Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 6d. 21:00

Rimvydas Valatka: Žuvis Lietuvoj pūva ne nuo galvos

Rimvydas Valatka Mokėdamas kortele, dainuoju, kala į minkštagalvių galvas dar didesnio minkštagalvio sugalvota banko reklama. Nepulkime piktintis, šaipytis. Bankas remia Dainų šventę, reikėjo jį kažkaip pritempti prie dainų. Pritempė. Žmonės visada linkę spręsti ne esamas, o pačių išgalvotas problemas. Ta prasme mūsų valdžia – premjeras, valdančiųjų partijų vadai ir ypač prezidentė – labai netgi žmogiška.

Visą mėnesį po prezidento rinkimų visi tik ir kalba apie 9 viceministrus. Jei ne tie niekšeliai, valstybė mūsų ir net pati valdžia būtų skaidri kaip krištolas. Kaip sodų bendrija „Rojus Lietuvoj“.

Katastrofiškas kariuomenės nefinansavimas, Rusijos grėsmė, senstanti Lietuva, emigracija, beviltiškai praskolinta „Sodra“ ir dar labiau – valstybė, valdininkų skaičiaus augimo ir žmonių skaičiaus mažėjimo žirklės, apytuštis investicijų portfelis, ksenofobija ir antisemitizmas, kvaili kaip bato aulas kai kurie ministrai – pamiršti.

Devyni negirdėti nematyti viceministrai, juodvarniais lakstantys, karaliaus Mindaugo įkurtą valstybę skaldo, po skutelį skandina. Štai kas yra Lietuvos problema Nr.1.

Argi tai problemos? Devyni negirdėti nematyti viceministrai, juodvarniais lakstantys, karaliaus Mindaugo įkurtą valstybę skaldo, po skutelį skandina. Štai kas yra Lietuvos problema Nr.1.

Prezidentė ant balto žirgo – su kirasiro kokarda ir aliuminio kardeliu iš vaikų žaislų parduotuvės – tarkuoja esminį ministrų darbo instrumentą: nieko iš jūsų sėdynės neliks, jei tik gyvi viceministrai liks. Devyni.

Čia viešai Ji taip, o širdy paprastai, žmogiškai džiaugiasi: tai padariau aš jiems, tai kirtau. Cha. Ir ką jūs man, kai mano reitingai tik kyla kyla?

Opozicijos lyderis susikaupęs skrebena apie socialdemokratų logiką „vogėme ir vogsime“. Socialdemokratų rašytojai – dar labiau susikaupę – kasdien po nuobodų laišką tautai apie teisinę valstybę ir Konstitucijos nubrėžtas atsakomybių ribas didikams.

Televizijos ir radijo stotys kalbina šimtą ir vieną politologą: kaip čia tą viceministrų problemą išsprendus, kaip vargšę Lietuvą išgelbėjus nuo 9 viceministrų, juodvarniais lakstančių?

Iš to strioko net 30 000 būrų, žiemą pasirašiusių po P.Šliužo referendumu neleisti kryžiuočiams išpirkti šventą žemelę, upelius ir drebulių beigi alksnių gojelius, referendumo dieną net neatėjo už tai balsuoti. Ir tikrai, kas tie kryžiuočiai, palyginti su 9 viceministrais, juodvarniais lakstančiais.

Tai nuo kada Lietuvoj žuvis pūva ne nuo galvos, o nuo sąnario? Kuriam pakeisti – visi su tuo lyg ir sutinka (kai kalbama apie sąnarius) – nereikia prezidentės. Užtenka ligoninės barzdaskučio.

Visi taip susikoncentravo į viceministrų klausimą, kad net nebeklausia, o kas tie viceministrai, po galais? Partijų lūzeriai, nesugebantys patekti net į Seimą. Partijų geldelės ir moliuskai, laukiantys nesulaukiantys vandenyno potvynių – savųjų patekimo į kokią nors koaliciją.

Tai nuo kada Lietuvoj žuvis pūva ne nuo galvos, o nuo sąnario? Kuriam pakeisti – visi su tuo lyg ir sutinka (kai kalbama apie sąnarius) – nereikia prezidentės. Užtenka ligoninės barzdaskučio, kurie dar ne visi Norvegijoje sąnarius keičia.

Nuo seno jau pas mus taip. Kai mums buvo išaiškinta, jog net ir smarkiai apsitapšnojęs prezidentas yra nekaltas. Aplinka kalta. Tai ar gali būt kitaip su ministrais? Ministrai nekalti. Aplinka – viceministrai – dėl visko Lietuvoje kalti.

Ir kirto koalicijos saliamonai visais savo kardeliais dar stipriau – atleisim visus viceministrus: ir kaltus, ir nekaltus. Ups. Medį drožiam, skiedros lekia. Dabar jau premjeras ir kompanija kikena, paprastai, žmogiškai džiaugiasi: pasirinko patys, o ne Jos paliepti, ot. Kumštelius gniaužia: pirmiausia tai Ji  patvirtins ministrus, o kai viceministrų nebus, tai ir priekaištų ministrams – ne. O viceministrus tai ministrai jau rinksis po to – kai bus patvirtinti.

Prislopintas, bet aiškiai girdimas „cha cha cha“ pažeme ritasi. Baltas arklys piestu. Kardelis su kokarda į balą plumpt. Devyni viceministrai, juodvarniais lakstantys, niekam nežinomi, dar ir nematomi tapo.

Pamiršite 9 viceministrus. Kaip ir Ji pamirš. Kaip pamiršote tai, kad Ji prisiekė niekada nesusitikti su teisiamos partijos pirmininke L.Graužiniene, net jei ji ir Seimo pirmininkė.

Iki inauguracijos – valandos. Televizijos ir radijos stotys kalbina 101 politologą. Tauta ištempusi ausis ir akis išpūtusi laukia: kas dabar bus?

Nieko nebus. Pamiršite 9 viceministrus. Kaip ir Ji pamirš. Kaip pamiršote tai, kad Ji prisiekė niekada nesusitikti su teisiamos partijos pirmininke L.Graužiniene, net jei ji ir Seimo pirmininkė. Dėl kurios – pamenate gal – Valstybės gynimo taryba nebuvo šaukiama.

Jau susitiko. Ir ką? Ar kuris nors iš jūsų bent sumurmėjo?

Taigi. Žmonių atmintis trumpa. Mobiliakų ir feisbukų amžiuje ji trumpėja ne dienom, net ne valandom, o minutėm. Mokėdamas kortele, dainuoju. O gal ir nebloga ta banko reklama, a? Kai pagalvoji. Bet kam varginti galvą? Ir dar per karščius. Geriau dainuoti. Ir mokėti savo kortele.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:30
03:27
01:36

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie 15min