Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 21d. 07:55

Ramūnas Vilpišauskas. Įtampa dėl Kinijos: ar tarptautinis dėmesys Lietuvai virs tikra parama

Ramūnas Vilpišauskas Tik prenumeratoriams
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Vilpišauskas
Pastaruoju metu Lietuva kaip reta dažnai minima tarptautinėje žiniasklaidoje. Lietuva tapo nauju pavyzdžiu, kaip šiuolaikiniame hipersusietame pasaulyje valstybės vis dažniau išnaudoja tarpusavio ryšius ne plėtoti abipusiai naudingą bendradarbiavimą, bet paversti juos ginklu tarptautiniuose konfliktuose. Matomumas ir ypač JAV dėmesys Lietuvai sveikintinas, bet ekonominės konflikto su Kinija pasekmės gali būti reikšmingos, nes neapsiribos tik dvišaliais prekybos ryšiais.

Vasarą Lietuva sulaukė tarptautinės žiniasklaidos ir ES bei NATO partnerių dėmesio dėl Baltarusijos pradėto nelegalių migrantų srauto į Lietuvą (vėliau ir Latviją bei Lenkiją) organizavimo. Migracija ne pirmą kartą tapo autoritarinės politinės sistemos šantažo demokratiniams Vakarams įrankiu. Kas Lietuvoje anksčiau buvo tolima problema, kurios atgarsiai pasiekdavo ES institucijose svarstant, kaip padėti Pietų Europos šalims, tapo mūsų gyvenimo aktualija.

Dabar Lietuva vėl minima kalbant apie tai, kaip kompleksiški tarpusavio ryšiai, kuriais pasaulyje susietos valstybės, gali būti panaudoti darant spaudimą valstybei koreguoti savo vykdomą užsienio politiką. Konkrečiai – kaip Kinija, panaudodama ne tik tiesioginius prekybos ryšius su Lietuva, bet ir sudėtingas tiekimo grandis, kuriose dalyvauja mūsų šalies įmonės, ėmė spausti Lietuvą, kad ji pakeistų sprendimą atidaryti Taivano atstovybę ne Taipėjaus, o Taivano vardu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min