TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažvydas Karalius: Homoseksualai ir lietuvių agresija

Šaltinis: 15min
0
A A

„Homoseksualai patys kalti, kad visuomenei viešai neprisipažįsta dėl savo orientacijos, jei norėtų – pasakytų“, – taip didžioji dalis interneto komentatorių apibūdino pirmadienį Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) paskelbtą informaciją, kad Lietuvoje vos 22,7 proc. homoseksualių asmenų artimoje aplinkoje drįsta prisipažinti apie savo seksualinę orientaciją. Europoje šis rodiklis siekia 39,7 proc.

Temos apie homoseksualius asmenis ir jų teises primena varganas diskusijas apie Garliavą užpuolusį violetinį virusą. Ir čia „TIE-SA“ yra tik viena – išreiški palaikymą homoseksualams – pats toks esi, palaikai Laimutę Stankūnaitę – esi pedofilas. Tokia nuomonė tvyro tarp žmonių. Viskas paprasta – visai kaip du kart du.

Tačiau apie šio tyrimo, atlikto 38 pasaulio šalyse, rezultatus kalbėti yra būtina. Ne, ne, gerbiami skaitytojai, sąmokslo teorijomis apie gėjų judėjimo propagavimą ir norą homoseksualais paversti kuo daugiau žmonių, galite nesisvaistyti, nuraminkite savo fantaziją. Šio tyrimo rezultatai parodo, ne tik tai, kad labai mažai homoseksualų visuomenei prisipažįsta apie seksualinę orientaciją. Daug svarbiau yra kita medalio pusė – net 77,3 proc. homoseksualių asmenų bijo prisipažinti tokiais esą dėl visuomenės reakcijos, aplinkos, kurioje jie įgijo išsilavinimą ar dirba, pasmerkimo. Jūs to norite ar ne, bet jie yra Lietuvos piliečiai, čia gyvenantys, čia dirbantys ir mokantys mokesčius, kurių dėka mokytojai ir policininkai gauna atlyginimus. Šiuo atveju emigraciją skatina ne tik finansinė sausra, bet ir pagarbos žmogui stygius. Tačiau svarbiausias šių dienų akcentas – Lietuvoje gyvena žmonės, kurie bijo ir negerbia vieni kitų.

Agresija, trykštanti iš lietuvių, verčia ne juokais susigūžti. Pakanka po straipsniu apie anksčiau minėtą tyrimą paminėti daugiau interneto skaitytojų parašytų komentarų ir galima suprasti internete sėjamos baimės priežastis. Vieni (medikai turbūt) svaičioja, kad gėjai yra „ligoniai“ ir „parazitai“, antri kursto maištui prieš seksualines mažumas, o treti springsta naujomis sąmokslo teorijomis ir pranašauja apokalipsę – neva žmonija išnyks, nes ateityje Žemėje gyvens tik gėjai ir dėl to negims vaikai (dar tokio absurdiško pasaulio pabaigos scenarijaus neteko girdėti).

Užuot lieję tulžį ant kiekvieno pasitaikiusio praeivio, pradėkite tikėti mūsų valstybe

Man aktualesnė pasirodė pati pirma šio komentaro mintis, nei sąmokslo teorijos. Pakartosiu šią mintį – homoseksualai patys kalti, kad visuomenei viešai nepripažįsta savo orientacijos, jei norėtų – pasakytų. Ir tikrai, gyvenant tokioje visuomenėje, kurios tolerancijos lygis yra žemesnis nei oro temperatūra gruodžio mėnesį, norisi turėti kuo mažiau saitų su žmonėmis ir prieš prašalaičių nosis užverti duris į privačią erdvę.

Visą šią baimę, kurios, anot didžiosios dalies skaitytojų, neturėtų būti (bet ji yra), idealiai iliustruoja lietuviški pavyzdžiai.

2010 metų gegužės 8 dieną Vilniuje vykusios homoseksualų eitynės „Baltic pride“ parodė tikrą lietuvių požiūrį į kitos orientacijos žmones. Jau prieš šias eitynes didieji inkvizitoriai Kazimieras Uoka ir Petras Gražulis liejo tulžį ir skendo argumentuose, kodėl gėjų eitynės yra lietuvių puvimo ženklas. Tuomet niekas nesitikėjo, kad šių kovotojų už krikščioniškas vertybes elgesį vertins ne tik kolegos, bet ir teismai. Įvertinimas kuklus ir priverčiantis nusišypsoti – kovotojai nubausti 200 litų baudomis. Už visuomenės kurstymą riaušėms – nepamatuoto mažumo nuobauda. Taip, įstatymai Lietuvoje kiekvienam žmogui yra skirtingi, nes interneto komentatorius, kvietęs susidoroti su gėjais, nubaustais kelis kartus didesne bauda.

2012 metais gėjų paraduose Rygoje ir Londone dalyvavo ir lietuviai. Kaip reagavo tautiečiai į šį žingsnį? Žinoma, kad skeptiškai ir agresyviai.

Lietuvių išsišokimus homoseksualų atžvilgiu galima vardinti ir vardinti.

Tačiau aš nesuvokiu, kaip lietuviai, mėgdžiodami vakariečių gyvenimo būdą, niekaip nepasisemia tolerancijos iš JAV, Olandijos, Prancūzijos tolerancijos šulinio? Per gilu?!

Politikai mėgsta postringauti apie gerovės visuomenę, apie valstybę, kurioje visi lygūs (net prieš įstatymus!) – šalį, panašią į Burrhuso Fredrico Skinnerio knygoje „Antrasis Voldenas“ aprašomą miestelį. Sunku patikėti, bet to pasiekti įmanoma! Žinoma, tik ne su tokiu tolerancijos lygiu.

P.S. Pakartosiu – fantazijas ir sąmokslo teorijas apie gėjų santykių propagavimą pasilaikykite sau. Paprastai tokius išvedžiojimus kuria žmonės, kurie gyvenime tesugeba anonimiškai giedoti. Savo energiją nukreipkite kitur. Pavyzdžiui, – užuot lieję tulžį ant kiekvieno pasitaikiusio praeivio, pradėkite tikėti mūsų žmonėmis. Galbūt tada Lietuva tarptautinėje erdvėje bus minima tarp šalių, kurios gerbia žmogų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min