Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 29d. 21:00

Rimvydas Valatka: Ačiū prezidentei, partijai ir Vyriausybei

Rimvydas Valatka 2013-ųjų pradžia prezidentei buvo tokia: „Lietuvos pilietybė negali būti vertinama kaip dovana, o šokėja I.Tobias neatitiko nė vieno iš būtinų kriterijų – ypatingų nuopelnų valstybei ir integravimosi į Lietuvos visuomenę.“ O štai tokia prezidentei buvo 2013-ųjų pabaiga: „D.Stagniūnas ir I.Tobias visose tarptautinėse varžybose atstovauja Lietuvai. Prezidentė atsižvelgė ir į tai, kad I.Tobias pusketvirtų metų treniruojasi poroje su piliečiu D.Stagniūnu, taip pat mokosi lietuvių kalbos ir dalyvauja JAV lietuvių bendruomenės gyvenime.“

Pilietybė, kuri negali būti dovana, tapo dovana. Kriterijai, kurių nebuvo, virto kriterijais, kurie yra. Kas pasikeitė per 12 mėnesių? Niekas. Nei I.Tobias, nei jos ir D.Stagniūno vieta šokių ant ledo reitinge. Įvyko kalėdinis stebuklas. Prezidentė pakeitė nuomonę. Ačiū prezidentei.  

Kaip pasakytų premjeras A.Butkevičius, dabar atliksime analizę. Stengsimės bandyti.

Ačiū partijai ir Vyriausybei, kad ir šįmet dar neįvedė progresinių mokesčių nuo belgų ir britų bedarbio pašalpos dydžio algų. Ypač dėkingi premjerui, kuris tris kartus pakeitė požiūrį į progresinius mokesčius, bet paskutinis kartas buvo „Ne!“ Iki kitų metų.

Už išvarytą „Chevron“ ir už tai, kad net nenorime žinoti, kokių turtų turime žemės gelmėse, nes galime leisti sau brangiausiai Europoje mokėti „Gazprom“ už dujas, taip pat ačiū partijai ir Vyriausybei. Tai ji įrodė, kad ministrų kabinetui gali vadovauti žmogus, silpnesnis net už Žygaičių kaimo Nairanauską.

Metų prizas už geriausią dūmų uždangą taip pat turėtų būti skirtas A.Butkevičiui. Už tai, kad nei statė naują atominę, nei nestatė.

Metų prizas už geriausią dūmų uždangą taip pat turėtų būti skirtas A.Butkevičiui. Už tai, kad nei statė naują atominę, nei nestatė. Už tai, kad metų pradžioje sudarė daugybę darbo grupių, kurios išnyko kaip dūmas. Horizonte ištirpstanti Vyriausybės darbo grupė – kas gali būti subtiliau? Nebent Seimo narė, kuri pabėgusi į pasaulio krašą, prieš Kalėdas atsiunčia pora įstatymų pataisų iš niekur. Ačiū partijai, Vyriausybei ir septyniems drąsuoliams nykštukams.

Ačiū partijai, Seimui ir Vyriausybei, kad atkūrė politikų ir teisėjų atlyginimus, bet neatstatė pensijų. Politikų ir teisėjų – daug, bet pensininkas – jau kas trečias lietuvis. „Sodra“ šio gruodžio pensijas moka iš socialinių mokesčių, kuriuos mažėjanti dirbančiųjų armija sumokės tik kitų metų gruodį. Pensijų atkūrimas būtų buvęs tobulas politinės finansų alchemijos pavyzdys.

Nepavyko. Todėl prizas už politinę alchemiją atiteks prezidentei. Už tai, kad slaptą VSD pažymą sugebėjo akimirksniu paversti neslapta, o puspenktų metų prie popierių su grifu „slaptai“ prieidavusi jos patarėja likusį pusmetį sėkmingai galės tarnauti ir be teisės susipažinti su slapta informacija.

Pasirodė, kad pernai iš darbo išgrūstas FNTT vadas V.Gailius ir jo pavaduotojas V.Giržadas – nekalti. Bet melo detektoriaus parodymų niekas nepakeitė, pridūrė prezidentė. Ačiū prezidentei.   

Ačiū kišeniniam prokurorui D.Valiui, kad buvo surengtas trumpas pergalingas karas prieš penkias moteris, kurios gimdė namuose. Vaidybinio kino kaip ir neturime, bet paryčiais apsuptas kino režisierės namas, išgąsdinti vaikai ir bravūriška mėgėjiško filmuko apie gimdymą namuose paieška atitinka  feisbukinę mūsų dokumentiką. Pasirodo, mokame dar kariauti.

