Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Valatka: Konservatoriai nepralaimi

Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė D.Grybauskaitė lyg ir parodė, kas valdo Lietuvą. Valdo ji. Galėjo atleisti R.Palaitį dar prieš gerą savaitę. Bet leido tai padaryti tik tada, kai valdžios trikinkė jau buvo iširusi. Susipjovusiems konservatoriams ir liberalcentristams ji pranešė savo sprendimą: R.Palaitis atsistatydins, bet FNTT vadovai V.Gailius ir V.Giržadas negrįš.

 

Įspūdis buvo toks stiprus, kad niekas nenusistebėjo net juokinga kultūros ministro mimikrija, kuria, nugvelbdamas dar vieną postą, vikriai pasinaudojo partnerių peštynes abejingai stebėjęs Liberalų sąjūdis. Čia Lietuva, čia ne dėl garbės, dėl postų vyrai miršta. Svarbiausia, vieną akimirką visi patikėjo – subyrėjusi koalicija tęs darbą.

Klausantis prezidentės iš tiesų galėjo atrodyti, kad būtent ji laimėjo viską, ko norėjo: „FNTT pareigūnų grąžinimas į darbą gali vykti tik teisinėmis, o ne politinėmis priemonėmis. FNTT sistemos pertvarka yra pribrendusi, ką aš asmeniškai siūliau 2010 m. pradžioje.“ D.Grybauskaitė nepraleido progos pabrėžti, kad A.Kubilius buvo neteisus: „Norėčiau pasakyti, kad ministro R.Palaičio neatleidau todėl, jog jis laikėsi visų įstatymų atleisdamas FNTT pareigūnus.“

Reikia įrodyti, kad prezidentė neteisi, ir vargas tam A.Kubiliui, kuris pasirodys per minkštas revoliucijai.

Taigi prakišo ir galvas už FNTT vadus guldę konservatoriai, ir R.Palaičio galvą priversti nuritinti liberalcentristai? Iniciatyva priklauso prezidentei. Gyvenkite, vaikai, draugiškai ir klausykite, ką jums sako prezidentė. 

Su bet kuria šalies partija taip ir būtų atsitikę. Tačiau Tėvynės sąjunga yra partija, kuri nepralaimi.  Kaip ir bolševikai. Pergalė arba mirtis. Jei reikės, sunaikins pusę valstybės institucijų, Lietuvą supjudys ir vėjais paleis, bet pralaimėjimo nepripažins.

R.Palaitis traukiasi? Puiku, liberalcentristai turi įvykdyti ir kitus tris konservatorių ultimatumus. Taip iškart po prezidentės verdikto pareiškė vis karingesnė I.Degutienė. Su prezidente sutarta, kad V.Gailius ir V.Giržadas gali grįžti tik per teismus? Tai ne konservatorių partija sutarė, tai tik A.Kubilius leido į save nusišluostyti kojas, dar karingiau atitarė kita konservatorių amazonė.

Ir pasileido to, kuris lygus V.Landsbergiui (vargšas V.Landsbergis – anksčiau su Vytautu Didžiuoju ir A.Smetona lygino, o dabar su kuo?), komikso personažai per institucijas. Uostyti, ar kas nekvepia R.Palaičiu. K.Jucevičius? Vadinasi, tai jis dokumentus šūsnimis vogė. Didvyriai FNTT gali būti tik du. Ir tik tie, kurie popierius neša konservatoriams.

Konservatorių revoliucija tęsiasi. Kol vieni, kaip A.Kubilius, dar valdo, kiti kviečia į mitingus už teisingumą, taigi prieš valdžią. Nelogiška? O logiška šitaip trijulei susipjovus dar pusmetį bendrai valstybę valdyti? Jei pasitaikė proga iš jefreitoriaus peršokti tiesiai į generolo kelnes, nėra kada paisyti logikos. Žūtbūt reikia įrodyti, kad prezidentė neteisi, ir vargas tam A.Kubiliui, kuris pasirodys per minkštas revoliucijai. Vertybių užantyje neslepiantis I.Degutienės ar kurios kitos konservatorės vyras išvadins gaidžiu, ir po politikos.

Kur dėsis premjeras. Revoliucija neša jį ant bangos keteros. O kartu su juo – ir visą Permainų koaliciją. Kurioje vienintelė regima permaina tėra bandymas valdyti kiaurą valdžios valtį, murkdantis vandeny per puskilometrį nuo jos ir dar taikantis irklo nuolauža užvožti kitam komandos nariui per galvą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min