Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Valatka: Keliaukime su prezidente

Šaltinis: Savaitraštis „15min“
0
A A

Pagaliau! Prezidentė nusprendė ištrūkti iš savanoriško namų arešto Turniškėse. Skrenda porai dienų atsipūsti. Į brangiausią tam reikalui įmanomą vietą – Norvegijos sostinę. Osle rengiamas linksmas Nobelio taikos premijos įteikimo vakarėlis.

Kadangi Nobelio taikos premijos įteikimo komisijos aksakalai kartą per ketvirtį amžiaus paišdykauja taip, lyg būtų bernvakarį Vilniuje šventę ir prezidentūrą iš savo šlangų pakrikštiję britų darbininkai, nobelistas, priešingai nei tuomet, kai taikdariu Nr.1 paskelbtas Sausio 13-osios žudynių įkvėpėjas M.Gorbačiovas, šįkart yra praktiškai negyvas.

Prezidentūros žargonu madingai kalbant, yra ne who, o which. Europos Sąjunga. Ta proga vakarėlis Osle bus surengtas ne kalėjime pūdomam teisuoliui, o 27 su taika nieko bendro neturintiems premjerams ir prezidentams. Įskaitant iki ausų prisidirbusį graiką ir skęstančius italą, ispaną bei portugalą.

Mes už. Prezidentas tam ir išrenkamas, kad keliautų. Todėl labai negerai, kad prezidentės spaudos tarnyba ta proga bando knisti mūsų smegenis: „Lietuvos žmonėms, taikiai iškovojusiems Nepriklausomybę ir apgynusiems laisvę, šis apdovanojimas taip pat labai svarbus.“ Toks buvo atsakymas į kandų BNS klausimą.

Lietuvai svarbu, kad ES gavo Nobelį? Baikit – ar galima labiau nusišnekėti? Nobelis už brandaus socializmo pergalę be Spalio „revoliucijos“? Už kiaulių auginimą su muzika ir humanišką triušių pjovimą? Euro eksperimentą Graikijoje? Už tai, kad Danijos miestelyje musulmonai paskelbė, kad šįmet (ir kitąmet, ir po 10 metų) Kalėdų nebus, net jei danai bus geri? Kad Briuselis paskutinę istorijoje kalėdinę eglę papuošė pernai? 

Prezidentei tiesiog būtina prasiblaškyti.

Vargšai patarėjai. BNS klausimas juos bus įgrūdęs į juodąją Visatos skylę. Mažiau kreiptų dėmesio į prezidentės kritiką A.Račą ir žemažiūrius, manančius, kad prezidentę jie išrinko tik tam, kad ji tupėtų užpečkyje. Bandyti įtikti žemažiūriui – tas pats, kas ginčytis su Stelmužės ąžuolu.

Kelionės visada yra neblogai. O prezidentei tiesiog būtina prasiblaškyti. Po tamsių vakarų ir ypač savaitgalių užsidarius Turniškių tvirtovėje bei nykių dienų tikrinant, kiek angliškų žodžių iškalė dvejetukininkai iš R.Pakso ir V.Uspaskicho partijų, ne nuodėmė porą dienų ir paiškylauti. Pasilinksminti nors kartą kaip žmogui.

Priešingai priesaikoms, sprendimas tvirtinti kokią nors Vyriausybę – priimtas. O reitingo vis tiek nebeprikelsi.

Į vakarėlį neatskris D.Cameronas? Nebus ir čeko V.Klauso bei dar bent keturių Europos linksmuolių? Na, ir kas. Dėl to jau reikia teisintis? Aštuoniolika – tiek į vakarėlį Osle atvyks premjerų ir prezidentų – solidi užstalė. Bus su kuo paplepėti, taurelę išlenkti, pasiblizginti prieš kameras.

Anglų toris, atrodo, praranda humoro jausmą. Įkaltų, pasišaipytų iš ekologiniu dėdule belaukiant sosto virtusio sosto įpėdinio, iš euro ir į dausas nuėjusio Europos projekto, pasidalytų patirtimi, kaip Anglijos karalienė kandidatų į ministrus anglų kalbą tikrina. Fabrikinę jaunystę prisimintų.

Linkime prezidentei šauniai praleisti laiką. Atsigauti. Keliaukime ir mes. Jei ne į Oslą, kur alus per brangus, o užkanda išvis neįkandama, tai bent iki artimiausios smuklės. Kalėdos ar ne Kalėdos?

Savaitraštis „15min“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min