Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 gruodžio 21d. 21:00

Rimvydas Valatka: Kalėdinė pasaka apie kvailių Vyriausybę

Kalėdų dar neuždraudė, todėl jei iš tikrųjų nuoširdžiai boditės negatyvu, neskaitote nei apie šešiolikmetį pedofilą iš Jonavos, nei apie Panevėžyje su buvusia moterimi susiprogdinusį garažo vartų verslininką, jei jūsų nedomina nei linksmo advento nelinksmos avarijos, nei Radžio, nei kitokie „Kitokių“ gyvenimai, turėtumėte net labai dėl ko prieš šias Kalėdas džiaugtis.

Kalėdos, tegu ir labai komercializuotos, kaip paburbėję apie negatyvą, toliau be perstojo burbate prieš neidami į bažnyčią, yra tai, kas Europą, įskaitant ir pagoniškai tautininkišką Lietuvą, plona virkštele vis dar sieja su jos lopšiu.  Krikščionybe.  

Priežasčių begaliniam džiaugsmui prieš šias Kalėdas buvo ir daugiau. JAV akcijų kaina šįmet kilo sparčiausiai per trejus metus, o tai reiškia, kad pasaulio ekonomika, išskyrus prie suskilusios geldos likusios Rusijos ir kelių jos likusių varganų satelitų ūkius, kilo ir kils.

Agresorės Rusijos rublis smuko labiausiai per 15 metų. Nafta atpigo taip, kad neįvykusio Trečiojo Rusijos Reicho neįvykęs fiureris V.Putinas tapo irzliausiu XXI amžiaus valdovu. Į kas antrą klausimą jis atsakinėja agitpropo dar KGB mokykloje įkaltu „O pas jus Amerikoje negrus muša“. Tiesa, V.Putino lūpose tai skamba beveik moderniai – panašiai kaip ir R.Pakso komskiukų, kurie baudžiasi eiti iki pat Hagos tribunolo: „O pas jus Amerikoje ir Europoje teroristus kankina“. Ir, žinoma, nė žodelio apie putinišką teroristų skandinimą išvietėje.

Džiaugtis turėtume ir dėl to, kad vis dar mokame nustebinti. Ne tik brangių restoranų kainomis, kurios centrinio banko Pupuliuko ir prietaisas.com herojaus MP dėka pusmečiui buvo tapusios įdomiausiomis kainomis turtuolių pasaulyyyjee. Kai barščiai – po 17,13132 Lt, jūrų ešerys po 69,89678 Lt, o vodka po 8,73145 Lt.

Tie du garbūs valdžios vyrai jau po Naujųjų dvi savaites birbs iš eterio taip, kad net ausis išūš, jog tik dėl tokio jų pramatymo – šiukštu nekeisti kainų pusę metų – turite pačias teisingiausias kainas euro zonoje. Todėl tik pabandykite burbėti po Naujųjų.

Nacionalinių meno ir literatūros premijų skyrimas patvirtino, kad Lietuva sėkmingai išsprendė meno visuomenę kiršinančią ir valdžiai dėl to kenkiančią (nes visi menininkai nori būti prie valdžios ar bent kokios partijos, ypač gražus pavyzdys – valstietiškai karbauskiškai grojantis A.Mamontovas, ir ne tik) problemą, kai premija skiriama už dar kuriančio kūrėjo kūrinius. Lietuvoje jau įsitvirtino pozityvas, kai premija skiriama Kūrėjui Karšinčiui. Už visą gyvenimą. Tam, kad garbus senelis galėtų praturtinti savo anūkus.

Todėl ši stebuklinė kalėdinė  pasaka nebus apie keistuolį MP, kuris dvejus metus nežinojo, kodėl jis ryte sako „balta“, o vakare „juoda“ arba atvirkščiai, o, stojus tretiesiems, nebežino net to, ką daro jo ministrai.