Ačiū partijai, Vyriausybei ir prezidentei – už tai, kad STT toliau sėkmingai plėtojo aukštesniųjų sluoksnių (Seimo narių žmonos, merai ir vicemerai, lobistai, krepšinio federacijos vadai, viešbučių savininkės) areštinių turizmą, bet kalėjimai ir šįmet nesulaukė nė vieno nuteistojo už realią korupciją.   

Koks nuobodus būtų Lietuvos politinis gyvenimo būdas plius stilius ir „Facebook“, o tai vienas ir tas pats,  be kolchozninkiškai karingų L.Graužinienės fintų.

Baigiantis metams tariame „ačiū“ ir V.Uspaskichui, kuris V.Gedvilą pakeitė L.Graužiniene. Koks nuobodus būtų Lietuvos politinis gyvenimo būdas plius stilius ir „Facebook“, o tai vienas ir tas pats, be kolchozninkiškai karingų L.Graužinienės fintų.

Jau vien tai, kad V.Landsbergis per Bernelių mišias Vilniaus arkikatedroje sau įprastą dešinę klauptuose pakeitė į kairę (ten liko tik Graužiniai) ką reiškia.

Ačiū Darbo partijai ir už tai, kad priglaudė politinę dūšią be vietos – dukart premjerą G.Vagnorių. Konservatizmas ir krikščioniškoji demokratija gerai, bet Seime – dar geriau. Ačiū partijoms ir Vyriausybei, kad prezidento rinkimai bus tik dėl akių.

Ačiū A.Kubiliui, kuris kovoje dėl konservatorių lyderio posto tik per plauką įveikė V.Landsbergį, todėl opoziciją į kovą su partija ir Vyriausybe veda ne į devintąją dešimtį įkopęs patriarchas, o politikos jaunuolis, prieš kurį „net Kremliaus valdoma žiniasklaida buvo įsijungusi į propagandinę kovą”. Tai buvo R.Juknevičienės žodžiai. Ar jie buvo skirti ir V.Landsbergiui, istorija nutyli.

Buvo tik du kartai, kai šįmet nebuvo už ką dėkoti prezidentei, partijai ir Vyriausybei. Tada, kai buvome antri Europos krepšinyje, ir tada, kai buvome 22-i „Eurovizijoje“.

Todėl baigiantis metams dar kartą ačiū partijai, Vyriausybei ir prezidentei, kad jie nė karto nekalbėjo nei apie tai, iš ko Lietuva turės atiduoti 50 mlrd. Lt skolų, nei apie demografiją, kas reiškia, kad Lietuva nyksta akyse, nes tai savinieka, saviplaka ir Lietuvos juodinimas, kuo visus metus užsiėmė antilietuviški elementai iš vis dar nepribaigtos žiniasklaidos.

Įvyks stebuklas kaip su I.Tobias pilietybe – metų pradžioje neatitiko jokių kriterijų, pilietybę būtų gavusi kaip dovaną, o metų pabaigoje – ir kriterijai, ir ne dovana?

Ačiū už tai, kad partija ir Vyriausybė džiūgavo drauge su keliais politiniais jaunuoliais, kurie krykštavo, jog štai sugrįžo į tėvynę pora vyrukų, baigusių ne tai Harvardą, ne tai Oksfordą, ir tai pakeis Lietuvą, kuri neaišku kada, bet būtinai staiga taps moderni ir turtinga.

Gal tikrai? Įvyks stebuklas kaip su I.Tobias pilietybe – metų pradžioje neatitiko jokių kriterijų, pilietybę būtų gavusi kaip dovaną, o metų pabaigoje – ir kriterijai, ir ne dovana? Kaip sakė premjeras, pokyčiai elektros biržoje artimiausiu metu turėtų pasikeisti.

Būtų puiku. Bet yra sakoma ir kitaip: žuvis pūna nuo galvos.

Ar gali kas nors pasikeiti į gera, jei valstybės lyderių trejetas toks: D.Grybauskaitė, L.Graužinienė ir A.Butkevičius? Už kurių – tuštuma. Kur nėra nė vieno įgalaus kandidato į prezidentus. Tuštuma, kurią su turginiu tarškėjimu užpildo tokie kaip B.Bradauskas, V.Uspaskichas, B.Vėsaitė, P.Gražulis, V.Vonžutaitė, N.Venckienė.

Sąrašą galima tęsti iki Naujųjų. Tai buvo devintieji Lietuvos metai Europoje, kai Lietuva toliau su pagreičiu traukėsi, o politinio proveržio ženklai vis dar miegojo meškos įmygiu. Bet viltis miršta paskutinė. Su Naujaisiais, 2014-aisiais, – dešimtaisiais metais ES!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min