TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Donatas Urbonas: Sunaikinti FIBA diktatūrą „Žalgirio“ mūšio manevru

Šaltinis: 15min
9
A A

Donatas Urbonas Ilsėkis ramybėje, Europos krepšinio laisve. Liūdna diena visos Lietuvos ir Europos krepšiniui. Visas žemynas pakluso FIBA diktatūrai ir nusilenkė Patrickui Baumannui, kaip marionetes tampančiam krepšinio federacijas. Bet viltis miršta paskutinė. Ar bejėgiškas Europos krepšinio atsitraukimas reiškia pralaimėtą karą? O gal tai tik klastingas atsitraukimas?

Apie FIBA sukeltą betvarkę Europos krepšinyje rašiau Tarptautinę krepšinio organizaciją įvilkdamas į mamos rūbą (taip save pati pasivadino FIBA) ir reikalaudamas atimti iš jos motinystės teises.

Neatėmė. Anaiptol, Europos krepšinis nusilenkė FIBA klerkams. Pasikeikiau, pasispjaudžiau, bet taip niekas nepasikeis. Ir aš mintyse šaukiau „bestuburiai!“, bet kadangi esu optimistas, pradėjau ieškoti išeičių.

Kaip Europos krepšinis gali išsigelbėti nuo FIBA beprotystės viruso? Arba mūsų mylimas krepšinis iš tiesų supuvo, arba dar yra paskutinis vilties šiaudas.

Scenarijus toks. Lietuvos krepšinio federacijai (LKF) pritrūko laiko su kitomis Europos krepšinio federacijomis sukurti protingą ir teisiškai pagrįstą maišto planą, todėl įspaustas į labai trumpo termino rėmus (FIBA apsisprendimui davė savaitę) Senojo žemyno krepšinis atsitraukė.

Reikia tikėtis, vienintelės išlikusios blaivios ir nuovokios Europos krepšinio galvos atsitraukia tam, kad laimėtų laiko ir galėtų dalyvauti olimpinėse žaidynėse. FIBA iš pradžių kirto per 2017-ųjų Europos čempionatą, bet su Europos olimpinio komiteto (EOC) vadovo Patricko Hickey palaiminimu galėjo nepaklusnių šalių rinktinėms uždrausti dalyvauti ir Rio olimpinėse žaidynėse. Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) būtų bejėgis sulaikyti FIBA ir klausytų būtent jos nurodymų.

Todėl Europa atsitraukė. LKF dėl vaizdo paaukojo Vilniaus „Lietuvos rytą“. Kitos šalys – kitas komandas. Sezonas baigsis kaip planuota, o kitas neva turėtų prasidėti su grandioziniais perbraižymais Europos krepšinio žemėlapyje.

Bet visai kaip „Žalgirio“ mūšyje, galbūt Europa rengia apgaulingą atsitraukimo manevrą ir vėliau smogs FIBA iš pasalų? Laimėjus laiko iki rugsėjo, olimpinių žaidynių pabaigos, susiformuos stipri ir vieninga Europos krepšinio opozicija, kuri mes atsaką FIBA ir sugrąžins taiką į krepšinio pasaulį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Sabonis, Jonas Kazlauskas, Mindaugas Špokas ir Linas Kunigėlis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Arvydas Sabonis, Jonas Kazlauskas, Mindaugas Špokas ir Linas Kunigėlis

Tada nebebus dėl ko rizikuoti. 2017-ųjų Europos čempionatas toli gražu nėra toks reikšmingas kaip Rio olimpinės žaidynės. Ir tas Europos čempionatas bus bereikšmis, jei jame nebus Lietuvos, Ispanijos, Serbijos, Turkijos, Graikijos, Italijos ir kitų Europos krepšinio supervalstybių.

Pati ECA, kuruojanti Eurolygą ir Europos taurę, įkurs uždarą lygą su daugybe FIBA nuskriaustų stiprių komandų, kurios turės erdvę normaliai veiklai.

Blogiausia, kad FIBA ir kai kurių federacijų štabuose užsiliko daugybė šiltai sėdinčių dinozaurų, kuriems krepšinis yra daugiau mažiau nusispjaut. Bet nejaugi Europoje neliko blaiviai mąstančių krepšinio protų, kurie suvaldytų šią isteriją?

Kepkitės popkornus ir ruoškitės juos krimsti dar bent kelis mėnesius, stebėdami šią savotišką holivudinę įkaitų dramą. Kaip ir kai kurie filmai, atrodytų, visiškai bukagalviška įvykių ir veiksmų seka gali pasiekti laimingą pabaigą.

Šventai tikiu, kad Europos krepšinis nėra toks supuvęs, jog nesustabdytų FIBA beprotystės viruso.

TAIP PAT SKAITYKITE: LKF nuosprendis: šalins „Lietuvos rytą“ iš LKL

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min