Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Valatka: D.Grybauskaitės aistra prie špitolės išviečių ir kiti geri rinkimų dalykai

Šaltinis: 15min
0
A A

Rimvydas Valatka Vis dėlto rinkimai yra puikus dalykas. Užpildo išsilavinimo ir pažinimo spragas.Valstietis B.Ropė, nė karto net kolchoze nepasisakęs apie tarptautinę padėtį, prabyla apie užsienio reikalus. Rusas V.Uspaskichas referendume dėl žemės ragina balsuoti kaip tikras lietuvis tautininkas. Liberalas G.Steponavičius suprato, ką daryti su vaikų darželiais. Prezidentė atranda seniausią Vilniaus špitolę, kurioje prie trijų tulikų – tik įsivaizduokite – 40 viduriuojančių ligonių.

Prezidentė patiria piarinį anafilaktinį šoką. Kokia gėda! Žvėryno špitolėje gydo ne tik lietuvius. Tie tai prie visko pratę. Bet gydo ir užsieniečius.Tie tai gali paskųsti Briuseliui. O mes juk taip gerai pirmininkavome ES.

Prezidentė pagauna kablį. Svaido žaibus. Televizijos transliuoja. Prezidentė šaukiasi Europos Sąjungos dvasių. Močiutės ir seneliai braukia ašaras. Prie ekranų. Prezidentė reikalauja ministro V.Andriukaičio skalpo. Televizijos pritraukia šiurpų vaizdą. Kraujo spaudimas šalyje kyla.

Štai kokia šauni ta mūsų prezidentė. Tik ji mato vis dar pasitaikančius mūsų trūkumus. Balsuosim tik už ją. Pats V.Landsbergis patriotams sakė, kad geresnės už ją nėr. Visi konservatoriai ir net visi liberalai, išskyrus Petrą, siūlo balsuoti „už“ nepopulistę (čia toks dabar liberalų juodasis humoras) D.Grybauskaitę.

Ar Žvėryno špitolė – vienintelė tokia baisi visoje šalyje? Visas kitas per penkerius kadencijos metus, sėkmingai vadovaujant D.Grybauskaitei, jau sueuropino? Kaip galėtume sužinoti?

Pirmajame metiniame pranešime D.Grybauskaitė žodį „gydyti”  pavartojo tik kartą. Ir tas pats buvo skirtas ekonomikai. Antrajame pranešime apie sveikatos apsaugą – nė žodžio. 2012-ųjų pranešime apie sveikatos apsaugą – taip pat nė žodžio.

Prezidentės darbų veidrodis – jos metiniai pranešimai Seimui. Ką prezidentė kalbėjo Seimui ir tautai apie sveikatos apsaugą, gydytojų emigraciją, žmonių gydymo sąlygas ir iki 0,89 Lt (tai bent suma) sumažintus įkainius gydytojui už vieno paciento priėmimą?

Pirmajame metiniame pranešime 2010-aisiais D.Grybauskaitė žodį „gydyti”  pavartojo tik kartą. Ir tas pats buvo skirtas ekonomikai. Antrajame pranešime apie sveikatos apsaugą – nė žodžio. 2012-ųjų pranešime apie sveikatos apsaugą – taip pat nė žodžio.

Ketvirtajame savo pranešime D.Grybauskaitė su pasikrykštavimais kalba apie Švedijos investicijas ir net apie būsimą IKEA krautuvės atidarymą. Nors šiaip jau šį metinį pranešimą galima pavadinti medicininiu. Sveikatos apsaugai – net trys sakiniai!

Prezidentė pasidžiaugė Santariškių kardiologų pirmąkart pasaulyje atlikta širdies vožtuvų stygų operacija be pjūvio. Įkando gydytojams dėl V.Uspaskicho ligų, pareikšdama, kad vis dar galima nusipirkti infarktą. Pagyrė medicinos studentus, kurie siūlė gydytojams užsiklijuoti lipdukus su užrašu „Aš neimu kyšio“. Tik apie ligonines su trimis tualetais 40 pacientų – ir vėl nė žodžio.

