Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 10d. 21:02

Rimvydas Valatka: Kalėjimo viršininkas V.Putinas paskelbė bado streiką zekams

Rimvydas Valatka Kremliaus agresija prieš Ukrainą stumia V.Putiną prie pamatinių J.Stalino vertybių. Štai ir dabar, sužinojęs, kad Ukraina vis dėlto valstybė, bet, negalėdamas pakartoti nei Perekopo šturmo, nei Holodomoro, kurio metu 7 mln. Ukrainos valstiečių mirė iš bado, visos Rusijos kalėjimo viršininkas 15-ųjų atėjimo į valdžią metinių proga paskelbė bado streiką zekams – visiems 140 mln. rusų.

Na, tai ne visai toks bado streikas. Sprendimą žalotis priėmė ne zekai, kurie ir sukūrė rusišką žalojimosi sistemą, o kalėjimo viršininkas. Kuris pats su prižiūrėtojų kompanija kaip kimšo žąsies kepenėles, taip ir toliau kimš. Išeina lyg ir koks stilizuotas rusiškas Holodomoras.

Kol kas rusams, kurių net 87 proc. guldo galvas už savo kalėjimo viršininką, viskas atrodo juokingai. Na, ir kas, kad lašiša jau pabrango dvigubai – kas ją Rusijoje valgė? Na, ir kas, kad trys po Vakarų sankcijų dalgiu pakliuvę Rusijos bankai jau prašo valdžios pagalbos – 6 mlrd. dolerių.  Užtat turime Krymą ir visi rusų vėl bijo.

Mėnesį kitą, o Rusijoje - gal ir pusmetį, galima gerti juodą propagandą neužkandant, bet vieną rytą vis tiek užsimanysi ką nors įsimesti į burną.  

Kol vasara, galima linksmintis klausantis sankcijų Vakarų maistui proga dainininko A.Šnurovo sueiliuotos dainuškos: „Nebenoriu fua gra, fua gra, / Užsieninių paštetų valgyt aš nebegaliu. /  Ir užsieninis sūris „Dor bliū“ / Įstrigs man gerklėje kamščiu. / Jo taip pat aš nebemėgsiu!”     

Mėnesį kitą, o Rusijoje – gal ir pusmetį, galima gerti juodą propagandą neužkandant, bet vieną rytą vis tiek užsimanysi ką nors įsimesti į burną.  

Rusija įsiveš maisto iš Brazilijos, Argentinos, Turkijos ir dar iš kažkur? Aha, nuo pernai laukia nesulaukia sukrauti ir Rusijai padėti pomidorai, agurkai. Rusijai teks pakeisti maisto už maždaug 8 mlrd. eurų (vien iš ES – 5,3 mlrd. eurų) tiekėjus. Spėkite iš trijų kartų, kaip „organizuoti” lotynų amerikiečiai ir tokie pat rusai susidoros su šia misija?

Užsiaugins patys – ir pomidorų, ir kiaulienos, ir ko tik nori? Kurgi ne. Nebent pavyktų iš Sibiro kapų ir M.Tuchačevskio ir kitų komandarmų masinių sušaudymų kapaviečių prikelti Rusijos valstiečių klasę.

Kaip atrodys Rusija po Naujųjų? Kai savo ir baltarusiškas bulbas jau bus sukirtusi, o argentinietiškos dar nebus užderėjusios. Lenkiškas bulves superka kupčiai iš trečiųjų šalių ir parduoda Rusijai. Rusai graibsto „turkiškas”, „azerbaidžanietiškas” ir kitokias lenkiškas bulves, tik moka už tai 50 proc. brangiau nei būtų pirkę tiesiai iš lenkų. Kamufliažas, papildoma pirklių grandinė ir kyšiai Rusijoje irgi turi kainą. Pernai taip ir buvo – lenkiškas bulves rusai pirko kaip bulgariškas. Mokėjo brangiau.

Tas pats atsitiks su lenkiškais obuoliais, ispaniškais ar olandiškais pomidorais, apelsinų sultimis, kečupu ir majonezu, tik čia darbo daugiau – dėžes pakeisti, etiketes perklijuoti. Lietuviškas sūris, pakeliui į Kazachstaną gali virsti venesuelietišku ar padniestrietišku, priklausomai nuo spekuliantų fantazijos, ir atsidurs tose pačiose Maskvos ar Peterburgo krautuvėse, tik – nieko originalaus – kosminės sūrio kainos bus dar kosmiškesnės.

Maskvoje, Peterburge, o ypač Čeliabinske, Jekaterinburge ir dar toliau į rytus parduotuvėse rikiuojasi pensininkų eilės – prie pigios Kostromos dešros ir sūrio, kuris greit baigiasi, o iš Argentinos „neužvežė”.

Maskvoje, Peterburge, o ypač Čeliabinske, Jekaterinburge ir dar toliau į rytus parduotuvėse rikiuojasi pensininkų eilės – prie pigios Kostromos dešros ir sūrio, kuris greit baigiasi, o iš Argentinos „neužvežė”.

Rusijos traukinius okupuoja „maišelininkai” (miešočniki) – tik jau ne į motinėlę Maskvą, bet į Minską,  Narvą, Daugpilį ir net fašistinį Kijevą važiuojančius. Produktų sau ir kaimynams. Jaunoji putinofilinė Rusija staiga ima suprasti, kodėl jų seneliai taip abejingai stebėjo, kaip griūna didžioji Sovietų Sąjunga.