Todėl ši stebuklinė kalėdinė  pasaka nebus apie keistuolį MP, kuris dvejus metus nežinojo, kodėl jis ryte sako „balta“, o vakare „juoda“ arba atvirkščiai, o, stojus tretiesiems, nebežino net to, ką daro jo ministrai.

Prieš Kalėdas MP ėmė daugiau skaityti, todėl netikėtai sužinojo, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė surinko mokslininkų grupę. Kuri parengė studiją. Kurią MP jau pavasarį teiks Seimui kaip mokesčių reformą.

Taip valstybė mokesčių pavidalu atims dar didesnį gabalą pinigų iš tų, kurie vis dar nebadauja ir net sausį beigi vasarį kažkaip dar suduria galą su galu. Ir kuriems MP dar lapkritį – po to, kai truputuką atėmė per butų apmokestinimą – iškilmingai pažadėjo nieko daugiau nebeatimti.

MP širdis ėmė plakti į taktą su pasipiktinusia Lietuva. Todėl MP su socialdemokratiškais pasidievagojimais paskelbė, kad apie tokią studiją jis girdi pirmą kartą. O tai valstybėje sukėlė didelę juoko bangą. Visi juokėsi iš vargšo nežiniuko MP. Juokdariai iš dešinės pikdžiugiškai skelbė, kad karalius, tai yra MP, yra nuogas.

Jei mūsų nebūtų persmelkęs žiniasklaidos brukamas negatyvas, nesijuoktume taip bjauriai iš MP. Mat šioje kalėdinės pasakos vietoje daugmaž paaiškėja, kad prieš Kalėdas net ir ministrams, net jei jie ir iš Darbo partijos, kurios buhalterija jau seniai yra labai juoda, įprasta daryti gerus darbus.

Šioje kalėdinės pasakos vietoje daugmaž paaiškėja, kad prieš Kalėdas net ir ministrams, net jei jie ir iš Darbo partijos, kurios buhalterija jau seniai yra labai juoda, įprasta daryti gerus darbus.

Ministrė A.Pabedinskienė, tiksliai numačiusi, kad metų pabaigoje turi ateiti Kalėdos, metų pradžioje subūrė vargingiausių mokslininkų (kurie kaip ir menininkai žino, kad geriau visada yra būti netoli valdžios ar bent jau kokios partijos) būrį ir davė jiems viešųjų darbų. Sukurti antro mokesčių perversmo studiją. Už kurią Kėdainių kniaziaus maskoliškais drabužiais apsitaisęs Diedas Morozas dabar iš mūsų kišenių vargšams tautinio socialinio mokslo išminčiams atseikės kažkokius varganus 5 mln. Lt.

Tačiau kadangi ne tik žiniasklaida, bet ir pagoniška tauta, kuriai svetimos krikščioniškos vertybės, yra persmelkta negatyvo, visi iškart prisiminė, kaip dar metų pradžioje Estijos susisiekimo ministras J.Partsas interviu „The Wall Street Journal“ paskelbė, kad Lietuvą valdo kvailių Vyriausybė, su kuria, anot to esto, neįmanoma susišnekėti.

Nors tada buvo sausio šeštadienio vakaras, mūsų MP, nelaukdamas pirmadienio ryto, pagrasino iškviesti Estijos ambasadorių. Pasiaiškinti už ministro žodžius. Bet pirmadienio rytą ar tai pamiršo, ar tai pamanė, kad estų ministras gali būti ir kiek teisus dėl kvailių.

Tai, kad politika gali būti aiškinama ir kaip specifinė asmenybės sutrikimo forma, buvo žinoma dar iki J.Partso. Bet dėl mūsų MP būdingų dvejonių taip ir liks nežinoma, ar Estijos ministras sausį norėjo tik pažeminti Lietuvą, kaip estams politikams įprasta, ar jis rėmėsi JAV psichiatro H.Clekney (1903-1984) knygoje „The Mask of Sanity“ suformuluota Asocialaus tipo asmenybės sutrikimo diagnoze.

