Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimundas Celencevičius: Nusikaltėlių tauta

Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Užsirūkei kontrabandinę cigaretę – 300 litų bauda, be leidimo ištraukei lydeką – 500 litų bauda, palikai nesurinktą šuns krūvelę – 500 litų bauda, brūkštelėjai svetimą mašiną ir nepastebėjęs nuvažiavai – 3000 litų bauda.

Vienos baudos jau įteisintos, kitos dar tik suplanuotos, bet kryptis jau aiški – Lietuvos valstybė tik taip beišgali susitvarkyti su savo nepaklusniais piliečiais.

Taip, žinoma, tvarka vieną kartą turi būti, kiek gi galima gyventi taip, kaip kiekvienas sau išmano, o ne kaip reikia valstybei? Visuomenės švietimas, kultūros, gyvenimo kokybės kėlimas? Nėra kada ir nėra už ką. Daug pigiau ir paprasčiau – bausti. Ypač tuomet, kai biudžete vėl veriasi skylės.

Bausti, bausti ir dar kartą bausti, o jei nepadeda – padidinti baudas ir vėl bausti. O jeigu ir tai nepadės? Tiek to, nefantazuokime, nes vis dar esame demokratinė valstybė. Bet valdžia užsimojo ne juokais.

Žmonės tiesiog nebeįperka to, kas legalu.

Naujausias sumanymas – bausti nelegalių alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių pirkėjus. Valdžia, turinti ištisą armiją pasieniečių, muitininkų, visokių specialiųjų tyrėjų, saugumiečių, mokesčių inspektorių, net kariuomenę, niekaip nesugeba sutramdyti kontrabandininkų ir sužiūrėti, kas važiuoja, skrenda ar plaukia pro ne tokias ir ilgas mūsų valstybės sienas. Todėl reikia bausti. Nuo 100 iki 300 litų. Gerai dar, kad baus tik lietuvius, o ne anglus ar vokiečius, kurie taip pat labai mėgsta gerti ar rūkyti lietuvių paslaugiai pristatytas kontrabandines prekes.

„Tai yra normali kovos su kontrabanda priemonė“, – po Vyriausybės sprendimo pareiškė teisingumo ministras Juozas Bernatonis. Gal ir normali, bet ar teisinga, ministre? Ir kas dėl tos priemonės eis iš proto? Pirmiausia, žinoma, teismai, kuriuos, jei policija dirbs sąžiningai, užplūs tikras administracinių bylų cunamis. 

Saliamonišką sprendimą priėmęs ministrų kabinetas kol kas neaptarė, kaip policininkai gaudys kontrabandinių prekių pirkėjus. Ims visus urmu ar po vieną? 

Tyrimai rodo, kad kontrabandines cigaretes ir alkoholį perka apie trečdalis Lietuvos. O mažesniuose miesteliuose – kone visi, kurie tokius dalykus vartoja. 

Visus juos baus ar tik tuos, kurie nėra policininkų giminės, pažįstami, o gal tik tuos, kurie, sučiupti už rankos, neduos kyšio? Žodžiu, yra ką pasvarstyti. Gal net darbo grupę reikėtų sukurti.

Valdžia, kraudama ant savo piliečių pečių vis įvairesnius ar didesnius mokesčius, vis naujas ir baisesnes baudas, net nekreipia dėmesio į tai, kodėl jos piliečiai žuvis gaudo be leidimų, važinėja senais kledarais be jokio draudimo ir rūko ar geria bet ką, bet tik ne tai, kas legalu. Žmonės tai daro ne iš dyko buvimo ar pasiutimo. Didžioji dauguma – dėl to, kad paprasčiausiai bando išgyventi.

Nenusipirksiu žvejybos leidimo už 50 litų, bus nauji batai vaikui. Neapdrausiu automobilio, liks bent kontrabandiniams degalams, rūkysiu triskart pigesnes nei legalias cigaretes, įpirksiu kiaulienos kilogramą. Žmonės tiesiog nebeįperka to, kas legalu, ir turi vis mažiau pinigų mokėti už kitus legalaus gyvenimo atributus.

Per neseniai atliktą apklausą visų trijų Baltijos šalių gyventojai choru pareiškė, kad efektyviausias būdas kovoti su kontrabanda yra mažinti mokesčius. O valdžia vietoj to – didina baudas. Normali kovos su kontrabanda priemonė, bet ar protinga?

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min