Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 5d. 18:00

Paulius Jurkevičius: O kodėl būtent Roma?

Paulius Jurkevičius Šią savaitę į Romą plūsta galingos Lietuvos meno pajėgos, ir žąsys šįsyk Amžinojo miesto nebeišgelbės. Bet jeigu jau lemta trumpam užkariauti Romą, turėtume stabtelėti ir apsidairyti. Apsidairę pamatysime: Italijos sostinė 2018-aisiais pripažinta pasaulio gero maisto miestu nr. 1.

Patikėjote? Nelabai? Visiškai teisingai, neskubėkime, pabūkime tuo kuo, esame – kritiškai nusiteikusiais, niekuo nebetikinčiais pasaulio skeptikais nr. 1. Kas pripažino? Kodėl pripažino? Už kokius nuopelnus? Kokie užkulisiniai tikslai? Ar nebus taip, kad kažkas su kažkuo susitarė? Ir panašiai... Aš nors ir gyvenu ketvirtį amžiaus Romoje, irgi stengiuosi netikėti. Ypač skambiais titulais. Todėl pirmiausia pateiksiu savąją netikėjimų porciją, paskui pažiūrėsime, kas iš to išeis.

Skambų „The World’s Best Food Cities“ titulą paskelbė JAV naujienų portalas „Huffington Post“ (milijonas klikų per mėnesį) drauge su JAV kelionių ir restoranų tinklalapiu „TripAdvisor“. Taip, tai ta pati žinovų „iš liaudies“ institucija, kuri recenzuoja restoranus ir dėlioja juos į vietas nuo pirmojo iki paskutinio. Tarkime, Vilniuje „TripAdvisor“ surikiavo 717 (!) restoranų, o „number one“ šiame sąraše yra „Trattoria da Flavio“, antroje pozicijoje – „Sweet Root“, trečioje – Kempinskio „Telegrafas“.

Pastebėjau štai ką: nors galutinai susnobėję gurmė sako, kad „vox populi“ (lot. liaudies balsas) anaiptol nėra „vox Dei“ (Dievų balsas), tačiau daugiau ar mažiau visi, susidūrę su nepažįstamu restoranu nepažįstamame mieste, patyliukais dirsteli į „TripAdvisor“. Dėl viso pikto... Nes, matote, „vox Dei“ – dievų balsas arba „Michelin“ gidas pateikia tokius, na, – labai jau skūpius restoranų aprašymus, išskyrus tuos, kur su žvaigždutėmis. O valgytojas yra valgytojas: jis nori žinoti už ką pinigus paliks, ką burnon įdės.

Žodžiu, „Best Food Cities“ pasaulio bamba šįmet atrodo taip: 1. Roma, 2. Florencija, 3. Paryžius, 4. Barselona, 5. Naujasis Orleanas, 6. Niujorkas, 7. Venecija, 8. Madridas, 9. Tokijas, 10. Bankokas.

Viskas lyg ir aišku, schematiškai paprasta, dešimt kartų girdėta ir beveik banalu. Bet palaukite, – ką čia veikia Roma? Ir kaip ji galėjo aplenkti Paryžių? Arba Barseloną? Arba Bankoką? Tai klausimai, skaudūs klausimai, nuo kurių kažkam kraujas verda.

Mano – Romos senbuvio nuostabai nebuvo ribų! Jeigu imsime Paryžių, tai ten rasime 9 restoranus įvertintus trimis „Michelin“ žvaigždėmis, 15 – dviejomis ir 68 viena žvaigžde. Žiūrime į Romą: 1 trijų žvaigždžių restoranas, 1 dviejų ir 18 – su viena žvaigžde. Bendras rezultatas – gėdingas ir triuškinantis 92:20 Paryžiaus naudai, tarsi rungtyniautų „Chicago Bulls“ su „Vytautu“, pastiprintu dviem Ballais.

Tai kaip čia dabar? Kur geriau papietauti – Paryžiuje ar Romoje? O gal čia tas klasikinis atvejis, kai du pešasi, bet laimi trečias? Pavyzdžiui, Vilnius?