Kad ir kaip ten būtų, H.Clekney 16 psichopatijos kriterijų nepraranda nei mokslinio įžvalgumo, nei politinio žavesio. Tai ar negalėtume jų pritaikyti ne tik psichiatrinėse gydomiems jėzams ir napoleonams ar nepagydomiems putinams, bet ir mūsų rinktiems vyrams su moterimis?

Politika kaip specifinė asmenybės sutrikimo forma, 16 kriterijų:

1.Nenuoširdus žavesys ir vidutinis arba aukštesnis nei vidutinis intelektas. Atrodo gerai prisitaikęs. Taip, tarsi neturėtų nei socialinių, nei emocinių problemų.

2. Kliedesiai ir iracionalus mąstymas nekrenta į akis.

3. Beveik nesugeba jausti nerimo, reakcijos paprastai būna ramios.

4. Nepatikimas, nevykdo jokių įsipareigojimų. Neturi atsakomybės jausmo.

5. Nuolat kalba netiesą. Tiesiog ignoruoja tiesą. Lengvai meluoja bet kurioje situacijoje.

5. Nuolat kalba netiesą. Tiesiog ignoruoja tiesą. Labai lengvai meluoja bet kurioje situacijoje.

6. Neturi nei gėdos, nei sąžinės graužaties. Nesugeba prisiimti kaltės už nelaimes, kurias neša kitiems.

7. Neadekvačiai motyvuotas, impulsyvus, prastai suplanuotas asocialus elgesys.

8. Nevykę sprendimai. Nesugeba pasimokyti net iš savo patirties. Lyg ir turėtų gebėjimų protauti, bet nesugeba jų panaudoti sprendimams priimti. Tad nors ir nenori pakliūti į kalėjimą ar būti paguldytas gydyti, vis tiek ten patenka.

9. Patologinis egocentriškumas. Nesugeba mylėti. Bet gali imituoti meilę, jei kažką už tai gaus.

10. Paviršutiniški ir trumpi jausmai. Pompastiškas sąmojis, kuris skiriasi nuo tikro humoro.

11. Įžvalgos stygius. Nesugeba pažvelgti į save kitų akimis. Yra įsitikinęs, kad įstatymu numatytos bausmės neturi būti taikomos jam pačiam.

12. Asmeniniuose santykiuose visiškai neatsakingas. Nėra kilnus, nepasižymi pasitikėjimu ir užuojauta.

11.Nesugeba pažvelgti į save kitų akimis. Yra įsitikinęs, kad įstatymu numatytos bausmės neturi būti taikomos jam.

13. Bjaurus elgesys išgėrus, pasireiškiantis vulgarumu, šiurkštumu ir greita nuotaikų kaita. Neretai yra priklausomas nuo alkoholio ar narkotikų.

14. Turi imunitetą suicidiniam elgesiui, bet čia pat gali įtikinamai jums suvaidinti, jog bando žudytis.

15. Seksualinis potraukis nėra stiprus. Gali pasirinkti kažką kitą vietoj sekso. O jei ir turi daug atsitiktinių lytinių santykių, tai ne dėl stipraus potraukio, o dėl to, kad netaiko sau jokių suvaržymų.

16. Nesugeba laikytis tvarkos. Nemoka koncentruotis net į menką, tačiau bent kiek tolimesnį tikslą.

Vėl negatyvas, o ir kažkokia be pabaigos ta šiųmetė kalėdinė pasaka?

Nieko panašaus. Kaip ir kiekviena stebuklinė pasaka, taip ir ši, – tik su laiminga pabaiga. Kalėdų juk dar nepanaikino, o 5 mln. Lt „darbiečių“ įtakoje esantiems mokslininkams sušelpti ir silkę po 11,234876 Lt kaip nors iškęsime (ne visi juk „Provanse“ valgo). Lietuva – ne V.Putino Rusija, ir tai yra net labai gerai. Jei mąstote pozityviai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Amnesty International“ kaltinimai: Nigerijos kariai prievartavo iš teroristų gniaužtų išvaduotas moteris

Aktualu

URM: Lietuva pasitiki atliktu tyrimu dėl Malaizijos avialinijų lėktuvo katastrofos

Aktualu

Ar atšauktas D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas reikš naują tarptautinę krizę?