Vertybe tampa turėti draugų Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje – iškvietimams gauti: kad galėtum apsipirkti ir savaitę kitą išgyventi Rusijoje.

Turtingi rusai savaitgaliais skraido į Vilnių, Taliną, Rygą, Varšuvą, Prahą – pavalgyti Maskvos restoranuose išnykusių omarų, midijų, austrių. Europoje lyg tyčia dėl Rusijos sankcijų pinga žuvis, omarai, austrės ir fua gra. Mažiau turtingi rusai plūsta į Baltarusijos, Ukrainos ir Kazachstano pasienio miestelius – įprotis  žmoniškai pavalgyti blogiau už prigimimą.

Tarkim, kad Kuzbaso šachtininkai iš didelės meilės V.Putinui sausį dar nestreikuoja, bet jų murmančios žmonos prašo to paties – produktų, kurie vienas po kito nyksta nuo prekystalių.  A.Šnurovas kuria vis bjauresnes dainuškas apie V.Putiną ir fua gra. Valstybės Dūma tai prilygina tėvynės išdavystei. Priešų skaičius auga tiesiog proporcingai maisto produktų deficito didėjimui.

Ar ne protingiau V.Putinui buvo atimti iš Vakarų naftą, dujas? Bet ne, vietoj to jis atėmė maistą iš pačių rusų. Tai bent sankcijos. Kodėl žiauriai nubausti  rusai, o Vakarai atsipirko tik išgąsčiu?

Uždrausdamas dujų ir naftos eksportą – ko mes Vakaruose kvailiausiai bijome – V.Putinas nubaustų savo gaujos narius oligarchus, tunkančius iš naftos ir dujų eksporto. Tuos, kurie kimš fua gra kaip kimšę. Rusijai uždraudus ES ir JAV maisto importą nei V.Putinas, nei oligarchai nieko nepraranda. Nukentės tie rusai, kurie paskutinį rublį iki algos ar pensijos skaičiuoja.

V.Putinas ir toliau elgiasi kaip užkietėjęs kortų lošėjas, kuris, neturėdamas kozirių, vis tiek kelia statymus, blefuoja: o gal priešininkai išsigąs? V.Putino sankcijų siunčiama žinia mums: milžiniška šalis gali nors ir visa ištinti iš bado, bet jis politikos nekeis.

V.Putinas ir toliau elgiasi kaip užkietėjęs kortų lošėjas, kuris, neturėdamas kozirių, vis tiek kelia statymus, blefuoja: o gal priešininkai išsigąs?

V.Putino sankcijų siunčiama žinia mums: milžiniška šalis gali nors ir visa ištinti iš bado, bet jis politikos nekeis. O Rusijos žmonės? Su retomis išimtimis Rusijos valdovams rusų tauta visada buvo ir tebėra tik gamybos atliekos.

Baisu? Žiūrint su kuo palyginti. V.Putinas yra iš tos pačios gaujos – KGB (NKVD), kuri Ukrainoje specialiai surengė Holodomorą, išžudė Tambovo valstiečius, Dono ir Kubanės kazokus, kuri vien savo žmonių išžudė 50 milijonų. Atimdamas maistą iš rusų, V.Putinas tik poviškai kartoja tai, ką darė J.Stalinas ir jo įpėdiniai.

Nei Rusijos, nei V.Putino mes nepakeisime. Tauta, kuri užprogramuota žalotis, žalosis, nors tu jai kuolą ant galvos tašyk. Ką galime patys? Kaip reaguoti? Ar galima nekreipti į prarastą Rusijos rinką dėmesio, kaip nelabai protingai aiškino ūkio ministras  E.Gustas, anot kurio, Lietuva dėl Rusijos sankcijų praras tik 0,2 proc. BVP augimo?

Tokia bravūra – kvaila kaip ir V.Putino sankcijos. Ar bent skaičiavo ūkio ministras, kaip Lietuvos eksportą paveiks Vokietijos praradimai Rusijoje, o juk paveiks, ir smarkiai. Lietuvos pieno pramonei tai yra peilis, ir galvijininkystei peilis. Tačiau tiesa ir tai, kad šis peilis – žinant V.Putino kėslus – buvo neišvengiamas.

Geriau ekonominio karo nebūtų, bet jei jau jis kilo, tai kare kaip kare. Laimi tas, kuris neišsigąsta pirmas.

Žinoma, geriau, kad ekonominio karo nebūtų, bet jei jau jis kilo, tai kare kaip kare. Laimi tas, kuris neišsigąsta pirmas.

Kas tikrai fantastiška, tai tai, kaip kalba dauguma sankcijų kliudytų mūsų vežėjų, mėsininkų ir pienininkų. Jie nededa į kelnes. Jie rodo suvokimą, kad verslas su tokia Rusija, kokia ji tapo, vis tiek neįmanomas. Todėl isteriškai nešūkauja, kaip koks V.Kaikaris, o ieško išeičių.

Vadinasi turime ne tik gerų biznierių – jie dar ir mąsto geopolitiškai. Artimiausius metus bus tikrai sunku, kai kuriems ūkio sektoriams (ir valstybės biudžetui) net labai, bet vertybė dabar – kantrybė. Atimdamas maistą iš rusų V.Putinas šovė sau į koją, bet ir toliau poviškai vaizduoja sveiką. Vakarų užduotis – išlaukti, kol peršauta koja ims gangrenuoti.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min