Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Valatka: Šėtoniška Putlerio saga su pasiklydusiais desantininkais – paklydusiai Europai

Šaltinis: 15min
0
A A

Rimvydas Valatka Iškart po Krymo anšliuso, o tai buvo vos prieš pusmetį, klausimas, kur nesustos XXI a. Hitleris vardu Putinas, daug kam ne tik Berlyne ar Romoje, bet ir Vilniuje prilygo paranojai. Putino lyginimas su Hitleriu vyniojimo į vatą kultūristams tada dar išrodė baisiau už garsų bezdėjimą ar riaugėjimą prie balta staltiese užtiesto Briuselio stalo su austrėmis. Kažkuria prasme mieli Europos putinofilai buvo teisūs.

Nors Hitleris buvo tikras šėtono benkartas, palyginti su Putinu, jau dabar jis daug kur atrodo kaip isteriškas mažvaikis. Negali būti?

Ar galite įsivaizduoti, kaip fiureris išsižada į vokiečių gyvybinę erdvę pasiųstų kautis ir ten žuvusių kelių dešimčių ar šimtų Guderiano tankistų ar SS karininkų? Kaip jie po to slapta pakasami poligono patvory, ir, lyg to būtų maža, į našlių namus dar ateina gestapininkai, kurie įsako gedinčioms karininkienėms padaryti guvų pranešimą spaudai, kad jų ką tik palaidotas vyras gyvas ir sveikas stovi šalia jos.      

Brrr, net patį Hitlerį nuo to būtų nupurtę. Putino tai nepurto. Putinui atrodo, kad yra visai normalu kareivį paskirti Novorosijos savanoriu, po to išbraukti iš Rusijos armijos sąrašų, pasiųsti jį į svetimą žemę, o jei tas žus, užkasti kaip šunį

Brrr, net Hitlerį nuo to būtų nupurtę. Putino tai ir ne tik tai nepurto. Putinui atrodo, kad yra visai normalu kareivį paskirti Novorosijos savanoriu, po to išbraukti iš Rusijos armijos sąrašų, pasiųsti jį į svetimą žemę, o jei tas žus, užkasti kaip šunį ir dar dvasiškai išprievartauti žuvusiojo už Rusų gyvybinę erdvę motiną ar žmoną.

Kam ta fantasmagorija? Visai botulininis senis kvaištelėjo? Ne. Tai daroma tam, kad ponia Merkel galėtų graudžiai parypauti, jog Vokietija, o paskui ją ir visa Europa bei JAV turėtų pasistengti, kad Putinas iš savo sukelto karo išeitų aukštai pakelta galva.

Jei vokiečių policininkas Berlyno parke išprievartautai merginai paaiškintų, kad dabar svarbiausia yra ne jos nuplėšta garbė ir suluošinta psichika, o tai, kaip išsaugoti mielo prievartautojo vyrišką ego, policininkas turbūt pats atsidurtų cypėj. Vokiečių policininkai taip ir nesielgia. Kodėl taip elgiasi ponia Merkel?

Ponia Merkel klausosi absurdiškai gražios Putino sagos apie pasiklydusius desantininkus. Das ist fantastiche Geschichte.

Mes nesikišame į Ukrainos reikalus, nemirksėdamas varo Putinas Minske ir pakikena mintyse iš slabakų europiečių – mes tik pasiimame tas Ukrainos žemes, kurios mums atrodo labiau reikalingos. Atsitiktinai, netyčia.

Mūsų desantininkai iš Kostromos, kuri yra už kelių šimtų kilometrų nuo Ukrainos, rugpjūčio 2-ąją, o tai desantininkų diena, išėjo pagrybauti, užšventė, miške pasiklydo ir, išėję iš miško, netyčia nurovė 17 km į Ukrainos gilumą? Radote čia prie ko kabinėtis, taigi šventė vaikinai.

Pskovo desantininkai taip pat pasiklydo miške ir netyčia užėmė kitam Europos gale esantį Novoazovską? Nesu gavęs apie tai iš Gynybos ministerijos jokių žinių, klijuoja durnių toliau Putinas, o Merkel kad klausosi, kad klausosi...

Pskovo desantininkai pasiklydo miške ir netyčia užėmė Novoazovską? Nesu gavęs apie tai iš Gynybos ministerijos jokių žinių, klijuoja durnių toliau Putinas, o Merkel kad klausosi, kad klausosi...