Ilgai svarsčiau, aiškinausi su kolegomis – Romos restoranų kritikais, gastronomijos apžvalgininkais, kur čia šuo galėtų būti pakastas. Pasirodo, nelabai giliai jis pakastas, bet visai ne ten, kur įsivaizdavau. Ne skaičiuose ir ne žvaigždutėse. Reikalas tas, kad gero maisto pasaulis šiek tiek pavargo nuo „Michelin“ isterikos. Gero maisto pasaulis ir anksčiau rodė nuovargio, nusivylimo, abejingumo ženklus raudonajai gurmė biblijai. Tiek italai, tiek patys prancūzai, restoranų šefai – legendos: Sébastienas Brasas, Alainas Senderensas, Gualtiero Marchesi. Vieną rytą jie pabudo ir nusprendė atsisakyti „Michelin“ antpečių.

Romos atvejis paryškina būtent šią tendenciją, kuri galėtų būti įdomi ir Vilniui. Roma nėra gurmė teatras su lėkštėse dramatiškai išbarstytomis spalvotomis šefo fantazijomis. Na, viena kita elitinės „superfood“ estetikos šventykla yra, jeigu labai reikia. Simptomiška: vieninteles tris „Michelin“ žvaigždutes Romoje laiko sugniaužęs ne italas, o vokietis.

Roma yra miestas, į kurį žmonės veržiasi skaniai pavalgyti. Anksčiau žodis „skaniai“ man skambėjo itin prasčiokiškai (skanus vynas, skanus sūris ir t.t.), bet dabar pradedu suprasti: pasaulis nori to, kas Romoje pavergia net prancūzus – nuoširdžios, ingredientais neperkrautos, idėjomis neperspaustos virtuvės. Tokios, kuri remiasi dviem banginiais: aukštos, itin aukštos kokybės produktais ir tvirtomis tradicijomis.

Nežinau, galbūt galima tokią virtuvę vadinti „povera“ (it. – vargšų, kirčiuoti pirmąjį skiemenį). Anksčiau toks „cucina povera“ patiekalas kaip „spaghetti cacio pepe“ iš trijų ingredientų (viso labo trijų!) maisto snobų sluoksniams kėlė juoką. Dabar jau nebekelia. Dabar maisto snobai entuziastingai diskutuoja apie spagečių „bronzinę“ kokybę ir ilgą džiovinimą, apie „pecorino“ – avies pieno sūrio brandą ir teritorinius skonio skirtumus, apie derinimą su vynu.

Roma yra miestas, kuris pagaliau susigrąžino maisto tradicijas, kurių anksčiau labai gėdinosi, kaip kad mes gėdinamės cepelinų. Avies pieno sūris, ėriuko žarnokai, jaučio uodega, sūdyta menkė, ančiuviai čia pakeitė austres, tunus, jautienos superkepsnius, brandintą parmezaną.

Roma yra demokratiškos, visiems prieinamos virtuvės miestas. Jame galima labai gerai papietauti už 50 eurų, bet galima ir už 20. Žinoma, tai nereiškia, kad čia nėra gudruolių, lazaniją šildančių mikrobangų krosnelėse, siūlančių midijų „sautè“ iš šaldytų midijų, vietoje tikros mocarelos ant picos kraunančių Rokiškio pusfabrikatį. Trevi fontano, Navonos aikštės apylinkėse tokių pilna. Jų galima išvengti, reikia paprasčiausiai nebūti pretenzingu idiotu, kuris nori pigiai, skaniai, prabangiai vakarieniauti su vaizdu į Šv. Petro baziliką.

Roma yra kavos demokratijos miestas. Tegu čiaudo rūšinių ir elitinių kavos pasakų sekėjai, bet čia, Italijos sostinėje prie baro už 80 centų išgertas puodelis nerūšinės, neelitinės, galimai neteisingai skrudintos espreso kavos puodelis yra tai, ko trokšta atvykėliai. Jie tai gauna ir išgyvena malonumą.

Roma yra gilių aperityvo tradicijų ir ledų gamintojų meistriškumo miestas.

