Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Newsweek“: Rusijos valdžia trukdo šalies ekonomikai progresuoti

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos premjeras V.Putinas ir prezidentas D.Medvedevas Ekonomikos augimas daugelyje besivystančių rinkų grįžo į lygį, kuris vyravo 2003–2007 metais. Tačiau Rusija tebėra tarp kelių besivystančių šalių, kurių ekonomikos augimo prognozės piešiamos ne taip džiugiai.

Rusija patyrė vieną didžiausių nuosmukių – jos ekonomika susitraukė 10 procentų. Prognozuojama, kad iš visų kylančių ekonomikų Rusija savo pajėgumą atgaus paskutinė, o į ikikrizinį piką grįš tik 2011 pabaigoje, rašo „Newsweek“.

Anot savaitraščio, Rusijai, norint pasiekti kitą ekonomikos augimo stadiją, reikėtų peržiūrėti savo ekonomikos modelį. 1990 metų pabaigoje Rusijos ekonomiką buvo apėmęs chaosas. Jai reikėjo stipraus politinio lyderio, kuris galėtų stabilizuoti sistemą. Ir ji gavo Vladimirą Putiną, kuris prezidento poste buvo nuo 2000-ųjų iki 2008-ųjų.

Bet po dešimtmečio žaidimo taisyklės pasikeitė. Tuometė sėkmė dabar tapo šalies silpnybe. Diktatoriška, centralizuota Vyriausybės forma trukdo tolesniam Rusijos ekonomikos progresui.

„Newsweek“ primena seną taisyklę: turtinga šalis gamina brangias gėrybes. Norėdama tapti visiškai industrializuota šalimi, Rusija turėtų orientuotis ne į natūralius resursus, o į inovatyvias technologijas. O tam reikia smarkiai pagerinti investicijų klimatą, pašalinant Vyriausybės čiuptuvų kišimąsi į kiekvieną lygmenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min