Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 14d. 20:53

Rimvydas Valatka: Įvairūs nušvitimai su karvėmis, geradariu Guoga, įtaria Juknevičiene ir STT

Tamsus metų baigmės laikas adventas visai žmonių padermei, o lietuviams ypač, neša ir tamsius nušvitimus. Net kai išgirsti gerąją naujieną, kad Lukšių žemės ūkio bendrovės karvės mėnuo kaip miega ant puikių „Erri – Comfort“ čiužinių ir tik pirmą naktį traukėsi nuo jų atatupstos, o dabar jau gaudo kaifą, kyla įvairių tamsių minčių. Piktdžiuga kužda, kad ES šalyje kas ketvirtas lietuvis vis dar neturi dušo, o prispyrus gamtiniam reikalui pagoniškai tebebėga už tvarto.

Todėl, kai aną dieną R.Juknevičienei oro uoste kilo adventiškų minčių išvydus maldai suklupusį musulmoną, buvo negerai, kad visa interneto trolija puolė neatsakingai tyčiotis iš Seimo konservatorės.

Globalus, įgimtu kaimo žmogaus konservatizmu paremtas žvilgsnis į platųjį pasaulį yra ne tik sveikintinas, bet ir sveikas. Tikrai valstybininkei tai bent jau padeda neišeiti iš proto matant kai kuriuos intymius mūsų valstybės vaizdelius. Kurių paaiškinti nebeįstengtų ir arabistas E.Račius.

Prieš penkerius metus tikra Lietuvos politikos „Dream team“ su D.Grybauskaite, R.Juknevičiene, visais konservatoriais, V.Uspaskichu ir R.Paksu viename staugte staugė urbi et orbi apie CŽV kalėjimą, kurio taip ir nerado, ir maišė su žemėmis VSD beigi valstybininkus. Dabar, kai pats JAV Senatas paskelbė, kad Lietuvoje buvo trumpai kalintas vienas teroristas, Vilniuje stojo mirtina tyla. Viskas turbūt gerai, bet kyla įvairių minčių.

Ilgametis STT generalinis direktorius, o prieš tai dar ir pavaduotojas Ž.Pacevičius įsidarbino Darbo partijos pirmininkės, kuriai  „juodosios buhalterijos“ bylą, anot Kėdainių kniaziaus, siuvo  Ž.Pacevičiaus vadovaujama STT, sekretoriate. Viskas turbūt gerai, bet mintys kyla įvairios.

Mintys darosi įvairesnės, kai žinai, jog su korupcija kovojančio STT ilgametis vadas, prieš ateidamas tarnauti Darbo partijai, beveik dvejus metus tarnavo ir pašalinto prezidento „tvarkdarių“ partijai. Kuri jį paskyrė vidaus reikalų viceministru. Ir kuri įklimpo į ne mažesnį, tik S.Skvernelio ministerišku aukojimu jau, regis, užglaistytą korupcijos skandalą.

Kyla įvairių net labai adventiškų minčių. Ne apie tas dvi partijas – čia ir taip viskas aišku. Apie STT. Bet įvairių minčių kyla ne prezidentei ir Seimui, kurie skiria STT vadą. Minčių kyla tik interneto trolintojams. Ir tai taip pat sukelia įvairių minčių.

Įvairių minčių kyla ne tik apie STT „kovą“ su korupcija. Lietuvos ambasada Varšuvoje įdėjo darbo skelbimą valytojai, kuriai keliamas reikalavimas mokėti dvi užsienio kalbas, išmanyti darbą kompiuteriu ir diplomatinio protokolo bei etiketo taisykles, o taip pat nusimanyti apie sodo gėles.

Lietuvos ambasada Varšuvoje įdėjo darbo skelbimą valytojai, kuriai keliamas reikalavimas mokėti dvi užsienio kalbas, išmanyti darbą kompiuteriu ir diplomatinio protokolo bei etiketo taisykles, o taip pat nusimanyti apie sodo gėles.

Viskas turbūt gerai. Bet ir minčių įvairių kyla.

Kodėl tokius modernius reikalavimus keliame mažutėlei, dirbsiančiai su aplamdytu ambasados dulkių siurbliu ir 7 šiukšliadėžėmis, bet  Vyriausybei net dukart galėjo vadovauti tik rusiškai tegalintis susikalbėti sportinio lėktuvėlio vairuotojas? Net ir garsusis kalbų reikalavimas ministrams antai apsiribojo tik viena ES kalba.

Jei net su Dievuliu tankiau nei su pavaldiniais šnekėjęsis D.Barakauskas galėjo porą metų dirbti vidaus reikalų ministru, jei net J.Varkala gali balsuoti dėl įstatymų Seime, o kiekvienas Darbo partijos fotografas, įamžinantis pusnuoges nimfas, gali vadovauti valstybės institucijai, tai ar negalėtų kartais ambasados Varšuvoje pašluoti tokio pat proto Meškiukas? Bet turbūt viskas yra gerai.