Desantininkai pasiklydo? Taip negali būti, ponia Angela, sufleruoja jai net sušilę lenkas su lietuviu, bet vokietei taip gražu klausytis, kad ji patikėtų net tuo, jog Putino desanto divizijos turi tik vieną kompasą ir tą patį vicepremjeras Rogozinas dar pernai pasiėmė maršrutui į Mėnulį tiesti, o Susaninas, lyg tyčia, irgi buvo rusas. Ja, ja, das ist Rusland.

Rusijoje atsitiktiniai gali būti ištisi oro desanto daliniai. Kuriuos Rusija vakar neigė, šiandien prarado, rytoj apkaltins dezertyravimu, o poryt pamirš. Taip ir atsitiko: Rusija slapta palaidojo 14 desantininkų. Visi jie buvo atsitiktinai paėmę atostogų ir visi žuvo tuo pat metu toje pačioje vietoje. Atsitiktinai. Visiškai netyčia.

Netyčia perėjo Ukrainos sieną. Netyčia subombardavo pabėgėlių koloną. Netyčia numušė Malaizijos lėktuvą. Netyčia patys, padlos, tapo kroviniu Nr. 200... Ir povandeninis laivas nuskendo netyčia. Pusė namo Maskvoje susprogo atsitiktinai. Įkaitais paimtus Beslano vaikus Putinas norėjo kuo greičiau išgelbėti, o jie, netikėliai, visi atsitiktinai žuvo. Kaip ir Maskvos miuziklo žiūrovai.

Pasiklys ir užims Mariupolį, Zaporožę, Odesą? Ukraina tokia didelė, kaip joje nepasiklysti? Norite kitaip? Prašom: „Rytinės Ukrainos dalyse yra Rusijos savanorių, niekas to ir neslepia“, sniaukroja Putino melagis JT daug sakančia Čurkino pavarde ir pompastiškai paklausia – o iš kur Kijevas gauna ginklų?“

Kiek dar ilgai Europa sugliaudusi ausis klausysis tokių Putino pasakų? Kodėl taip atsitiko, kad apskritai jau penkiolika metų klausosi neatsiklauso? Apsalo atsitiktinai turbūt. Netyčia.

Tik jei jau nepadedame Ukrainai, jei paliekame ją suvalgyti (atsitiktinai turbūt) Putinui, kuris jau ir Hitlerį perspjauna, tai taip ir pasakykime ukrainiečiams: jūs esate vieni ir liksite vieni, kad ir ką su jumis darys Putinas, mes tik pliurpsime

Kariauti su bepročiu? Padėti Ukrainai ginklais, patarėjais, žvalgybos informacija? Ar geriau apsimesti, kad Putlerio pasakos – gryna teisybė?  Bjaurus testas 28 NATO valstybių lyderiams.

Tik jei jau a priori nepadedame Ukrainai, jei paliekame ją suvalgyti ar padalyti į tris dalis (atsitiktinai turbūt) Putinui, kuris jau ir Hitlerį perspjauna, tai taip ir pasakykime ukrainiečiams: jūs esate vieni ir liksite vieni, kad ir ką su jumis darys Putinas, mes tik pliurpsime, bet Putinui netrukdysime, net jei jis užims Lvovą ir Lucką.

Žinote, mes, europiečiai, norime skaniai kas vakarą pavalgyti, o ypač italai, norime žiemą skristi į Kanarus, o vasarą į Maljorką, o ypač vokiečiai, visi įpratom gerti vyną, alų ir daryti gešeftą su pačiu velniu. Kaip mes tokias europines vertybes galim aukoti dėl kažkokių ukrainiečių?

Per ciniška? Žinoma. Bet bent jau bus tiesa. Tuo metu, kai fašistuojančio Putino ordos užgrobia vis naujus Ukrainos miestus, kai milijoniniame Donecke rugsėjį nė vienas vaikas neateis į mokyklą, kas gali būti bjauriau už netiesos sakymą?

Lenkų poeto Juliuszo Erazmo Boleko eilėraščio „Šėtonas myli taiką“ eilutės „Gėrį sunku / atskirt nuo blogio / ir tikras gėris  / yra tai / kas velniškai gerai / šėtonas puikiai žino / kas velniškai gerai / ypač šėtonui“ – ne tik apie Putiną. Ir apie mus, europiečius.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min