Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 22d. 11:31

Ramūnas Vilpišauskas: Kam skambino Angela Merkel

Ramūnas Vilpišauskas Tik prenumeratoriams
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Vilpišauskas
Po Angelos Merkel skambučių faktiniam, bet Vakarų nepripažįstamam Baltarusijos vadovui Aliaksandrui Lukašenkai, bei viešo Lietuvos prezidento ir užsienio reikalų ministro aiškinimosi, kas ir kada buvo informuotas apie šiuos pokalbius, galima konstatuoti porą dalykų. Lietuvos užsienio politikos formuotojams sunkiai sekasi koordinuotai valdyti migracijos krizę. O reikšminga geopolitine žaidėja pasaulyje siekianti tapti Europos Sąjunga (ES) sunkiai susitvarko su krizėmis savo kaimynystėje, ypač kai autoritariniai kaimynai tam naudoja migrantus.

Praėjusios savaitės pradžioje ES valstybių užsienio reikalų ministrai susirinko apsvarstyti penktojo sankcijų Baltarusijos pareigūnams ir organizacijoms paketo. Panašiu metu gynybos ministrai aptarė Europos išorės reikalų tarnybos parengtą ES strateginį kompasą. Juo siekiama stiprinti ES vaidmenį saugumo ir gynybos srityse tam, kad ji būtų geriau pasirengusi atremti įvairias grėsmes.

Atrodė, jog ES institucijos ir valstybės narės koordinuotai juda link naujų atsako į Baltarusijos režimo sukeltą krizę bei ES atsparumą stiprinančių sprendimų. Ir tada paaiškėjo, kad A.Merkel paskambino ponui A.Lukašenkai aptarti jo paties sukeltos krizės sprendimo būdų. Ir ne vieną, o du kartus. Kiek anksčiau A.Merkel ir Emmanuelis Macronas šios krizės reikalus aptarė ir su Rusijos vadovu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min