Čia priėjo kultūros ministras Š.Birutis, kuris savo akimis Panevėžio teatre pamatė, kad psichologinis klimatas kolektyve nė per nago juodymą nepagerėjo, todėl pasiūlė įsteigti teatre psichoterapeuto etatą. O gal Panevėžio teatras tik neteisingai atrenka valytojas ir scenos darbininkus? Kas, jei teatro valytojoms ir scenos darbininkams taikytume ambasados Varšuvoje normas – dvi užsienio kalbos, darbas kompiuteriu, sodininko uoslė ir dvaro etiketas? Ir psichoklimatas pagerės.

Bet dar daugiau įvairių minčių kyla, kai palygini visus mokesčius sumokėjusį europarlamentarą, liberalsąjūdietį bei pasaulyje kaip gerą šulerį žinomą A.Guogą ir visus mokesčius sumokėjusias nėščias bei pagimdžiusias moteris. Kodėl A.Guogą reikia lyginti su nėščiosiomis? Ponios ir ponai, Kūčių stalo pagerinimo europarlamentaro sąskaita laukiantieji, apie viską – iš eilės. Nes ir taip kyla įvairių minčių.

Visų Lietuvos krepšinio klubų ir rinktinės rėmėjas, visų galų mecenatas ir moterų žurnalų herojus A.Guoga pernai sumokėjo tik 20 tūkst. Lt mokesčių. Tiek, kiek pora geresnių, bet streikuojančių dėl mažų algų Lietuvos mokytojų.

Visų Lietuvos krepšinio klubų ir net rinktinės rėmėjas, visų galų mecenatas ir moterų žurnalų herojus A.Guoga pernai sumokėjo tik 20 tūkst. Lt mokesčių. Tiek, kiek pora geresnių, bet streikuojančių dėl mažų algų Lietuvos mokytojų. A.Guogos sumokėti mokesčiai siekia tik 2,8 proc. jo pajamų.

Negali būti? Lažybų bendrovę „TonyBet“, poilsio ir pramogų parką „TonyResort“, IT sprendimus siūlančią bendrovę „TP Engineering“ ir dar kelias įmones valdantis A.Guoga, kuris deklaravo uždirbęs 700 tūkst. Lt, mokesčių sumokėjo tik tiek, kiek pora provincijos lituanisčių?

Viskas turbūt gerai, bet minčių kyla įvairių. „Viskas padaryta kaip priklauso, pagal įstatymą“, sako A.Guoga. Didžioji dalis jo ir ne tik jo, o daugybės verslininkų pajamų, – ne dividendai ir ne alga, o iš savo verslo už milijonines paskolas savoms įmonėms gaunamos neapmokestinamos palūkanos.

Vis dar reikalaujate progresinių mokesčių didelėms algoms? Tai patys juos ir mokėsite, būrai, nes guogos gyvena ne iš algos.

Bet vis tiek viskas yra gerai, nes pagal įstatymą? Būtų gerai. Jei ne viena įvairi ir tamsi mintis, grąžinanti į 2009-uosius. Tada prokurorai pradėjo ikiteisminius tyrimus, o teismai teisė ir net nuteisė ne vieną nėščiąją ir gimdyvę, kurioms darbdaviai prieš metus buvo padidinę algas. Viskas taip pat buvo gerai ir pagal įstatymą, bet nėščiąsias teisė ir nuteisė.

Bet nei kas jo teisia, nei jis jaučiasi neteisus. Viskas turbūt gerai, a ne, liberalai, buvę valdžioje 2008-2012-ųjų kadenciją? Ir minčių jokių nekyla?

Todėl kyla įvairių minčių. Nėščiosios, pasinaudodamos įstatymu ir darbdavio gerumu, gaudavo didesnę algą ir sumokėdavo didesnius mokesčius valstybei bei „Sodrai“. Už tai buvo teisiamos ir nuteistos.

Europos parlamento narys A.Guoga, pasinaudodamas įstatymu, gavo šimtus kartų didesnes pajamas už nėščiąsias, bet mokesčių, galima sakyti, visai nemokėjo. Bet nei kas jo teisia, nei jis jaučiasi neteisus. Viskas turbūt gerai, a ne, liberalai, buvę valdžioje 2008-2012-ųjų kadenciją? Ir minčių jokių nekyla?

Čia kaip perkūnas gruodžio 13-osios danguje trenkia žinia, kad Lietuvai jau lygiai dveji metai vadovauja socialdemokrato A.Butkevičiaus Vyriausybė. Dveji metai! Pusė kadencijos, o ką galėtume pasakyti apie A.Butkevičiaus trikinkę?

Viskas turbūt gerai, bet mintys kyla įvairios. Daug įvairesnės už tas, kurios kilo Kaunui Seime atstovaujančiai pasvalietei R.Juknevičienei – po to, kai ji oro uoste įsistebeilijo į besimeldžiantį musulmoną. Bet tikras advento nušvitimas, pati įvairiausia mintis: gerai toms Lukšių žemės ūkio bendrovės karvėms.

