Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdas Žielys: Sekmadienio homilija. Draugystė

Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kunigas Valdas Žielys – Jelis Žinomi Lietuvos atlikėjai dainuoja: „Reikia draugą turėti, / būtinai reik turėti / nors vienintelį draugą, / kad galėtum tikėti, / kad galėtum mylėti, / kad galėtum išsaugoti, / kad galėtum ištarti: / – tu man vis dėlto draugas.“

Jėzus kalba: „Tai mano įsakymas, kad vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau. Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti. Jūs būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakiau. Jau nebevadinu jūsų tarnais, nes tarnas nežino, ką veikia jo šeimininkas. Jus aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką esu iš savo Tėvo girdėjęs.“ (Jn 15,12-15).

Jėzus sako savo mokiniams: „Jus aš draugais vadinu“. Ar Jėzus siūlo savo draugystę be jokių sąlygų? Modernieji teologai teigia, kad Jėzaus draugystė tenka visiems, be jokių išlygų. Tačiau Evangelijoje pats Jėzus aiškiai nurodo, kad  „jūs būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakiau“. Taigi draugystė su Jėzumi nėra duodama veltui, nėra pigi malonė.

O ką Jėzus įsakė? Jis įsakė: „Eik, parduok visa, ką turi, išdalyk vagšams…Tuomet ateik ir sek mane“ (Mk 10, 21) arba „Mylėkite savo priešus, darykite gera tiems, kurie jūsų nekenčia“ (Lk 6, 27). 

Draugystė už nieką, draugystė „nuliniu tarifu“, yra tik feisbuke – veidaknygėje ar kituose interneto socialiniuose tinkluose. Jonas yra Petro draugas, o Petras yra tavo draugas. Nori tu ir su Jonu draugauti, tai tau reikia tik vieną mygktuką paspausti ir būsi jo draugas.

Draugystė už nieką, draugystė „nuliniu tarifu“, yra tik feisbuke – veidaknygėje ar kituose interneto socialiniuose tinkluose. Jonas yra Petro draugas, o Petras yra tavo draugas. Nori tu ir su Jonu draugauti, tai tau reikia tik vieną mygktuką paspausti ir būsi jo draugas. Taip gali įgyti 1000 ar daugiau draugų.

O kas, jei šiandien tavęs Jėzus paklaus: „Ar nori būti mano draugas?“ Apsidairyk ne tik internete, bet ir savo bažnyčioje, kur sutiksi Jėzaus draugus, draugų draugus. Pasaulis pilnas ir Jėzaus priešų, kurie neapkenčia Jėzaus draugų, juos kriminalizuoja, persekioja ar net žudo. Visuomenėje apstu ir buvusių draugų, iš kurių Jėzus jau senai nieko negirdėjo.

Gal tu klausi: „Kiek kainuoja man tokia draugystė“?

Jėzus atsako: „Mano kūnas ir kraujas.“

Nes „nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti“.

Jėzus tai padarė Golgotoje.

"Taigi, ar nori būti mano draugas?"

- O jei aš būsiu Tavo draugas, Jėzau, ką aš turėsiu daryti?

- Tu būsi mano draugas, jei darysi, ką aš tau įsakiau.

- Bet aš to negaliu.

- Pabandyk, aš žmonėms parodžiau pavyzdį, kad ir tu darytumei tai, ką aš kitiems dariau. O labiausiai pasitikėk manimi ir būsi mano draugas.

- Jėzau, ar būsi mano draugas, jei aš ne viską darysiu, ko iš manęs tikiesi?

- Aš vis dar draugauju su Simonu Petru, nors jis manęs buvo išsižadėjęs, apsimetė, kad manęs nepažįsta. Aš esu Pauliaus draugas, nors jis mano draugus persekiojo. Kai mane nukryžiavo, aš pakviečiau piktadarį į rojų. Aš nepasmerkiau svetimautojos. Aš kartu valgiau su tais, kurių visi vengė. O tu klausi, ar galiu būti būti tavo draugas? Aš esu tavo draugas ir juo visada būsiu per kryžių, prisikėlimą, per savo žodį ir šventuosius sakramentus.

„Tai mano įsakymas, kad vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus mylėjau,“ - sako Jėzus savo draugams. Vienas kitą mylėti visur ir visada. Tai yra draugystė su Jėzumi ir su Jo draugais.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min