O be to, Roma yra tokia keista, galbūt paskutinė Europos vieta, kurioje nepamatysite: a) popieriniuose puodeliuose kavą siurbčiojančių praeivių, b) ąsočiuose plūduriuojančių citrinų, c) tinklinių restoranų ir kavos gėryklų.

Tiesą sakant, nežinau, ar Roma tikrai verta „The World’s Best Food“ miesto titulo. Atvažiuokite, paragaukite, padarykite išvadas. Vilnius juk irgi mindžikuoja eilėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Maskvos 24sek

Šaras sunkiai rinko žodžius: „Mūsų fronte nieko naujo – toliau dalijame pergales“

24sek

Istorinę pergalę rankoje laikiusį „Žalgirį“ Maskvoje pražudė S.Rodriguezo bombos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

24sek

17 taškų pranašumą išbarstęs „Rytas“ krito po netaiklaus metimo paskutinę sekundę

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Aktualu

A.Ažubalis apie JT migracijos paktą: jis yra pavojingas

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

24sek

S.Jasaičio vedamas „Lietkabelis“ Čempionų lygoje užtikrintai nukovė ispanus

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

24sek

L.Lekavičius ir K.Pangosas buvo blankūs, o „Panathinaikos“ nugalėjo katalonus

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Kultūra

Per sekundę – po devynis egzempliorius: taip perkama M.Obamos autobiografinė knyga

Naujienos

Vardai

Labdaros renginyje „Sužydėjusi viltis“ – garbių svečių parama kovai su krūties vėžiu

Verslas

Viešbutis gurmanams: suderino šiaurietišką racionalumą su provincijos paprastumu

Sportas

Serui Alexui Fergusonui prireikė skubios operacijos

Aktualu

Protestai Rusijoje vaikyti ašarinėmis dujomis: suimta mažiausiai 1000 žmonių, tarp jų – A.Navalnas

Gyvenimas

Pataria, kaip neperdegti dirbant nerimo amžiuje

Sportas

Po 14 metų pertraukos Rusijos „Premier“ lygą laimėjo Maskvos „Lokomotiv“

Aktualu

E.Macronas: Vašingtono pasitraukimas iš Irano branduolinio susitarimo gali reikšti karą

Vardai

Jeremy Meekso šeima – nusikaltėlių irštva: tėvas 34 metus kalėjo už žiaurų nužudymą

Aktualu

Žurnalistas Andrius Tapinas sukritikavo Šiaulių merą dėl pagyrų ir buvo iškeiktas

Maistas

„100 tortų Lietuvai“: „Cukrinės vatos“ jogurtinis tortas su miško uogomis

Vardai

Sostinėje sudegusio BMW savininkas lenktynininkas D.Jonušis: „Nieks nuo to neapsaugotas“

Aktualu

Emigrantė Ugnė: norėdama padėti, Nicoje gali likti išjuokta

24sek

Arnoldas Kulboka sulaukė tarptautinio įvertinimo

Šventoji bunda iš žiemos miego: veiklą pradėjo pirmosios kavinės

Aktualu

Mirties stebėjimas – baisiausia slaugytojų darbo kasdienybė, prie kurios neįmanoma priprasti

Aktualu

Paryžiuje surengtas protestas prieš E.Macrono politiką

24sek

Fantastiškas Jono Mačiulio šou – sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių

15min žurnalistui – prestižinis žurnalistikos apdovanojimas Dovydas PancerovasTyrimų skyriaus žurnalistas
Man tai didžiausias profesinis įvertinimas. Vytautas Gedgaudas buvo žurnalistikos novatorius ir išskirtinio stiliaus autorius, tad turiu iš ko mokytis ir ko siekti! Ačiū Lietuvos žurnalistų sąjungai, ačiū 15min redakcijai ir ačiū skaitytojams.
 
Verslas

„Adidas“ siūlo drabužius su užrašu „USSR“ – Lietuvos diplomatai stebisi

24sek

„Žalgiris“ vos neprisižaidė Pasvalyje – LKL reguliarusis sezonas laimėtas

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min