                                                                                 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Pauzė: Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas Seimas toliau svarstys tik pavasario sesijoje

Aktualu

Kandidatai į prezidentus nesutarė dėl euro, ES pajėgų ir fakto, ar Sirijoje vyksta karas

Verslas

Kalėdų eglei – tiek, kiek ir šventiniam stalui: prekyba verda tiek turguose, tiek parduotuvėse

Gazas

Šalčiausia gyvenimo kelionė: 1000 km motociklu ir 60 laipsnių šalčio iššūkis

Aktualu

Po svarstymo Seimas pritarė LRT komisijos išvadoms: opozicija kalba apie susidorojimą su žiniasklaida

Vardai

Turtingiausias Indijos žmogus dukrai iškėlė vestuves už 100 mln.: dalyvavo ir Beyonce, ir H.Clinton

Aktualu

Saulius Skvernelis: prezidentė siūlė mokytojams pažadėti bet ką

Kultūra

Menininkų ir verslininkų bendrystės paieškos naujoje Nacionalinės dailės galerijos parodoje

Sportas

Galutinis Čempionų lygos 16-ukas: klubai, kurie tęs kovą dėl Europos karūnos

Aktualu

Premjeras sako, kad jam sunku rasti naują švietimo ministrą

Sportas

Keturių federacijų vadai klausia – kodėl LTOK pati atsisakė milijonų sportui?

Mokslas.IT

Visų laikų nemėgstamiausią „YouTube“ filmuką sukūrė... „YouTube“

Aktualu

Stabdomas šaukimas į nuolatinę privalomąją karo tarnybą

Vardai

Išreklamuota meilė subliuško: vietoj planuotų vestuvių su Nikolajumi Baskovu – kūdikis nuo kito vyro

Ar pritariate D.Kreiviui, kad spūstys gatvėse viena svarbiausių sostinės problemų?

Pasaulis kišenėje

Atidarytas naujas gamtinis–pažintinis takas Amalvos pelkėje

Verslas

„Apple“ planai: statys dar vieną būstinę, sukurs 20 tūkst. darbo vietų

Aktualu

Išpuolio Strasbūre vykdytojo ieškanti policija surengė reidą miesto pietiniame rajone

Aktualu

Per ES viršūnių susitikimą Th.May siekia kompromiso, kad išgelbėtų „Brexit“ sutartį

Vardai

Buvusi televizijos laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė laukiasi antro vaiko

Naujienos

Aktualu

Pauzė: Vaiko teisių apsaugos įstatymo pataisas Seimas toliau svarstys tik pavasario sesijoje

Aktualu

Prezidentės pataisos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo priimtos ypatingos skubos tvarka

Aktualu

Kandidatai į prezidentus nesutarė dėl euro, ES pajėgų ir fakto, ar Sirijoje vyksta karas

Gazas

Šalčiausia gyvenimo kelionė: 1000 km motociklu ir 60 laipsnių šalčio iššūkis

Aktualu

Po svarstymo Seimas pritarė LRT komisijos išvadoms: opozicija kalba apie susidorojimą su žiniasklaida

Vardai

Turtingiausias Indijos žmogus dukrai iškėlė vestuves už 100 mln.: dalyvavo ir Beyonce, ir H.Clinton

Aktualu

D.Grybauskaitės kalėdinis linkėjimas britams: apsispręskite, ko norite

Verslas

Kalėdų eglei – tiek, kiek ir šventiniam stalui: prekyba verda tiek turguose, tiek parduotuvėse

Aktualu

Saulius Skvernelis: prezidentė siūlė mokytojams pažadėti bet ką

Gazas

BMW istorijos posūkis: po 20 metų sugrįžta 8 serijos kupė

Mokslas.IT

Ryškiausias žmonijos pėdsakas Žemėje bus išrėžtas vištos kaulais

Mokslas.IT

Visų laikų nemėgstamiausią „YouTube“ filmuką sukūrė... „YouTube“

Sportas

Galutinis Čempionų lygos 16-ukas: klubai, kurie tęs kovą dėl Europos karūnos

Sportas

Keturių federacijų vadai klausia – kodėl LTOK pati atsisakė milijonų sportui?

Aktualu

Stabdomas šaukimas į nuolatinę privalomąją karo tarnybą

Vardai

Išreklamuota meilė subliuško: vietoj planuotų vestuvių su Nikolajumi Baskovu – kūdikis nuo kito vyro

Pasaulis kišenėje

Atidarytas naujas gamtinis–pažintinis takas Amalvos pelkėje

Aktualu

Per ES viršūnių susitikimą Th.May siekia kompromiso, kad išgelbėtų „Brexit“ sutartį

Kultūra

Menininkų ir verslininkų bendrystės paieškos naujoje Nacionalinės dailės galerijos parodoje

Gazas

Pristatyti naujieji „Renault Trucks T 2019“

Vardai

Ypatingos

06:07
05:50

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min