Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raimundas Celencevičius: Premjerai ir jų klounai

Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Konservatorių lyderis Andrius Kubilius paskutiniame 2008–2012 metų kadencijos Seimo posėdyje padėkojo Arūnui Valinskui, nes be jo vienadienės partijos nebūtų turėjęs progos ketverius metus praleisti premjero kėdėje. Būsimasis premjeras Algirdas Butkevičius po ketverių metų tikriausiai irgi turės savo juokdarį, kuriam galės nuoširdžiai padėkoti už galimybę valdyti.

Tiesa, kol kas neaišku, kur tas premjeru ar bent rimtu ministru svajojęs būti juokdarys tuo metu bus: belangėje ar Seimo eilinio kėdėje, jei koalicijos partneriai išgelbės jį nuo kraujo kvapą, sklindantį iš S.Daukanto aikštės, pajutusių prokurorų.

Žvelgiant į praeitį galima sakyti, kad A.Kubiliui pasisekė: A.Valinskas, neskaitant Kultūros ministerijos ir kitos nepinigingos bei garbės nesuteikiančios smulkmės, pasitenkino Seimo pirmininko kėde ir Aplinkos ministerija. Seimo pirmininko kėdė A.Valinską pakentė neilgai – vos dešimt mėnesių, o štai aplinkos apsaugai skirti ES milijonai didžiojo šou verslo atstovo aplinkos žmones šildė visą kadenciją. A.Kubiliui gal tai ir nebuvo didelis nuostolis, bet visa Lietuva dar ilgai kentės dėl įstrigusios namų renovacijos ir beprotiškų išlaidų už šilumą.

Kaip ten bebūtų, A.Valinskas bent jau netrukdė A.Kubiliui daryti tai, kas anam atrodė svarbu – karpyti biudžeto išlaidas, kurpti naujus ir didinti senus mokesčius ir, svarbiausia, pradėti didžiąją energetikos reformą – imtis statyti naują Visagino atominę elektrinę bei suskystintų gamtinių dujų terminalą.

Specialiai šiems projektams įkurta Energetikos ministerija per ketverius metus nuveikė daug – gamtinių dujų terminalo projektas jau tapo realybe, o naujos atominės vizijos irgi ėmė materializuotis. Ar tie darbai atneš naudos, ar žalos – kitas klausimas.

A.Butkevičiaus juokdarys V.Uspaskichas turi daug didesnį apetitą nei A.Kubiliaus klounas A.Valinskas.

A.Kubilių premjero poste siekiantis pakeisti A.Butkevičius turės didelį galvos skausmą – naikinti įdirbį, kaip su socialdemokratų projektais – „Leo LT“, „Achemos“ dujų terminalu – pasielgė konservatoriai, ar tęsti pradėtus darbus. Kol kas A.Butkevičius blaškosi nuo „nestatyti visai“ iki „statyti, bet kitaip“. Ekspertai juokiasi, bet A.Butkevičių galima suprasti ir užjausti – jo juokdarys Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas turi daug didesnį apetitą nei A.Kubiliaus klounas A.Valinskas.

A.Butkevičiui su V.Uspaskichui ministerijas teko dalytis ne pagal kompetenciją, o pagal tai, kiek kuri ministerija gali pinigų sugeneruoti. Na, vieną pinigingą ministeriją, likimo ironija – vėl Aplinkos, numetė R.Pakso „Tvarkai ir teisingumui“.

Besidalijant ministerijas mažiausia – Energetikos – lyg tarp kitko atiteko V.Uspaskichui, kapitalą susikrovusiam iš Rusijos dujų giganto „Gazprom“. A.Sekmoko Energetikos ministerija padarė viską, kad „Gazprom“ ir kiti Rusijos energetikos bosai Lietuvoje jaustųsi kuo blogiau. Ar tokia ir buvo premjero kėdės kaina?

Beje, V.Uspaskichas nebūtų V.Uspaskichas, jei darbus, už kuriuos gresia atsakomybė, darytų savo rankomis, tad Energetikos ministeriją kaip neva nereikalingą balastą numetė koalicijos prielipui Lietuvos lenkų rinkimų akcijai (LLRA). Suprask: tegu tiesia sau elektros tiltus į Lenkiją ir nekiša nosies į atominės bei dujų terminalo projektus.
Ką gi, su A.Valinsku buvo bent linksma. Pažiūrėsim, ką prajuokins V.Uspaskichas.

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min