skirs žymiai mažiau lėšų. Patvirtintame šalies biudžete kultūrai, sportui ir religijai kitiems metams bus skiriama 555,8 mln. Lt, gerokai mažiau nei praėjusiais metais – kai šiai sričiai buvo numatyta paskirti 924 mln. Lt.

Atsigręžta į visus – aukokite vaikams

Susižavėjusi tokia iniciatyva – pasiryžtu. Reikia prisidėt. Peržiūriu savo knygų lentyną – vaikiškų čia ne kaži koks pasirinkimas. Nutrintos „Anderseno pasakos“, legendinė R.Scarry „Ką žmonės dirba visą dieną?“. Visiškai nauja knyga, pirkta kaip vaikystės prisiminimas.

Tačiau, ji, pasirodo netinka šiai akcijai, nes išleista kiek seniau nei prieš 3 metus. Tokios akcijos taisyklės – knyga turi būti ne senesnė nei 3 metų. Ir nesvarbu, kad R.Scarry bestseleriu tapusios knygos poligrafija nesikeičia 20 metų ir pirkta ji pernai.

Prie akcijos prisijungę trys knygynų tinklai siūlo 20 proc. nuolaidą knygoms, kurios esą atiteks bibliotekoms.

Knygynai, kurių pavadinimai didžiausiomis raidėmis puikuojasi ant akcijos plakatų pasiūlė tik tokią nuolaidą. Juk knygos keliaus į bibliotekas. Vaikams. Kodėl prie akcijos neprisijungė leidyklos ir nepasiūlė nupirkti naujausias knygas be antkainio, kurį taiko knygynai?

Mieste sutikta bičiulė bibliotekininkė patikino, kad šios akcijos tikslas – atnaujinti lentynas naujomis knygomis, kurių poligrafija nebūtų nusenusi ir vaikai norėtų jas skaityti.

Tačiau kokios knygos gavo lipdukus „Knygų Kalėdos“?

Pasirodo – nei jos naujausios, nei jos modernios. Vienas didžiausių Klaipėdos knygynų „Knygų Kalėdoms“ skyrė tik nedidelį stalelį. Surasti jį tarp knygų stirtomis apkrautų stalų nebuvo lengva.
Ir čia – vos kelios knygos su ta nelemta 20 proc. nuolaida. Tarp jų – ir Anos Frank „Dienoraštis“. Poligrafija jos neišskirtinė ir išleista ji lygiai taip pat, kaip ir ankstesni leidimai. Tik viršelis kiek kitokio dizaino. Apsuku kelis ratus apie stalelį, kur guli poezijos knyga, keli romanai ir anksčiau buvę nukainoti. Tačiau nebuvo nė vieno spaudinio nuo tų spalvingų vaikiškų knygelių stalo, kurį taip nugulę pirkėjai prieš Kalėdas.

Prasibrovusi pro ilgą eilę pirkėjų, užsikrėtusių kalėdine karštine, randu ir kartono dėžę „Knygų Kalėdos“. Didžiulėje dėžėje – tik aidas knygų Kalėdų. Pardavėja palinkčiojo – vaikams aukoti knygelių nuo atokaus stalelio su 20 proc. nuolaida niekas neskubėjo.

Ar Knygų Kalėdos tikrai ateis į Vaikų bibliotekas ar liks tik aidu tuščiose dėžėse?

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min