09 21

Vladimiras Laučius. Naujasis Talibanas. Karo šunys kultūros baruose

Prieš 15 metų pirmą kartą viename savo straipsnyje pavartojau žodį „Talibanas“, apibūdindamas vertybinio fanatizmo persunktas politikų iniciatyvas (tąkart tai buvo mėginimas Lietuvoje uždrausti abortus). „Talibano“ apibūdinimas per tą laiką gerai prigijo.
Vladimiras Laučius
Vladimiras Laučius / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Šiandien tenka kalbėti apie Naująjį Talibaną. Senojo Talibano politiniai atstovai norėjo primesti visuomenei savo politinį tikėjimą su visomis jo apeigomis, vertybėmis ir tabu. Naujasis Talibanas – primityvesnis. Jo esmę tiksliausiai apibūdina cancel culture sąvoka.

Naujasis Talibanas kalba ne tiek apie tai, kas jam šventa ir kaip tuos šventus dalykus įdiegti visuomenei, kiek apie tai, kas, jo adeptų požiūriu, ateina „iš velnio“ ir ką reikia deginti ant laužų.

Senasis Talibanas draudžia todėl, kad siekia ką nors apsaugoti: tradicinę šeimą nuo modernybės iššūkių; vaisių nuo moters teisės negimdyti; moters veidą nuo svetimų vyrų žvilgsnių; tradicinę seksualinę orientaciją nuo netradicinės orientacijos arba, kitaip tariant, nesugadintus vyrus nuo sugadintų vyrų.

Naujojo Talibano darbotvarkė šiuo atžvilgiu – primityvesnė ir, ko gero, agresyvesnė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min