Sportas

Čempionų lygos finalo išvakarėse – J.Kloppo pokštai ir Z.Zidane'o atsakas kritikams

Vardai

Kastytis Kerbedis triukšmingai atšventė 55-ąjį gimtadienį: draugams ir gerbėjams dovanojo koncertą

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

24sek

Po pergalės Šarūnas Jasikevičius kritikavo jaunimą ir pokštavo

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Aktualu

Aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko puviniu užkrėstų bulvių

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Vardai

Keksiukų fėja Liucina Rimgailė – apie aistrą motociklams: „Jie padeda pabėgti nuo kasdienybės“

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Kultūra

J.R.R.Tolkieno populiarumo paslaptis

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

Vardai

Kensingtono rūmai pristatė naują Sasekso hercogienės Meghan herbą

Sportas

Lietuvos irkluotojus piktina treneris italas – blogesnės situacijos neatsimena

Verslas

Futuristiniai sprendimai miestuose: kalbančios perėjos ir išmanus apšvietimas

Deuce

Sugebėjo – teniso legenda I.Nastase suimtas dukart per 6 valandas

Vardai

Šauktinių išlydėtuvių ceremonijoje – netikėtos sužadėtuvės

Naujienos

Aktualu

„Amnesty International“ kaltinimai: Nigerijos kariai prievartavo iš teroristų gniaužtų išvaduotas moteris

Aktualu

URM: Lietuva pasitiki atliktu tyrimu dėl Malaizijos avialinijų lėktuvo katastrofos

Aktualu

Ar atšauktas D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimas reikš naują tarptautinę krizę?

Sportas

Čempionų lygos finalo išvakarėse – J.Kloppo pokštai ir Z.Zidane'o atsakas kritikams

Vardai

Kastytis Kerbedis triukšmingai atšventė 55-ąjį gimtadienį: draugams ir gerbėjams dovanojo koncertą

Pasaulis kišenėje

Kitokia Kuba. Havanos gatvių poetai

24sek

Po pergalės Šarūnas Jasikevičius kritikavo jaunimą ir pokštavo

Šią pilį Prancūzijoje galima laimėti loterijoje už 11 eurų

Interviu Aktualu

Garis Kasparovas: „Išpuolis prieš Sergejų Skripalį buvo didelė Kremliaus klaida“

Aktualu

Aiškinasi, ar į Lietuvą nepateko puviniu užkrėstų bulvių

Naujasis atrakcionas leis pajusti „Formulė 1“ lenktynių greitį

Vardai

Keksiukų fėja Liucina Rimgailė – apie aistrą motociklams: „Jie padeda pabėgti nuo kasdienybės“

24sek

R.Kurtinaitis atsakė į sirgalių kritiką dėl „Žalgirio“ ir išteisino šventusį jaunimą

Kultūra

J.R.R.Tolkieno populiarumo paslaptis

Mokslas.IT

Lūžio taškas: ar greitai vestuves ir žurnalų viršelius fotografuosime telefonu?

Aktualu

Italų pora, pavadinusi sūnų Benito Mussolini, sulaukė šaukimo į teismą

Vardai

Kensingtono rūmai pristatė naują Sasekso hercogienės Meghan herbą

Verslas

Futuristiniai sprendimai miestuose: kalbančios perėjos ir išmanus apšvietimas

Sportas

Lietuvos irkluotojus piktina treneris italas – blogesnės situacijos neatsimena

Deuce

Sugebėjo – teniso legenda I.Nastase suimtas dukart per 6 valandas

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min