Prezidentė nežinojo problematikos?

Trečiaisiais D.Grybauskaitės valdymo metais Lietuvoje buvo atlikta apklausa, iš kurios paaiškėjo, kad kas šeštas ES narės Lietuvos pilietis vis dar gyvena be kanalizacijos ir dušo, geriausiu atveju naudodamasis Europą šiurpinančia lauko tupykla.

Bet tai tik apklausa. Realiai gali būti, jog kas penktas, o gal net kas ketvirtas. Valstybė net neturi tikslios statistikos, kiek jos piliečių, ne pakliuvę į ligonines, o kasdien gyvena tik XIX a. sanitarijos standartų sąlygomis. Nėra ir statistikos, kiek procentų žmonių per dešimtmetį, kai Lietuva tapo ES nare, pagerino higienos sąlygas.

D.Grybauskaitės, kaip, beje, ir kitų politikų, ši apklausa nesudomino. Ką apskritai prezidentė yra kalbėjusi apie sveikatos apsaugą per penkerius metus? Gal net ką nuveikusi?

Iškart po išrinkimo, prieš patvirtindama A.Kubiliaus Vyriausybę, susitikime su ministru A.Čapliku konstatavo, kad sveikatos apsaugai reikia skubių reformų. Po metų Vilkaviškio rajone jau teigė, kad sveikatos apsaugos reforma vyksta, bet ji daroma tinkamai tam nepasirengus.

Viskas. Jei neskaitysime to, kad iš prezidentės lūpų dar nuskambėjo reikalavimas rotuoti gydymo įstaigų vadovus. Jokių pastabų dėl sveikatos apsaugos finansavimo prieš pasirašant metinius biudžeto įstatymus. Jokių pokalbių su sveikatos apsaugos ministrais. Jokių diskusijų su gydymo įstaigų vadovais, šį tą išmanančiais gydytojais ir ekonomistais.

Nesmarkiai, švelniai kalbant.

Prezidentė nepažįsta Lietuvos? Apie sveikatos apsaugą – kaip B.Ropė apie užsienio politiką?

Nedramatizuokime. Na, ir kas, kad Lietuvoje yra ligoninių,  paramstytų balkiais. Na, ir kas, kad Vilniaus centre buvo uždaryta pusėtinai sutvarkyta Raudonojo kryžiaus ligoninė, o caro kareivinėse įrengta nušiurusi infekcinė špitolė su trimis išvietėmis 40 pacientų kažkodėl palikta?

Objektas pasirinktas teisingai. Jausmai įaudrinti. Blogietis – V.Andriukaitis – įvardytas. Bus jam dviprasmiškai burbėti apie naktinę M.Burokevičiaus komunistų partiją ir vienos partškolos docentės nepadoriai ilgą buvimą joje.  

Objektas pasirinktas teisingai. Jausmai įaudrinti. Blogietis – V.Andriukaitis – įvardytas. Bus jam dviprasmiškai burbėti apie naktinę M.Burokevičiaus komunistų partiją ir vienos partškolos docentės nepadoriai ilgą užsibuvimą joje.  

Todėl jau dabar galima eiti į prezidento rinkimus. Diskusijos nebus. Diskusija visiems į autoritarizmą linkusiems veikėjams atgrasi iš principo, nes dar, neduok, Dieve, ims kas ir pamatys, kad karalius nuogas. Pagaliau ir niekam neįdomi ta diskusija.

Abejonės pasėja nerimą. Daugumai mūsų į autoritarizmą vis dar pakrypusių rinkėjų reikia tik sutvirtinimo. Akcijų sakramento. Nuolaidų krautuvėse – pilvui. Ir gerų prezidentės viešųjų ryšių – sielai. D.Grybauskaitės akcija špitolėje buvo tobula – tikri atlaidai mūsų išvargusioms sieloms.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min